MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trasa na Mapie Życia. Beata Pawlikowska zaprasza [wideo]

Joanna Krężelewska
kadr z filmu
kadr z filmu
Ambasadorem ogólnopolskiej akcji jest Michał Wiśniewski. W Koszalinie imprezę wizerunkiem wspierają Beata Pawlikowska, Marek Kamiński, Maciej Sochal, Małgorzata Hołub, Beata Kowalczyk.

Masz plany na pierwszą niedzielę grudnia? Jeśli chcesz ją spędzić aktywnie, a dobrą zabawę połączyć z pomocą potrzebującym, to propozycja dla Ciebie! 9 miast, 9 biegów, 9 okazji do uratowania życia - to cel, który przyświeca organizatorom ogólnopolskiej akcji Mapa Życia - razem przeciwko białaczce, która rozpoczęła się 15 października w Katowicach.

Jej założeniem jest organizacja imprez sportowo-edukacyjnych, połączonych z rejestracją kandydatów na dawców szpiku oraz zbiórką na rzecz osób chorych na nowotwory. W Koszalinie projekt - we współpracy z Fundacją Po Pierwsze - organizuje Fundacja Pokoloruj Świat.

- Główny punkt programu stanowić będą zawody biegowe i nordic walking na dystansie 5 kilometrów oraz Marsz Malucha na dystansie 400 metrów - informuje Teresa Żurowska z Fundacji Pokoloruj Świat.

- Na wszystkich zawodników czekać będą atrakcyjne pakiety startowe, pamiątkowe medale, poczęstunek. Z zawodów będzie można wrócić z cennymi nagrodami.

Imprezę zaplanowano na niedzielę, 4 grudnia - godz. 9-15.

W miasteczku zdrowia, które stanie w miejscu startu do biegu i marszu, w Parku Linowym przy ul. Rolnej w Koszalinie, będzie można bezpłatnie wykonać badania, porozmawiać z dietetykiem, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Będą gry i zabawy dla dzieci, a chętni, będą mogli zostać potencjalnymi dawcami szpiku i być może kiedyś uratować komuś życie.

- Rak to coś, co również mnie dotknęło. 20 lat temu rozpoczęliśmy walkę o zdrowie mojego przyjaciela. Walczył z białaczką i wywalczyliśmy mu kilka dobrych lat - mówi Michał Wiśniewski, ambasador akcji.

- Jestem urodzony 9 września... dlatego 9 miast, 9 biegów, 9 okazji do uratowania życia. Dlaczego warto pomagać? Nie ma niczego bardziej wartościowego niż samo życie. Bądźcie z nami obowiązkowo!

Zgłoszenie przez stronę www.elektronicznezapisy.pl. 80 proc. opłaty startowej (20-35 zł; nie ma jej w Marszu Malucha) zostanie przekazane na leczenie walczącego z chorobą nowotworową ks. Jarosława Krylika.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński