Pierwsza porażka Gwardii w IV lidze. Sokół pokonał Darłovię [ZDJĘCIA]

Pierwsza porażka Gwardii w IV lidze
Pierwsza porażka Gwardii w IV lidze Jacek Wójcik
Niezwykle emocjonująca i obfitująca w gole była 10. kolejka IV ligi piłkarskiej. Jej wydarzeniem była pierwsza w sezonie porażka Gwardii Koszalin.

Spadkowicz z III ligi pojechał do Białych Sądów w roli faworyta. Potwierdziła to I połowa, w której goście już po niespełna 20. min prowadzili 2:0. Najpierw przewrotką trafił Daniel Chyła, a podwyższył Wiktor Sawicki (później jeszcze trafił w słupek). Kłopoty Gwardii zaczęły się tuż przed zejściem na przerwę, gdy w 45. min bezpośrednią czerwoną kartkę za faul obejrzał Adrian Pytlewski. Po zmianie stron Gwardia starała się nadal grać otwartą piłkę, co wykorzystali gospodarze. W 56. min swój popis rozpoczął snajper Białych, Sebastian Inczewski. W 68. min Biali odrobili straty za sprawą Eryka Tyszenko, a w 77. min Inczewski trafił głową na 3:2. W doliczonym czasie - po bliźniaczej akcji - Inczewski skompletował hattricka. Po tej porażce Gwardia spadła na 3. miejsce w tabeli. Do prowadzącego Dębu Dębno traci 7 punktów.

Dwie drużyny z regionu zagrały w Karlinie. Sokół do przerwy prowadził 2:0 z Darłovią, a ozdobą meczu był kapitalny gol z dystansu Jakuba Karpińskiego. W końcówce meczu goście strzelili kontaktową bramkę z rzutu karnego, ale w 91. min Darłovia straciła pechowo samobójczego gola po rzucie rożnym i przegrała 1:3.

• Sokół Karlino - Darłovia Darłowo 3:1 (2:0)

• 1:0 M. Gozdal (6.), 2:0 Karpiński (23.), 2:1 Rokicki (84. karny), 3:1 Fastyn (90). samob.

• MKP Szczecinek - GKS Manowo 3:2 (1:2)

• 0:1 Maciukajć (6.), 1:1 Okuszko (34.), 1:2 Ito (42.), 2:2 Jabłoński (70.), 3:2 Szymański (90+1)

• Pogoń Połczyn-Zdrój - Olimp Gościno 2:3 (1:0)

• 1:0 Woszczyński (40.), 2:0 Rudziński (47. karny), 2:1 Stadnik (50.), 2:2 Rutkowski (70.), 2:3 Nowicki (85.)

• Wieża Postomino - Ina Goleniów 2:1 (1:0)

• 1:0 W. Wójcik (30.), 1:1 Jarząbek (65. karny), 2:1 Szmytkiewicz (67.)

• Rasel Dygowo - Vineta Wolin 0:7 (0:4)

• 0:1 K. Wiśniewski (14.), 0:2 Ignasiak (26.), 0:3 Maszka (30.), 0:4 Lisowski (40.), 0:5 i 0:6 K. Wiśniewski (54. i 56.), 0:7 Kranz (66.)

• Jeziorak Szczecin - Zefir Wyszewo 3:3 (0:0)

• 1:0, 2:0 i 3:0 Bednarek (59., 60. i 70.), 3:1 Martofel (88.), 3:2 Szaflarski (90.), 3:3 Szocik (90+3)

• Biali Sądów - Gwardia Koszalin 4:2 (0:2)

• 0:1 Chyła (10.), 0:2 Sawicki (19.), 1:2 Inczewski (56.), 2:2 Tyszenko (68.), 3:2 i 4:2 Inczewski (77. i 90+3)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani