Szczecineccy mastersi na medal [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Szczecineccy mastersi podczas zawodów w Toruniu.
Szczecineccy mastersi podczas zawodów w Toruniu. Archiwum
W Toruniu odbyły się VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Błękitną Wstęgę Wisły. Były to zawody zaliczane do Pucharu Polski, na których świetnie spisała się reprezentacja klubu Masters ze Szczecinka.

Obsada zawodów była wyjątkowo silna. - Oprócz siedmioosobowej reprezentacji Szczecineckiego Klubu Pływackiego w zawodach uczestniczyło 310 zawodników z Torunia, Koszalina, Białegostoku, Poznania, Warszawy, Katowic, Elbląga, Olsztyna, Gorzowa, Krakowa oraz zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Litwy i Węgier - informuje Andrzej Wojnicz. - Zawody rozegrano na nowoczesnym, ośmiotorowym basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przygotowania do zawodów dały wspaniałe rezultaty. Nasi zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 17 medali w tym: 6 złotych, 6 srebrnych oraz 5 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 14 miejscu na 64 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia.

Oto miejsca zawodników ze Szczecinka: Zbigniew Ludwiczak w kategorii L zdobył trzy złote medale na 100 m stylem grzbietowym, 200 m i 800 m stylem dowolnym, oraz medal srebrny na 50 m grzbietowym. Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła dwa złote medale na 100 m i 200 m stylem dowolnym, oraz dwa srebrne medale 50 m dowolnym i 100 m grzbietowym. Irena Filipowska kategoria K zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym, srebrny medal na 50 m stylem klasycznym i dwa brązowe medale na 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 50 m stylem klasycznym. Anna Piotrowicz w kategorii G zdobyła srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym. Krzysztof Chitruszko kategoria H zdobył dwa brązowe medale na 100 m i 200 m stylem klasycznym.

- Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta w Szczecinku - dodaje Andrzej Wojnicz. - Kolejne zawody odbędą się we wrześniu w Szczecinku. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl

Ewakuacja aquaparku w Koszalinie

Ewakuacja aquaparku w Koszalinie. Informacja o bombie [zdjęcia, wideo]

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej w środę, 9 bm. o godz. 20.30 zmierzy się w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej z reprezentacją Węgier. Podopieczne Kima Rasmussena zagrają w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Na zgrupowaniu w Koszalinie trwają intensywne treningi.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej trenuje w Koszalinie [z...