Sparing: Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk 3:0 [ZDJĘCIA]

jak
W ostatnim sparingu przed 5. rundą regionalnego Pucharu Polski, Gwardia Koszalin pokonała Gryfa Słupsk 3:0 (2:0)

Mecz w Koszalinie rozpoczął się od szybko zdobytego gola przez Gwardię. Już w 4. min Damian Miętek znalazł się przed bramkarzem gości i pokonał go podcinką. Na drugie trafienie zespołu trenera Łukasza Drożdżala czekano do 39. min. Dośrodkowanie Mateusza Bachledy podbił jeden z obrońców Gryfa, ale piłka spadła na nogę Jeremiasza Greli, który skorzystał z prezentu. Ten sam zawodnik był bliski drugiego trafienia, ale obrońca Gryfa wybił piłkę z linii. Wynik ustalił w 83. min Krystian Krauze, skutecznie główkując po dośrodkowaniu z rożnego Szymona Chacia.

Goście mieli w pierwszej połowie dwie bardzo dobre okazje, ale nie potrafili pokonać Adriana Hartleba. Koszaliński bramkarz skutecznie interweniował także na początku drugiej połowy. Po zmianie stron zaznaczyła się optyczna przewaga gości, ale nie potrafili jej sfinalizować golem. Najbliżej byli w 76. minucie w olbrzymim zamieszaniu pod koszalińską bramką.

Skład Gwardii: Hartleb - Mateusz Bachleda, Krauze, Czyżewski, Maciąg, Szygenda, Hendryk, Piotrowski, Laskowski, Grela, Miętek. Na zmiany wchodzili: Skoczyk - Kurs, Chać, Rybacki, Boczek, Bać, Gołojuch, Sulima.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani