Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 [wideo]

plk.pl
W pierwszych minutach spotkania znacznie bardziej skuteczni byli gospodarze, którzy po trafieniu Kyle’a Weavera prowadzili 8:0. Niemoc AZS przełamał dopiero Remon Nelson.

Koszalinianie potrafili zaskoczyć i krok po kroku zbliżyli się rywali na jeden punkt. Trójki Aleksandra Perki, Bartosza Diduszki oraz Obiego Trottera uspokojały jednak sytuację zespołu trenera Jacka Winnickiego. Ostateczny wynik po 10 minutach gry to 21:16. W drugiej kwarcie goście ponownie odrabiali straty - dzięki sześciu punktom z rzędu i akcji wykończonej przez Darrella Harrisa wyszli nawet na minimalne prowadzenie. Po późniejszym trafieniu debiutującego w tym sezonie Curtisa Millage’a AZS wygrywał już sześcioma punktami! Zespół trenera Piotra Ignatowicza po pierwszej połowie miał przewagę 35:31.

Kenny Manigault swoimi trójkami na początku trzeciej kwarty utrzymywał przewagę koszalinian. Polski Cukier też był skuteczny z dystansu - dzięki akcji Bartosza Diduszki doprowadził do remisu, a po trafieniu Jure Skificia wyszedł na prowadzenie. Po serii 13:0 było już nawet 49:41. Później w ataku uaktywnił się jeszcze Curtis Millage, ale torunianie po 30 minutach nadal wygrywali ośmioma punktami. Kolejne trafienia Jure Skificia oraz Kyle’a Weavera w połowie ostatniej kwarty oznaczały, że gospodarze prowadzili już 68:56. Skifić później dodał jeszcze sześć punktów z rzędu, co jeszcze bardziej powiększyło przewagę Polskiego Cukru. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 79:68.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jure Skifić z 19 punktami i sześcioma zbiórkami. Bartosz Diduszko dodał do tego 14 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Curtis Millage z 15 punktami.