Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych statystyczne świadczenie w Polsce wynosi bowiem 2179 zł brutto (1806 zł netto).
  Z kraju i ze świata

  Emerytury. Przyszli emeryci dostaną mniej niż połowę obecnych zarobków

  Zgodnie z prognozami ekonomicznymi wartość emerytury osób kończących karierę zawodową za 20- 30 lat będzie wynosić około 30– 40 proc. ostatniego wynagrodzenia brutto. Polacy coraz częściej zdają sobie z tego sprawę. Jednocześnie tylko co dziesiąty respondent planuje po osiągnięciu wieku emerytalnego nie korzystać z żadnych dodatkowych źródeł finansowych.

 2. Elektromobilność jest niewątpliwie kierunkiem rozwoju całego przemysłu motoryzacyjnego.
  Z kraju i ze świata

  Diesle mniej szkodliwe od elektryków? Niekoniecznie

  Samochody elektryczne nie są aż tak ekologiczne jak moglibyśmy sądzić, jednak w ciągu swojego życia emitują znacznie mniej CO2 niż przeciętny samochód spalinowy w Europie- mówi AIP ekspert. Jednak przeciętny samochód elektryczny w trakcie swojego cyklu życia wytwarza o połowę mniej CO2 niż jego spalinowy konkurent.

 3. Od 2019 r. sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. Najpewniej duże zakupy zrobimy, jak teraz, przed weekendem w dyskoncie
  Strefa Biznesu

  Lidl, Biedronka i Dino kwitną na zakazie handlu

  Od 2019 r. sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią. Najpewniej duże zakupy zrobimy, jak teraz, przed weekendem w dyskoncie. Sieci zarabiają krocie, spożywczaki padają. Nie taka była idea zakazu. Analizujemy, jak zmiany wpłynęły na rynek.

 4. Ilu milionerów jest na Pomorzu? Nasz region jest w połowie stawki. Oto najnowszy raport KPMG
  Pieniądze

  Najwięcej bogaczy na Mazowszu. Pomorze w połowie stawki

  Aż 1100 Pomorzan zarabia rocznie powyżej 1 mln zł. O dobrach luksusowych reszta mieszkańców może sobie na razie pomarzyć. Ale sytuacja z roku na rok się polepsza. Kto może sobie pozwolić na więcej? - oto najnowszy raport KPMG.

 5. 500 plus nowe zasady
  Pieniądze

  500 plus pod warunkiem, że rodzic pracuje?

  500 plus nie dla wszystkich. Nie dla najbogatszych ani dla tych, którzy unikają pracy i żyją ze świadczeń.