Strzelanina na Andersa. Bałtyk Koszalin pokonał Pomorzanina Toruń 4:3 [ZDJĘCIA]

Po sześciu meczach bez wygranej, cenne zwycięstwo nad Pomorzaninem Toruń odniósł w 31. kolejce III ligi Bałtyk Koszalin. Jacek Wójcik

W czwartek na Andersa padł aż 7 goli, z czego 6 do przerwy. Gospodarze prowadzili już od 4. min, gdy pierwszy raz w tym roku trafił Dawid Gruchała-Węsierski. W 20. min napastnik Bałtyku wywalczył rzut karny, pewnie wykorzystany przez Jakuba Forczmańskiego.

Goście szybko odpowiedzieli po akcji prawą stroną, ale w 32. i 34. min dwa kolejne gole zdobył Forczmański. Popularny Asa popisał się najpierw kapitalnym uderzeniem od poprzeczki z bardzo ostrego kąta, a klasycznego hattricka skompletował z drugiego karnego, którego również wywalczył Gruchała.

Goście ustalili wynik do przerwy po rzucie rożnym, a na początku II połowy zdobyli trzecią bramką. Przez ponad 40. min Bałtyk bronił korzystnego wyniku, od czasu do czasu kontrując. Gości mógł dobić w 84. min Krystian Kąkol, ale po kapitalnym rajdzie od połowy boiska przegrał pojedynek z bramkarzem.

Bałtyk Koszalin - Pomorzanin Toruń 4:3 (4:2)
1:0 Gruchała-Węsierski (4.), 2:0 Forczmański (20. karny.), 2:1 Babiński (22.), 3:1 i 4:1 Forczmański (32. i 34. karny.), 4:2 Zbiranek (43.), 4:3 Więckowski (51.).
żk. Gruchała-Węsierski.
Bałtyk: Pogorzelec - Pietrykowski (51. Ponurko), Jasitczak, Czenko, Waleński, Rak, Forczmański (74. Górka), Szaflarski (62. Duszkiewicz), Jachno, Ginter (65. Kąkol), Gruchała-Węsierski.