Remis Bałtyku Koszalin z Kluczevią Stargard w hicie kolejki [ZDJĘCIA]

Remis Bałtyku Koszalin z Kluczevią Stargard w hicie kolejki
Remis Bałtyku Koszalin z Kluczevią Stargard w hicie kolejki Jacek Wójcik
Szesnastą, przedostatnią kolejkę rundy jesiennej, rozegrały zespoły IV ligi. W najciekawszym spotkaniu Bałtyk Koszalin zremisował u siebie z Kluczevią Stargard 1:1.

Mecz drugiej z czwartą drużyn w tabeli przed tą serię, został rozegrany na koszalińskim euroboisku. Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Obie drużyny starały się przede wszystkim zachować czyste konto, co im się udało.

Zmiany wyniku nie przyniosło także pierwszych 20. minut po zmianie stron. Dopiero w 66. min gospodarze przeprowadzili udaną akcję. Odzyskali piłkę na prawej stronie, a Patryk Kwiatkowski dośrodkował w pole karne na głowę do Sebastiana Gintera, który otworzył wynik.

Podopieczni trenera Łukasza Korszańskiego cieszyli się z prowadzenia przez 10. minut. W 72. w polu karnym sfaulowany został Przemysław Brzeziański. Do rzutu karnego podszedł doświadczony Michał Magnuski. Michał Antkowiak wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał zatrzymać piłki.

W końcówce meczu obie drużyny szukały rozstrzygnięcia. Mocny strzał Gintera z ostrego kąta obronił bramkarz gości. Z kolei Miłosz Stępnik uderzył obok bramki z 18 metrów. Kluczevia najbliżej powodzenia była w 86. min. Po wolnym Piotr Surmy, Antkowiak wypuścił piłkę z rąk, ale dobrze asekurowali go obrońcy i wybili piłkę.

Po pierwszym remisie w sezonie Bałtyk spadł na 3. miejsce w tabeli. Wyprzedziła go Gwardia Koszalin, która pokonała na wyjeździe Olimpa Gościno 4:1. Od 50. min zanosiło się jednak na sensację, bowiem prowadzili gospodarze po trafieniu Marcina Gozdala. Dopiero po 25. min wyrównał Marcin Gawron. Za chwilę Olimp stracił Bartosza Stadnika (czerwona kartka), a po raz drugi trafił Gawron. W końcówce Gwardia dołożyła jeszcze dwa gole.

Samodzielnym liderem - z przewagą 2 punktów nad Gwardią i Bałtykiem - zostało Wybrzeże Rewalskie Rewal, które u siebie zdeklasowało Mechanika Bobolice aż 7:0.

Wyniki 16. kolejki:

Olimp Gościno - Gwardia Koszalin 1:4 (0:0)
1:0 Gozdal (50.), 1:1, 1:2 Gawron (75., 79.), 1:3 Szygenda (83.), 1:4 Maćkowski (90.)

Bałtyk Koszalin - Kluczevia Stargard 1:1 (0:0)
1:0 Ginter (63.), 1:1 Magnuski (73. karny)

Unia Dolice - MKP Szczecinek 3:4 (1:2)
0:1 Ryczowski (21.), 0:2 Jabłoński (30. karny), 1:2 Kolesnyk (44.), 1:3 Ryczowski (51.), 2:3 Kuś (74.), 3:3 Białek (89.), 3:4 Górny (90+1)

Chemik Police - Wieża Postomino 1:1 (1:1)
0:1 Płaczek (11.), 1:1 Kurzawa (30.)

Wybrzeże Rewalskie Rewal - Mechanik Bobolice 7:0 (2:0)
1:0, 2:0 Sawicki (1., 45.), 3:0 Turajski (55.), 4:0 Borys-Jałoszyński (58.), 5:0 Szynkielewski (67.), 6:0 Włodarczyk (78.), 7:0 Szynkielewski (88.)

Darłovia Darłowo - Perła URB Dygowo 1:2 (1:1)
Ina Goleniów - Błękitni II Stargard 4:0 (1:0)
Odra Chojna - Orzeł Wałcz 4:2 (2:0)
Iskierka Mirand Szczecin - Biali Sądów 3:1 (1:1)