Szymi Szyms oraz Michał Goldfarb z projektem "Koszalińscy Muzycy Dzieciom" z nagrodami Prezydenta Koszalina w Dziedzinie Kultury

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
Paweł Moszczyński / Mariusz Rodziewicz
Dwaj koszalińscy muzycy, Szymi Szyms oraz Michał Goldfarb, znaleźli się wśród laureatów nagrody prezydenta Koszalina w dziedzinie kultury. Obaj zostali zgłoszeni do niej przez redakcję Głosu Koszalińskiego.

Na piątek 20 marca zaplanowana została XII Gala Kultury, podczas której prezydent Piotr Jedliński miał wręczyć kulturalne nagrody. Impreza została odwołana ze względu na zagrożenie koronawirusem. Wiemy jednak, że wśród laureatów są dwie osoby, które nominował Głos Koszaliński.

Pierwszy z nich to Szymon Sędrowski, raper znany jako Szymi Szyms. W 2019 r.własnym sumptem wydał album „StayPe”, który wyprzedał się w ciągu miesiąca i jest teraz poszukiwanym przez kolekcjonerów „białym krukiem”. Utwory z tej płyty osiągnęły na YouTube 1,6 miliona wyświetleń. Zamieszczony na tym serwisie teledysk „Yakuza” w ciągu 6 miesięcy wyświetlony był 4,2 miliona razy zaś „Piri Piri” w ciągu 3 miesięcy 1,5 miliona razy. Na Spotify utwory Szymiego Szymsa uzyskały 1,9 miliona odtworzeń. Te liczby robią wrażenie! Szymi Szyms otrzymał więc nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie kultury. A trzeba dodać, że w tym roku o koszalińskim raperze może być jeszcze głośniej, bo Szymi Szyms ma wydać swój solowy album w wytwórni QueQuality, którą prowadzi jeden z najpopularniejszych polskich raperów - Quebonafide.

Z kolei Michał Goldfarb jest pomysłodawcą projektu „Koszalińscy Muzycy Dzieciom”, który przez kapitułę nagrody został wybrany na Inicjatywę Kulturalną 2019 roku. Lider zespołu Woodland Spirit, zaangażował kilkunastu koszalińskich muzyków do stworzenia wyjątkowego utworu. W marcu 2019 premierę miała piosenka „Magiczny Ruch”, która stała się hymnem koszalińskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Magia”. Utwór doczekał się także teledysku i wydania na płycie CD. Pojawił się na składance „Koszalińscy Muzycy Dzieciom”, na której znalazły się piosenki lokalnych zespołów rockowych. Cała kwota zebrana ze sprzedaży zasiliła konto Fundacji „Magia”.

Dodajmy, że Wydarzeniem kulturalnym 2019 roku został XV Hanza Jazz Festiwal, a Artystą Roku został Mateusz Kowalski.

GRATULUJEMY!

A oto pełna lista laureatów kulturalnej nagrody prezydenta Koszalina za 2019 rok, która została zamieszczona na stronie internetowej koszalińskiego ratusza.

Nagrody za całokształt wieloletniej pracy artystycznej, twórczej oraz działania na rzecz upowszechniania i promocji kultury:

Iwona Augustyniak. Kierowniczka Klubu „Bałtyk” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie” (od 1986r. ). Klub dwukrotnie uzyskał tytuł Miejsca Odkrywców Talentów, raz nadany przez Ministra Edukacji Narodowej, drugi raz nadany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie .Profil działania Klubu, pod kierownictwem Pani Iwony to nie tylko zajęcia stałe (dziesiątki sekcji i setki uczestników) ale też inicjatywy i autorskie projekty, które na stałe weszły do kalendarza imprez koszalińskich, tj.: Dni Osiedla „Morskie”, Karnawałowe Spotkania Artystyczne Seniorów, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej, Galeria Klubu Bałtyk i mała Galeria ZPARP oraz Klub Aktywnego Seniora. Laureatka tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Bałtyk, była członkinią zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Kultury, jest pomysłodawczynią i współzałożycielką Stowarzyszenia Integracji Międzypokoleniowej „Aktywni Razem”.

Włodzimiera Kolk. Malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa, Rzeźby i Grafiki PWSSP w Poznaniu – dyplom uzyskała w 1968 r. Trzykrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, laureatka ponad 20 nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa, grafiki i tkaniny unikatowej. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych krajowych i zagranicznych. Uczestniczka międzynarodowych plenerów malarskich m.in. w Grecji i we Włoszech. Brała udział w 6 Spotkaniach Osieckich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych we Francji, Niemczech, Grecji, Danii, Włoszech, Holandii, Słowacji, Kanadzie, Bułgarii Bośni i Hercegowinie oraz w Polsce m.in. w Koszalinie ( Muzeum posiada 8 prac autorstwa W. Kolk ).

Mirosław Lucjan Krom. Od września 1968 r. związany z amatorskim ruchem teatralnym. Od 1970 r. członek Stowarzyszenia Teatr Propozycji „Dialog”, aktor, prezes Zarządu w latach 1981 – 1988. W kwietniu 2020 r. będzie obchodził jubileusz 50- lecia działalności w „Dialogu”. Wystąpił w kilkudziesięciu spektaklach w reż. m.in. H. Rodkiewicz, M. Ulickiej i K. Chudzikiewicz. W latach 2018 – 2019 – wyreżyserował w „Dialogu” kilka spektakli. W latach 2000 – 2003 pełnił funkcję dyrektora MOK w Koszalinie.

Irena Kuncewicz. Malarka, poetka i pisarka. Organizatorka wystaw ( m.in. w Galerii Ratusz), uczestniczka plenerów malarskich. Promuje swoje książki ( tomik Dedykacje i Nastroje oraz Opowieść samotnika , Życie to podróż i spotkania, Legenda dla dorosłych), promuje Koszalin podczas licznych spotkań autorskich m.in. w ośrodkach wczasowych ( Darłówko, Drawsko Pom. Świnoujście, Osiek, Międzywodzie, Mrzeżyno, Dąbki, Kołobrzeg) , uczestniczy w akcjach charytatywnych.

Władysław Pitak. Artysta o specjalności aktorskiej i wokalno – muzycznej. Jako specjalista w zakresie teatru, muzyki, poezji, plastyki i jako menadżer organizuje imprezy, koncerty, spotkania artystyczne, wystawy, warsztaty artystyczne, wykłady, pogadanki, prelekcje dla różnych grup wiekowych. Współpracuje z Klubem „Nasz Dom”. W ostatnich latach szczególnie wspiera seniorów. Od 3 lat prowadzi zespół Uni Versum, prowadzi też spotkania ze sztuką, imprezy okolicznościowe, organizuje i prowadzi wieczornice literackie, benefisy, pomaga przy organizacji wystaw plastycznych.

Winfred Wojtan . Od 1972 r. mieszka w Koszalinie. Obecnie prowadzi działalność dyrygencką i opracowuje utwory na chóry i zespoły śpiewacze. Od czasu studiów -1961 r. współpracował z amatorskim ruchem artystycznym prowadząc zespoły chóralne. W 1972 r. objął stanowisko dyrygenta Filharmonii Koszalińskiej. Zajmował się też prowadzeniem audycji umuzykalniających w szkołach. Był dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Od 1980 r. pełnił obowiązki wiceprezesa Koszalińskiego Towarzystwa Muzycznego, sprawując m.in. kierownictwo nad festiwalem organowym w Koszalinie i społecznymi ogniskami muzycznymi w województwie. Był kierownikiem artystycznym chóru „Złote Kłosy”. Od 1994 r. W. Wojtan prowadzi Koszaliński Chór Nauczycielski. Skomponował koncert na organy i orkiestrę (wykonany na Festiwalu Organowym w Koszalinie w 1986 r.) oraz „Fantazję dziecięcą” na fortepian i orkiestrę ( którą dyrygował na Festiwalu „Artissimo” na Gwadelupie i Martynice), muzykę do pieśni chóralnych „Jedna jest Polska”, Ojczyźnie naszej potrzeba”, „Dom ojczysty”, „Pieśni o słońcu niewyczerpanym” i wielu innych. Jest autorem opracowań na chór ponad 140 pieśni i piosenek, melodii z filmów, oper i operetek, musicali, pieśni religijnych, patriotycznych i ludowych.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dorośli)

Zespół Tańca Ludowego „Bałtyk” . Zespół powstał w 1987 r. Działa w Centrum Kultury 105 i reprezentuje instytucję na lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach artystycznych. Repertuar zespołu to polskie tańce narodowe i regionalne. Zespół bierze udział w koncertach charytatywnych, corocznie reprezentuje Koszalin na dożynkach powiatowych, bierze udział w imprezach okolicznościowych, współpracuje z Filharmonią Koszalińską uczestnicząc w koncertach „Familijny Park Sztuki”. W 2019 r. w sierpniu Zespół uczestniczył w XXV Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest” w Bułgarii, gdzie zdobył Nagrodę Główną – Złoty Dyplom i statuetkę Złoty Żagiel.

Grupa Jazzowa „Dixieland”. W 2019 r. Grupa obchodziła 25 – lecie działalności. Od początku istnienia muzycy związani są z Centrum Rozrywki ”Na Pięterku” KSM „Przylesie”. Obecnie działają w 7 osobowym składzie. Grupa Dixieland corocznie uczestniczy duszkach jazzowych” i „Wiośnie jazzowej” organizowanych przez Centrum Rozrywki „Na Pięterku”. istorii koszalińskiego jazzu Grupa Jazzowa „Dixieland” odgrywa wiodącą rolę.

ARTYSTA ROKU 2019 - Mateusz Kowalski - mgr sztuki, gitarzysta. Absolwent ZPSM w Koszalinie (2014 r.). Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. 21 lipca 2019 r. w Londynie zdobył 1 nagrodę na EuroStrings Competition i został zwycięzcą drugiej edycji EuroStrings – European Guitar Festival Collaborative 2018/2019. Ta druga edycja zrzeszała 17 festiwali gitary klasycznej w Europie. Jako laureat 1 nagrody w Rust -Austria , Mateusz uczestniczył w projekcie zapewniającym udział w koncertach festiwalowych po Europie: Chorwacja, Belgia, Holandia, Węgry, Włochy, Anglia, Szwecja. We wrześniu 2019 r. miała miejsce premiera debiutanckiej płyty - Mateusz Kowalski Classical Guitarist.

Izabela Nowak. W latach 2000 – 2017 była redaktorem naczelnym pisma społeczno – kulturalnego „Miesięcznik”, obecnie jest związana z Tygodnikiem Koszalińskim „Miasto” oraz Miesięcznikiem „Miasto Plus”. Publikuje teksty w Almanachu Kultury Koszalińskiej. Współpracuje z STP „Dialog”. Jest autorką książki „Wierna Legendzie. Marlenie Zimnej – pamiętamy…” wydanej drukiem w 2019 r. przez Stowarzyszenie „Nasz Wysocki”. Celem publikacji było upamiętnienie 50.rocznicy urodzin M. Zimnej – zmarłej w 2016 r. pisarki, tłumaczki, poetki i organizatorki wydarzeń popularyzujących życie i twórczość Wł. Wysockiego.

Wojciech Rogowski. Aktor BTD. W tym sezonie artystycznym obchodzi 30 – lecie pracy zawodowej ( w 2019 r.). W 2019 r. wraz z Żanettą Gruszczyńską Ogonowską, w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich wyreżyserował spektakl „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Do końca 2019 r. spektakl zagrano 12 razy w Koszalinie i obejrzało go 1129 osób oraz 3 razy podczas wyjazdów – obejrzało go 591 osób. W 2019 r. wielokrotnie prezentowany był również spektakl „Związek otwarty”- także wyreżyserowany przez W. Rogowskiego i Ż. Gruszczyńską – Ogonowską. W 2019 r. W. Rogowski zagrał w 104 spektaklach na miejscu oraz w 94 na wyjazdach. Znany jest koszalińskiej publiczności z licznych występów i należy do grona najbardziej lubianych aktorów. Czynnie działa w Stowarzyszeniu „Aktorzy po godzinach”, które organizuje czytania performatywne dla mieszkańców Koszalina.

Szymon „Szymi Szyms” Sędrowski. Raper, mieszkaniec Koszalina od 2006 r. W 2014 r. założył w Koszalinie grupę InDAHouse, z którą tworzy muzykę, kręci teledyski, wydaje płyty. W 2019 r. wydał 4 płyty CD, w ramach prowadzonej wytwórni In Da Hous wydał album „StayPe”, który wyprzedał się w ciągu miesiąca i jest teraz poszukiwanym przez kolekcjonerów „białym krukiem”. Na Spotify – w 2019 r. utwory Szymiego Szymsa uzyskały 1,9 miliona odtworzeń. Jego muzyki wysłuchało 228,5 tysiąca ludzi z 77 krajów. Na You Tube utwory z albumu „StayPe” osiągnęły 1,6 miliona odsłon a nowy teledysk – „Yakuza” w ciągu 6 miesięcy wyświetlony był 4,2 miliona razy zaś „Piri Piri” w ciągu 3 miesięcy 1,5 miliona razy. Raper nawiązał współpracę z popularną wytwórnią QueQuality dowodzoną przez jednego z najbardziej popularnych polskich raperów – Quebonafide. W październiku 2019 wystąpił na festiwalu QueQuality zorganizowanym w katowickim Spodku. Jego utwór „Piri Piri” trafił na składankę QueQuality „Untitled01”. Na przełomie 2019/2020 wytwórnia poinformowała, że zostanie wydany album Szymiego Szymsa.

Formacja Taneczna „SZYK” . Zespół powstał w 2013 r. Działa w Centrum Kultury 105 i reprezentuje instytucję na lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach artystycznych. Dotychczasowy dorobek zespołu to ponad 58 występów oraz nagrody na Ogólnopolskim Artystycznym Festiwalu Twórczych Seniorów w Warszawie (w 2016 r. – II miejsce; w 2018 r. – I miejsce). W 2019 r. w sierpniu Szyk zdobył Nagrodę Główną - Złoty Dyplom i statuetkę Złoty Żagiel na XXV Międzynarodowym Festiwalu „Balkan Folk Fest” w Bułgarii.

Nagrody II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dzieci i młodzież)

Gabriela Bortnowska. Uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie pianina. Zdobyła I miejsce w IX International Music Competition w Serbii, II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów we Lwowie, uhonorowana nagrodami podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego “Bieszczady bez Granic” w Sanoku.

Wiktor Kazubiński. Uczeń ZPSM w Koszalinie w klasie fortepianu. Zdobył II miejsce w IV Paris International Music Competition we Francji, II miejsce w IV Madrid Internarional Music Competition w Hiszpanii i III miejsce w International Music Competition „Muse 2019” w Grecji.

Kacper Krężołek. Uczeń ZPSM w Koszalinie. Występuje jako solista oraz w składzie duetu kameralnego, zespołach Elgipemy, Gipemy oraz Ich Troje. Laureat II miejsca w IV Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym na Zamku Golub-Dobrzyń, w XI Płockich Konfrontacjach Gitarowych, w Mikołajkowym Konkursie Gitarowym dla dzieci w Rybniku.

Ignacy Łajca. Uczeń ZPSM w Koszalinie. Bierze udział w licznych konkursach skrzypcowych w Polsce i za granicą. Jest zdobywcą II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Sonat w Szczecinie i w Ogólnopolskim Konkursie „Talenty skrzypcowe 2019” w Poznaniu oraz III miejsca w XIX Międzynarodowym Konkursie im. J. Zarębskiego w Łomiankach.

Anna Matczak . Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych przy Zespole Sztuk Pięknych w Koszalinie. Zdobyła nagrodę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę… Oblicze Polskiej Ziemi” w Sochaczewie. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Schwedt/Oder.

Antoni Merecki. Uczęszcza na zajęcia gitarowe do Pałacu Młodzieży. Występuje jako solista oraz jako członek grup Gipemy i Elgipemy. Laureat I miejsca w XVII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Gra Gitara w Olsztynie, I miejsca w XXI Przeglądzie Muzyki Gitarowej w Słupsku i I miejsca w VII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym “Hity na gitarze” w Koszalinie.

Martyna Skuza. Uczęszcza do ZPSM w Koszalinie. Jako jedna z 44 uzdolnionych talentów z całego kraju, brała udział w projekcie „Lusławicka Orkiestra Talentów”. Zdobyła I miejsce w VIII Gdańskim Konkursie Skrzypcowym im. Anity Romanowskiej, oraz II miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach i w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Nagrody I stopnia w dziedzinie kultury (dzieci i młodzież)

1.MŁODA ARTYSTKA ROKU - Julia Chojnacka . Uczennica w ZPSM w klasie skrzypiec. mgr Olgi Borowskiej. Jest laureatką ok. 40 konkursów. Zdobyła m.in. I miejsce w “The Muse 2019” – International Music Competition w Grecji, I miejsce w IV North Internationale Music Competition 2019 w Szwecji, I miejsce w IV Paris International Music Competition we Francji, I miejsce - X International Music Competition w Serbii, I miejsce w VI Rome International Music Competition 2019 we Włoszech, I miejsce w Rising Talents of Europe – Great Composers Competition w Anglii oraz Grand Prix w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu. Przyjęta do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci 2019/20. Stypendystka CEA 2018/19.

Martyna Ćwik. Doskonali swoje umiejętności w Centrum Kultury 105 pod kierunkiem Pani Ewy Turowskiej. Zdobyła Grand Prix w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie, Grand Prix w XXV Ogólnopolskim Pomorskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej w Człuchowie, I miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie, III miejsce oraz Nagrodę Specjalną w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2019.

Wiktor Dziedzic. Uczeń ZPSM w Koszalinie w klasie skrzypiec dr Natana Dondalskiego. Laureat I nagrody na 53. Międzynarodowym Konkursie Radiowym dla Młodych Muzyków “Concertino Praga” 2019. Stypendysta Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku 2018/2019; Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2019/2020;

Paweł Gołaszewski. Uczeń w Zespole Szkół Plastycznych. Pracuje pod kierunkiem Pani Katarzyny Gwardiak – Kocur. Członek zespołu projektowego „GadkiSzmatki”, który od 2019 prowadzi warsztaty, spotkania z lokalną społecznością nt. szeroko pojętego recyklingu. Laureat nagrody za fotografię w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki w Olsztynie i I miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Młody człowiek w XXI wieku” (Young People in the 21st Century) na Litwie.

Michał Słobodzian. Pracuje w Studium Wokalnym przy Centrum Kultury105 pod kierunkiem Pani Doroty Helbik - Słobodzian. Wywalczył Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu „Muzyka Otwiera Duszę” w Żurominie, zdobył I miejsce i dyplom za najbardziej imponujący głos w II Międzynarodowym Festiwalu „Orpheus in Italy”, Nagrodę Specjalną honorowego członka jury Michaela The GlitterKing’a i zaproszenie na Festiwale do Hiszpanii, Malty i Białorusi.

Nagroda za realizację przedsięwzięcia artystycznego – Wydarzenie Kulturalne Roku 2019

XV Hanza Jazz Festiwal - organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Jubileuszowa edycja wydarzenia, podczas której koncertowało wielu wykonawców zagranicznych (USA, Australia, Kuba, Brazylia, Szwajcaria). Odbyły się warsztaty instrumentalno-wokalne dla młodzieży z Polski i Niemiec. Część instrumentalną prowadzili wykładowcy z Berlina, część wokalną wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz. Współorganizatorem festiwalu było Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe. Festiwal obecny był w mediach lokalnych i ogólnopolskich. W ramach wydarzenia odbyło się 9 koncertów, wzięło w nich udział ok. 1500 osób.

Nagroda za działania w zakresie kultury – „Kulturalna Inicjatywa Roku 2019”

Kategoria dzieci i młodzież
„Głos dziecięcy” – organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna. Kwartalnik. W 2019 r. powstały cztery numery wydawnictwa. Podczas pracy nad gazetką dzieci uczą się praktycznych umiejętności od fachowców. Na stałe współpracują z nimi rodzice, nauczyciele, grafik i bibliotekarze. Na zajęcia zapraszani są także dziennikarze, poeci i pisarze związani z Koszalinem. Gazetka jest pisana i ilustrowana odręcznie, drukowana w 160. egzemplarzach. Po wydrukowaniu dostępna bezpłatnie w KBP i filiach bibliotecznych oraz szkołach podstawowych. Fragmenty gazetki są drukowane w piątkowym dodatku do „Głosu Koszalińskiego”.

Kategoria dorośli
„Koszalińscy Muzycy Dzieciom” - projekt autorstwa koszalińskiego muzyka, Michała Goldfarba, lidera zespołu Woodland Spirit, angażujący koszalińskich muzyków do stworzenia wyjątkowego utworu. W marcu 2019 premierę miała piosenka „Magiczny Ruch”, która stała się hymnem koszalińskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Magia”. Do utworu powstał teledysk. Kolejnym krokiem było wydanie składanki Koszalińscy Muzycy Dzieciom, na której znalazły się piosenki koszalińskich zespołów rockowych. Płyta była sprzedawana podczas 3. edycji koncertu charytatywnego „Magia Rocka”. Cała kwota zebrana ze sprzedaży zasiliła konto Fundacji

Nagroda za wspieranie działalności kulturalnej „Mecenas Kultury” -

AKANT sp. z o.o. Od 2017 roku wspiera jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Koszalinie – Good Vibe Festival. Dzięki wsparciu firmy możliwe jest zaproszenie na festiwal wykonawców z Polski i zagranicy. Z każdym rokiem suma wsparcia jest większa. Partner niejednokrotnie wychodził z inicjatywą wsparcia promocyjnego oraz podsuwał pomysły służące rozwojowi imprezy.

Biuro Turystyczne „TURYSTA” – Sławomira Małgorzata Ignatowicz. Jeden z najwierniejszych partnerów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy i przedsięwzięcia artystyczne realizowane przez Teatr. W 2019 roku była partnerem festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”, wspierając finansowo jego realizację. Od 2010 roku regularnie uczestniczy w akcji „Kup Pan fotel”, a tym samym promuje spektakle teatralne wśród swoich klientów.

Elfa Manufacturing Poland sp. z o.o. Od 2015 roku do chwili obecnej jest Złotym Sponsorem Filharmonii Koszalińskiej. W 2019 r. pieniądze od sponsora zasiliły ogólny budżet Filharmonii Koszalińskiej.

Faktoria Lektorska MIKROFONIKA. Od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, w osobie Tomasza Bartosa, realizatora dźwięku, producenta i lektora, wspiera festiwal. Zasiada on w komisji konkursowej gdzie jednocześnie jest fundatorem dodatkowej nagrody „Głos który ma coś do powiedzenia”. Działania Tomasza Bartosa pomagają w przygotowaniach strategii marketingowej, kanałów komunikacji, atrakcyjnej identyfikacji wizualnej, a także współpracy z wykorzystaniem studia nagraniowego.

Zobacz także: Nagrody prezydenta Koszalina za wyniki w nauce wręczone

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie