MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Posadź drzewko, pozbądź się makulatury. Zapraszamy na akcję "Drzewko za surowce wtórne" w Koszalinie

Monika Latkowska
Monika Latkowska
Już w sobotę, 20 kwietnia zapraszamy na "Drzewko za surowce wtórne". To akcja gdzie w zamian za 2kg makulatury, rozdamy mieszkańcom Koszalina sadzonki drzewek.

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" 2024

Wspólnie z Forum Koszalin zapraszamy do naszej ekologicznej akcji, oddaj nam 2 kilogramy makulatury i zamień je na sadzonki drzew i krzewów. Będziesz mógł je zasadzić w dowolnym miejscu - w swoim ogrodzie, na balkonie lub nawet w miejskich parkach. Twoje drzewko nie tylko ozdobi przestrzeń, ale także przyczyni się do poprawy jakości powietrza i zachowania bioróżnorodności.

Kopia Zdjęcie główne serwis - 1

Oddając makulaturę, podejmujesz aktywny krok w kierunku ochrony naszej planety. Papier jest materiałem, którego produkcja wiąże się z wycinką drzew, a recykling pozwala ograniczyć tę potrzebę. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy aktywnie uczestniczyli w recyklingu papieru, dbając tym samym o nasze lasy i środowisko naturalne.

Drzewka i krzewy, jakie będzie można odebrać w ramach akcji to: śliwa tarnina, brzoza brodawkowata, nachyłek, złocień właściwy, żylistek, tawuła japońska, krzewuszka, ligustr aurea, irga dammera, szydlica, tuja szmaragd, bluszcz.

Zdjęcie główne serwis - 3

- Forum Koszalin mocno wspiera wszelkie działania proekologiczne i bardzo chętnie bierzemy udział w takich inicjatywach. Aspekt edukacyjny także ma tutaj ogromne znaczenie. - mówi Urszula Lipińska - dyrektor Forum Koszalin. - My nie tylko propagujemy akcje ekologiczne ale dzięki działaniu na wielu obszarach, takich jak: promowanie poruszania się rowerem, zamiana karty podarunkowej z plastikowej na zrobioną z kartonu czy stworzeniem domków dla pszczół, czynnie uczestniczymy w ochronie środowiska.

Wy oddajecie nam niepotrzebną makulaturę - my w zamian rozdajemy sadzonki drzewek, które możecie posadzić chociażby we własnych ogródkach. W ten sposób każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do budowania odpowiedzialnego społeczeństwa.

Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych

W środku Forum Koszalin (obok sklepu Media Markt) na dzieci czekać będą warsztaty ekologiczne, podczas których stworzą autorskie obrazy z dóbr natury, posadzą nasiona różnorodnych kwiatów, warzyw i owoców, będą malować palcami używając barwników naturalnych. Kolejną atrakcją będzie konkurs plastyczny, gdzie tematem przewodnim będzie EKOLOGIA! Malowanie, rysowanie, a wszystko to w atmosferze wspólnego zaangażowania dla dobra naszej planety! Co godzinę będziemy wybierać najciekawsze prace! Czekają karty podarunkowe do wykorzystania w Forum Koszalin.

Zdjęcie główne serwis - 6

Drzewko za surowce wtórne 2024 - tu nas znajdziecie

SOBOTA, 20 kwietnia
godz. 9:30-15:30
Główne wejście FORUM Koszalin

Partnerzy GD Rowerki - 1

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński