Puchar Polski ZZPN: Niespodzianka w Białogardzie. Na innych boiskach górą faworyci

Dziś rozgrywano mecze 5. rundy Pucharu Polski. Odbyło się 7 z 12. zaplanowanych meczów. W pięciu były walkowery.

Oprócz czterech, o których informowaliśmy wcześniej, nie odbyło się również spotkanie Saturna Mielno z Mechanikiem Bobolice (0:3).

W rozegranych meczach zanotowano jedną niespodziankę. Lider grupy 3. okręgówki, Iskra Białogard, zremisował z czwartoligowym Raselem Dygowo 1:1, by pokonać go w rzutach karnych. W konkursie jedenastek Iskra wykorzystała wszystkie cztery próby (piątego karnego nie musiała wykonywać), a goście pomylili się dwa razy.

W drodze na mecz w Łubowie, stłuczkę miał autokar wiozący piłkarzy MKP Szczecinek. Z tego powodu spotkanie z Orłem rozpoczęło się z opóźnieniem i zostało skrócone do 2x35 minut. Wygrał MKP 2:1.

Ciekawie było w Wiekowicach, gdzie trzecioligowa Gwardia Koszalin pokonała gospodarzy 2:1. Wiekowianka, w składzie której było kilku eks-Gwardzistów postawiła trudne warunki i do przerwy remisowała 1:1. Po zmianie faworyzowani goście zapewnili sobie wygraną. Obie drużyny kończyły mecz w "10" (czerwone kartki Marcinów Lipskiego i Chyły).

Wyniki:
Iskra Białogard - Rasel Dygowo 1:1 (0:1), karne 4:3, Robert Koziński - Mikołaj Duwe;

Wiekowianka Wiekowo - Gwardia Koszalin 1:2 (1:1), Marcin Lipski (karny) Cezary Bać, Bartosz Maciąg;

Resko Karcino - Olimp Gościno 0:7 (0:3), Adam Zalewski 2, Marek Słoboda, Kacper Kita, Bartosz Stadnik, Marcin Słoboda, Mateusz Malinowski;

Strong Zielenica - Wieża Postomino 0:9 (0:4), Adrian Mordal 2, Kacper Łaga 2, Wojciech Wójcik 2, Błażej Banasik 2, Andrzej Łyszyk

Ikar Krosino - Leśnik Manowo 0:2 (0:1), Marcin Dubielewicz 2;

Orzeł Łubowo - MKP Szczecinek 1:2 (0:0), Piotr Pietrusiak (karny) - Michał Barański (karny), Mateusz Górny;

Korona Człopa - Orzeł Wałcz 0:4 (0:1), Dariusz Juracki 3, Wojciech Suślik;

Saturn Mielno - Mechanik Bobolice 0:3 (vo),
Błonie Barwice - Darłovia Darłowo 0:3 (vo),
Olimp Złocieniec - Lech Czaplinek 3:0 (vo),
Gryf Polanów - Kotwica Kołobrzeg 0:3 (vo),
Pomorzanin Sławoborze - Sokół Karlino 3:0 (vo).