MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Koszalina w zarządzie stowarzyszenia "Droga S11"

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Radosław Brzostek
W Poznaniu, podczas Walnego Zebrania Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11", wybrano nowy zarząd na kadencję 2024-2029. Członkiem zarządu został prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj.

Wyjaśnijmy, stowarzyszenie działa już od 2007 roku, a jest dobrowolnym zrzeszeniem gmin, powiatów i województw – łącznie 55 samorządów - przez które przebiega trasa S11. Stowarzyszenie zabiega o jak najszybszą modernizację drogi krajowej nr 11 do parametrów trasy ekspresowej. "Realizacja tej inwestycji przyczyni się do podniesienia konkurencyjności gospodarczej regionów oraz spójności społecznej i przestrzennej kraju w układzie południkowym przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróżowania" - możemy przeczytać.

Trasa S11 w regionie koszalińskim ma już blisko 50 km parametrów trasy ekspresowej. Mowa o odcinku z Koszalina do Bobolic. Kolejne ponad 20 km z Bobolic do Szczecinka jest już w budowie. Ale dalej, w Wielkopolsce, prace są na razie na etapie dokumentacji. Do Poznania z Koszalina jest łącznie 240 km, a cała S11 to 550 km. Od Poznania na południe droga jest już w wielu miejscach w bardzo dobrym stanie, na wielu odcinkach spełnia parametry trasy szybkiego ruchu, natomiast od Poznania na północ, do Szczecinka, wciąż jest wąska i niebezpieczna.

Prezesem Stowarzyszenia został wybrany ponownie wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, a członkami zarządu, obok Tomasza Sobieraja, zostali Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Marek Zdunek – wicestarosta pleszewski, Grzegorz Wojtera – wójt gminy Suchy Las, Ernest Iwańczuk – starosta średzki oraz Wiesław Schreiber – wójt gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Czy trasa s11 powstanie? Oczywiście i to prędzej niż się wszyscy spodziewamy - mówi nam prezydent Tomasz Sobieraj. - Po to właśnie powstało nasze stowarzyszenie, by lobbować i zrobić wszystko, by ta trasa wreszcie powstała, bo to rzeczywiście drogą kluczowa dla regionu - potwierdził.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński