MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przejazdy komunikacją miejską w Koszalinie za darmo? Tak obiecuje prezydent Piotr Jedliński [WIDEO]

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Wideo
od 7 lat
Prezydent Piotr Jedliński obiecał w środę, że każdy posiadacz Karty Mieszkańca będzie mógł korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. - Zmianę tę wprowadzimy w przyszłej kadencji, a konkretny termin uzależniony jest od zmian, które wprowadzić ma rząd – mówił włodarz miasta.

Ubiegający się o reelekcję Piotr Jedliński (w drugiej turze o wyborcze zwycięstwo zawalczy z Tomaszem Sobierajem, kandydatem Koalicji Obywatelskiej) spotkał się w środę z dziennikarzami, aby ogłosić najważniejszą zmianę, jaką ratusz chce wprowadzić w Karcie Mieszkańca. Ta jest taka, że w przyszłej kadencji wszyscy jej posiadacze mogliby liczyć na darmowe przejazdy komunikacją miejską (teraz na taki luksus mogą liczyć tylko ci koszalinianie, którzy taką kartę mają i skończyli 70 lat).

Od kiedy konkretnie ta zmiana miałyby wejść w życie?

- Wprowadzimy ją w przyszłej kadencji. Konkretny termin uzależniony jest od zmian zasad finansowania samorządu, które planuje rząd. Sam pomysł takiego rozwiązania padł w czasie niedawnych obrad Młodzieżowego Okrągłego Stołu. Młodzi ludzi sami to zaproponowali, my zaś ich propozycję rozważyliśmy i uznaliśmy, że można ją wprowadzić w życie – podkreślał Piotr Jedliński.

W czasie środowego spotkania podsumowano też dotychczasowe funkcjonowanie Karty Mieszkańca.

Przypomnijmy: program Koszalińska Karta Mieszkańca „Kocham Koszalin” został utworzony 18 sierpnia 2022 roku. Korzystać z niego może każda osoba, która zamieszkuje na terenie miasta i spełnia co najmniej jeden z następujących warunków: jest zameldowana na pobyt stały, jest studentem koszalińskiej wyższej uczelni, jest uczniem koszalińskiej szkoły od 18 do 26 roku życia, jest niepełnoletnim dzieckiem osoby uprawnionej do uczestnictwa w programie. Każdy, kto ma taką kartę może liczyć na 250 zniżek i rabatów w opłatach w korzystaniu z oferty miasta w różnych dziedzinach życia.

- Aktualnie z programu korzysta 32 tysiące osób i naprawdę to jest bardzo dobry wynik – mówiła Kamila Brzózka z miejskiego Centrum Usług Społecznych.

- W początkowym okresie faktycznie było tak, że głównie z tej oferty korzystali seniorzy, ale od jakiegoś czasu zauważamy mocny trend, który wiek posiadaczy Karty Mieszkańca obniża. Wynika to z tego, że karta coraz mocniej wpisuje się w koszalińską rzeczywistość, coraz więcej osób dostrzega zalety z jej posiadania oraz z tego, że oferta zniżek, która z nią się wiąże, systematycznie się powiększa – podkreślała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera