MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownia Elektrofizjologii w koszalińskim szpitalu po remoncie i z nowym wyposażeniem

OPRAC.:
Joanna Boroń
Joanna Boroń
Łączny koszt prac oraz wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii to około milion złotych.
Łączny koszt prac oraz wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii to około milion złotych. swk
Pracownia Elektrofizjologii, która działa na Oddziale Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, przeszła remont. Na dostosowanie pomieszczeń Zarząd Województwa przeznaczył około pół miliona złotych. Do tego dołożył 240 tys. zł na zakup nowego aparatu do ablacji. Drugą część dotacji na zakup aparatu dołożyło Miasto Koszalin.

Łączny koszt prac oraz wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii to około milion złotych. Ponadto szpital zakupił ze środków własnych nowy tzw. pływający stół operacyjny, który stanowi wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii i pozwala kardiologom na przeprowadzanie zabiegów w lepszych warunkach (dotychczasowy stół został już wyeksploatowany). Koszt tego zakupu to ok. 270 tys. złotych.
 

- Zabiegi ablacji wykonujemy od wielu lat - około 250 rocznie. Zabiegi ablacji według standardów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego są często jedyną metodą leczenia pacjentów ze złożonymi zaburzeniami rytmu serca – argumentuje dr n. med. Elżbieta Zinka, Koordynator Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

 
- Przychyliłem się do wniosku pani doktor z uwagi na pilną potrzebę zastąpienia starego i wysłużonego stołu, nowym, funkcjonalnym stołem operacyjnym, który poprawi standard pracy personelu Kardiologii i jednocześnie zapewni pacjentom lepszy komfort. Zależy nam, by nasi pacjenci byli leczeni w jak najlepszych warunkach – mówi Piotr Sołtysiński, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.
 
Szpital zainwestował wcześniej w Pracownię Hemodynamiki, która także działa na Oddziale Kardiologii. Udało się to dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego - ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego został kupiony nowy kardioangiograf i zmodernizowano Pracownię Hemodynamiki. Koszt tej inwestycji to 4,2 mln złotych.
 

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie od około 30 lat działa jeden z najlepszych w województwie Oddziałów Kardiologii. Średniorocznie jest tu leczonych około 3700 pacjentów.

 
Choroby układu krążenia są wymieniane wśród najczęściej występujących przyczyn umieralności Polaków. W 2018 r. w województwie zachodniopomorskim odnotowano ogółem 18 557 zgonów, z czego z powodu chorób układu krążenia zmarło 8 005 osób (43,1%). Wśród osób powyżej 65. roku życia choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią ponad 53% wszystkich zgonów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński