Superliga PGNiG Kobiet: Metraco Zagłębie - Energa AZS 31:28

Katarzyna Kołodziejska po raz drugi w tym sezonie zdobyła dwucyfrową liczbę bramek. AZS przegrał jednak też po raz drugi. Jacek Wójcik
Drugiej porażki z rzędu doznały szczypiornistki Energi AZS Koszalin. W Lubinie stoczyły twardy bój z Zagłębiem.

W pierwszej połowie przewaga Akademiczek dochodziła do 4 goli. Niestety, ostatnie 9 minut tej odsłony zagrały słabiej i na przerwę schodziły przy wyniku 12:13.

W drugiej części meczu obie drużyny toczyły twardy bój. AZS początkowo uzyskał 2 gole przewagi, ale nie trwało to długo. Od 45. min na prowadzeniu było Zagłębie lub był remis.

Kluczowym momentem był faul Hanny Sądej na Agnieszce Jochymek przy wyniku 25:25 (55.). Kołowa AZS zobaczyła czerwoną kartkę i koszaliński zespół musiał radzić sobie w podwójnym osłabieniu (na ławce kar przebywała już Joanna Chmiel). Skuteczny karny Sanji Premović i za chwilę gol Kai Załęcznej dały Zagłębiu dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce rzuty Katarzyny Stasiak i Katarzyny Kołodziejskiej pozwalały AZS zbliżyć się na 1 bramkę do Miedziowych. Skuteczna w drugiej połowie Premović (5 goli) nie myliła się jednak w końcówce i Zagłębie nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa.

Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 31:28 (13:12)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Załęczna 5, Obrusiewicz 7, Paluch 2, Premović 6, Wiertelak , Lima 3, Walczak 2, Marić 2, Jochymek 4, Milojević.

AZS: Kowalczyk, Prudzienica – Michałów 3, Roszak 2, Stasiak 5, Budnicka, Trawczyńska 5, Chmiel, Kaczanowska, Nieściaruk 1, Sądej 2, Kołodziejska 10, Nowicka.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 34:20 (13:7), Olimpia Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 24:32 (14:16), UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 20:33 (10:14), Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 19:35 (8:20), KPR Jelenia Góra - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:31 (13:14).

1. Pogoń Baltica Szczecin 4 8 125-92
2. MKS Selgros Lublin 4 7 119-93
3. Metraco Zagłębie Lubin 4 6 128-101
4 Start Elbląg 4 5 105-86
5. Energa AZS Koszalin 4 4 117-105
6. Vistal Gdynia 4 4 99-90
7. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 4 4 114-113
8. Piotrcovia Piotrków Tryb. 4 4 94-106