Pierwsza strata Gwardii, Bałtyk nowym liderem [ZDJĘCIA]

Radosław Mikołajczak otworzył wynik meczu Bałtyk - Odra
Radosław Mikołajczak otworzył wynik meczu Bałtyk - Odra Jacek Wójcik
Po serii siedmiu zwycięstw na boiskach IV ligi, Gwardia Koszalin została zastopowana w Stargardzie. Swojej zwycięskiej serii nie przerwał Bałtyk Koszalin i od soboty jest samodzielnym liderem.

targard z Gwardią, a więc zespołów zaliczanych do głównych kandydatów do awansu. Dla Kluczevii, która zgubiła punkty w 3. kolejce (sensacyjne 1:2 z Unią Dolice), kolejna porażka oznaczałaby duży krok w tył w walce o wygraną w IV lidze. Świadomi tego gospodarze zaatakowali od początku i już w 7. min objęli prowadzenie. Dośrodkował z lewej strony Jauheni Sawascjanau, piłka dotarła w polu karnym do Piotra Surmy, który strzałem bez przyjęcia pokonał Oskara Kaźmierczaka. W kolejnych minutach gospodarze skutecznie radzili sobie z próbami ataków Gwardii.

Przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku miał Michał Magnuski, a na początku drugiej połowy Kaźmierczak obronił groźne uderzenie Piotra Wojtasiaka. Groźnie pod bramką dobrze dysponowanego Kaźmierczaka było też po stracie piłki we własnym polu karnym. Z czasem sytuacje zaczęła stwarzać Gwardia. W 70. min Mateusz Piotrowski uruchomił na prawym skrzydle Jorge Tapię. Argentyńczyk z linii końcowej dograł do wbiegającego na 6 metr Michała Masłowskiego, który oddał celny strzał. Po golu Gwardia próbowała pójść za ciosem, jednak bez efektów. Końcówka należała do Kluczevii, ale skończyło się na strzale w słupek.

Pierwsza w tym sezonie strata punktów przez Gwardię skutkowała od razu utratą pozycji lidera. W myśl zasady "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta", na prowadzenie wskoczył Bałtyk. W meczu z zamykającą tabelę Odrą Chojna, koszaliński zespół przeważał od pierwszych minut, ale aż do 51. min utrzymywał się remis 0:0. Goście dwa razy wybijali piłkę sprzed linii, był strzał w słupek Krystiana Kąkola i kilka świetnych interwencji bramkarza Odry. Skapitulował dopiero po strzale z bliska Radosława Mikołajczaka. Ten gol odblokował gospodarzy. W ciągu kolejnych 22. min trafili jeszcze 3 razy. Słabszy, ale ambitny zespół z Chojny strzelił honorową bramkę w doliczonym czasie.

Wyniki:

Wieża Postomino - Perła URB Dygowo 1:2 (0:0), 0:1 Wiśniewski (50.), 1:1 Sidor (85. karny), 1:2 Wiśniewski (90+4)

Darłovia Darłowo - Unia Dolice 5:0 (2:0), 1:0 Romańczyk (38.), 2:0 J. Kulon (44.), 3:0 Wólczyński (80.), 4:0 Stankiewicz (89.), 5:0 Myśliński (90. karny)

Bałtyk Koszalin - Odra Chojna 4:1 (0:0), 1:0 Mikołajczyk (51.), 2:0 Stępnik (61.), 3:0 Forczmański (67.), 4:0 Szaflarski (73.), 4:1 Gejdyk (90+2)

Kluczevia Stargard - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0), 1:0 Surma (7.), 1:1 Masłowski (70.)

Wybrzeże Rewalskie Rewal - Olimp Gościno 2:1 (0:0), 1:0 Sawicki (59.), 1:1 Gozdal (79.), 2:1 Sawicki (88.)

Biali Sądów - MKP Szczecinek 4:1 (3:1), 1:0 Inczewski (10.), 1:1 Góra (20.), 2:1 Sobol (32.), 3:1 Inczewski (40. karny), 4:1 Ogórek (80.)