Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Na czele widnieje Paypal, drugie miejsce przypadło Facebookowi, trzecią firmą, w którą najchętniej „wcielają” się internetowi przestępcy jest natomiast
  Wiadomości

  Marki, pod które podszywają się hakerzy

  Na pierwszym miejscu, z największą liczbą zarejestrowanych prób wyłudzenia dostępu do danych użytkownika, ponaglenia do zapłat rzekomo zaległych faktur czy alertów o nieuprawnionym logowaniu i próśb o zaktualizowanie hasła, uplasował się PayPal. Tę firmę phiszerzy upodobali sobie najbardziej, jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie „cele” firmowe, sytuacja przedstawia się już nieco inaczej.

 2. Targi EDU DAY w Koszalinie. Dla uczniów, studentów, dla ich rodziców
  Z regionu

  Targi EDU DAY w Koszalinie. Dla uczniów i studentów

  Targi EDU DAY to znane wydarzenie na mapie edukacyjnego Pomorza. Targi od kilku lat organizowane są w różnych miastach naszego regionu. Targi Edu Day Koszalin zaplanowano na 25 lutego (od 10:00 do 14:00) w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Kopernika — Ekonom.

 3. Internet satelitarny: ile taka usług będzie kosztować zwykłego Smitha, Schmidta lub Kowalskiego?
  Wiadomości

  Internet satelitarny. Kiedy trafi do Polski

  Niebo pełne jest gwiazd, ciemnej materii i… satelitów! Według The Union of Concerned Scientists, w kosmosie znajduje się ich aktualnie ok. 2200, jednak lada chwila Ziemia zostanie otoczona konstelacją dziesiątek tysięcy kolejnych. O dominację na orbicie ścigają się Jeff Bezos, Elon Musk i Mark Zuckerberg. W efekcie internet ma stać się dostępny na całej kuli ziemskiej, niwelując problem cyfrowego wykluczenia. 

 4. Internauci zwykle sami chętnie ujawnią swoją datę urodzenia czy adres, jeśli tylko będą wiedzieli, że w zamian nie dostaną mnóstwa reklamowego spamu
  Wiadomości

  Aplikacje czytające sms-y są groźne dla danych?

  Asystent Google, WhatsApp, Facebook Messenger i kilkanaście innych aplikacji, które mamy telefonach, zaraz po zainstalowaniu proszą o dostęp do naszych wiadomości tekstowych. Wbrew pozorom, większość z nich nie chce nikogo szpiegować. Dlaczego zatem aplikacje chcą odczytywać SMS-y?

 5. 1000 plus dla studentów. Jest pomysł nowego programu dla młodych. Kto miałby otrzymać pieniądze?
  Wiadomości

  Nowy pomysł - program 1000 plus. Kto ma dostać wsparcie?

  Nowy pomysł - program 1000 plus. 1000 plus dla studentów - Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na prezydenta, złożył nową obietnicę wyborczą.