Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Dodatek solidarnościowy w kwocie 1400 zł miesięcznie może dostać osoba, która straciła pracę po 31 marca 2020 roku.
  Praca

  Dodatek solidarnościowy – kto i kiedy dostanie wsparcie?

  Dodatek solidarnościowy to ciekawa alternatywa dla świadczenia postojowego. Pomoc ma trafić do osób, które straciły pracę w związku z pandemią po 31 marca 2020 roku. Ponadto szykuje się duża podwyżka zasiłku dla bezrobotnych. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany.

 2. Tarcza antykryzysowa 4.0. Sejm uchwalił czwartą część tarczy. Co zawiera Tarcza 4.0? Przedłużony zasiłek opiekuńczy i wakacje kredytowe
  Polska i Świat

  Sejm uchwalił Tarczę 4.0. Przedłużony zasiłek opiekuńczy

  Sejm uchwalił w czwartek późnym wieczorem tzw. Tarczę antykryzysową 4.0. Przewiduje ona m.in. wydłużenie okresu, w którym można otrzymywać zasiłek opiekuńczy. Nie przyjęto natomiast poprawki opozycji, która domagała się przywrócenia możliwości handlu w niedziele do końca 2020 roku. Ustawą zajmie się teraz Senat.

 3. Kiedy otwarcie granic? Komisja Europejska wzywa kraje UE do zniesienia ograniczeń do końca czerwca. Podróżowanie ma być znów swobodne
  Koronawirus

  Kiedy otwarcie granic? Komisja Europejska wyznaczyła termin

  Komisja Europejska wzywa kraje członkowskie do otwarcie granic wewnątrz Unii przez wszystkie kraje członkowskie - informują media. Komisja chce, by to otwarcie nastąpiło najpóźniej na koniec czerwca. Ma to pomóc m.in. sektorowi turystycznemu.

 4. Prezydent Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym
  Polska i Świat

  Prezydent kieruje do Sejmu ustawę o dodatku solidarnościowym

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 – poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

 5. Średnio pacjenci musieli dodatkowo zapłacić nieco ponad 70 zł. Pozytywną informacją jest to, że pacjenci sieciowych centrów medycznych z takimi opłatami
  Z kraju i ze świata

  Opłata covidowa jest legalna? Sprawą zajął się UOKiK

  Nawet 350 zł wynosi tzw. opłata covidowa w niektórych prywatnych placówkach medycznych. Najczęściej z tą opłata możemy się spotkać w placówkach medycznych, u dentystów,w zakładach kosmetycznych czy zakładach opieki zdrowotnej. Z białego wywiadu przeprowadzonego przez UOKiK wynika, że w co trzeciej placówce medycznej stwierdzono pobieranie tzw. opłaty covidowej.