MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Ulica Holenderska w Koszalinie znowu jest przejezdna

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Koniec przebudowy skrzyżowania, ale nie koniec prac - inwestycja na ul. Władysława IV trwa
Koniec przebudowy skrzyżowania, ale nie koniec prac - inwestycja na ul. Władysława IV trwa Radek Koleśnik
Organizacja ruchu na osiedlu Unii Europejskiej wróciła częściowo do normy - od wczoraj przywrócony został bowiem przejazd ul. Holenderską.

Natomiast nadal trwa w tym rejonie miasta przebudowa ul. Władysława IV. Wykonawca inwestycji na ul. Władysława IV - firma Strabag - w ostatnich tygodniach skupił się m. in. na przebudowie skrzyżowania ul. Władysława IV i ul. Holenderskiej (droga prowadząca wzdłuż osiedla KTBS).

Z tego powodu wjazd na osiedle w tym miejscu był zablokowany, a kierowcy - w tym także autobsów MZK - musieli korzystać z objazdów. Zgodnie z deklaracją prace trwały tu do końca marca. Od wczoraj ul. Holenderska jest otwarta, a autobusy MZK kursują według obowiązującego wcześniej rozkładu jazdy.

Tym samym linia nr 6 wróciła na swoją trasę, a wyznaczony na czas prowadzonych prac objazd przestał obowiązywać (zaktualizowany rozkład jazdy linii nr 6 jest dostępny na stronie MZK, powinien być też dostępny na przystankach).

Co ważne - zmiany na linii nr 6 dotyczą wyłącznie os. Unii Europejskiej, odjazdy z Wąwozowej, Szczecińskiej i Dworca PKP nie uległy zmianie. Trwa jeszcze przebudowa ul. Władysława IV na jej dalszym odcinku, m. in. w rejonie skrzyżowania z ul. Duńską (tu ruch będzie się odbywał po rondzie).

Obecnie trwa też budowa ścieżki rowerowej i chodnika, a także montaż ekranów dźwiękochłonnych.

Pierwszy element obwodnicy Koszalina i Sianowa został dziś otwarty. To wiadukt wzdłuż ulicy Władysława IV w Koszalinie, prowadzący nad nową obwodnicą. Niestety, problemy technologiczne spowodowały, że cała obwodnica będzie gotowa najwcześniej za trzy lata...

Otwarto pierwszy element obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

Do czerwca ma być gotowa jedna strona nowej ul. Władysława IV (od węzła drogowego do ronda gen. Maczka). Następnie wykonawca planuje przenieść się z pracami na budowę drugiej nitki. O ile nie pojawią się niespodziewane trudności. Na razie - jak wczoraj usłyszeliśmy - tylko jeden podwykonawca zdecydował o zejściu z placu budowy z powodu zagrożenia epidemicznego; pozostali pracują.

Cała inwestycja, zgodnie z umową, ma mieć swój finał w październiku 2022, z możliwością skrócenia realizacji nawet o rok. Koszt to ok. 33 miliony złotych, z czego ok. 85% to dofinansowanie unijne.

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o najnowszych restrykcjach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński