Wybory 2019: Co obiecuje PiS? Nowa piątka Kaczyńskiego. Sprawdź nowe obietnice na 100 dni nowych rządów 2.01.2020

Fitz
Wybory 2019. Nowa piątka Kaczyńskiego. Co obiecuje PIS?
Wybory 2019. Nowa piątka Kaczyńskiego. Co obiecuje PIS? archiwum
Nowa piątka Jarosława Kaczyńskiego, czyli obietnice na 100 dni nowych rządów (PiS) w przypadku wygranych wyborów. Zobacz co obiecuje ekipa rządząca na 100 dni nowych rządów. Druga piątka Kaczyńskiego na 100 dni nowego rządu. – Chcemy zawrzeć pakt z obywatelami – oznajmił. 2.01.2020

Po zwycięstwie PiS-u w ciągu 100 dni nowego rządu Polacy zyskają w nowych pięciu kwestiach. Przyrzekł to w ostatnim tygodniu przed wyborami Jarosław Kaczyński. Niektóre nowości zostaną uchwalone, inne zaś „przygotowane”.

NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO. CO OBIECUJE PIS PO WYGRANYCH WYBORACH

W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dotyczące:

  • małego ZUS-u
  • 13. i 14. emerytury
  • pakietu badań profilaktycznych
  • budowy 100 obwodnic
  • równych dopłat dla rolników

Zapowiedział to lider PiS-u w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, który następnie uszczegółowił obietnice rządzącej partii.

WYBORY 2019. NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO: Mały ZUS

Mały ZUS dotyczy działalności najmniejszych firm, takich jak zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe, piekarnie, cukiernie, których dochody nie przekraczają 6.000 zł miesięcznie, a przychody 10.000 zł, czyli rocznie 120.000. Średnio miesięcznie korzyść dla małego przedsiębiorcy będzie wynosiła 500 zł. Średnio – bo uwzględniając przedsiębiorstwa, które mają 5.500 dochodu i te, które uzyskują 2.000 miesięcznie.

Wybory do sejmu i senatu 2019. Kiedy wybory do parlamentu? Data, Termin Jak głosować i kiedy?

– Załóżmy, że ktoś ma 3.000 zł dochodu, wtedy ta ulga będzie wyższa niż 500 zł miesięcznie, wyniesie około 700 zł – tłumaczył premier Morawiecki. – Po pomnożeniu tego razy 12 będzie to 8.400 zł rocznie. A więc znacząca ulga dla tych przedsiębiorców, którzy rozwijają skrzydła albo z różnych racji nie osiągają dużych dochodów. Dla ok. 300 tysięcy firm będzie to bardzo znacząca ulga.

Ustawa w tym zakresie wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku.

WYBORY 2019. NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO: 13. i 14. emerytura

13. emerytura zostanie podtrzymana w 2020 r., natomiast w roku 2021 dojdzie 14. emerytura.

Morawiecki przypomniał, że w 2019 r. rząd wprowadził waloryzację kwotową najniższych świadczeń o co najmniej 70 zł, ponadto 13. emeryturę oraz obniżkę PIT z 18 na 17 procent, co wpłynie m.in. na podwyższenie kwot do emeryckich kieszeni.

Ustawa emerytalna będzie zmieniona w pierwszych dniach nowego parlamentu i rządu. 13. emerytura od przyszłego roku, a od 2021 również 14. – będą stałymi świadczeniami.

Wybory Parlamentarne 2019: Jak głosować? Kiedy odbędą się wybory parlamentarne?

WYBORY 2019. NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO: Pakiet badań

Pakiet kontrolnych badań profilaktycznych obejmie osoby po 40 roku życia. Będą to przeglądy całego stanu zdrowia, z wykorzystaniem tomografów, rezonansów itp. – Każdy posiadacz samochodu też jest zobowiązany do przeglądu technicznego – rzucił porównanie premier.

WYBORY 2019. NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO: 100 obwodnic

W ciągu 100 dni od wyborów powstanie plan budowy co najmniej 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miast wraz z programem finansowania. – Według kalkulacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie to program na około 20 miliardów złotych, z budżetów krajowego i unijnego, w zależności od tego, w jakim ciągu dróg znajdzie się obwodnica – tłumaczył szef rządu.

W programie znajdą się m.in. obwodnice dla Bydgoszczy i Białegostoku.

WYBORY 2019. NOWA PIĄTKA KACZYŃSKIEGO: Równe dopłaty dla rolników

Powstanie plan na rzecz równych dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

Rząd obiecuje walkę o to, by po 2020 r. były równe dla wszystkich rolników bez względu na to, z jakiego państwa są. Takie oczekiwania wobec Komisji Europejskiej zgłosiło też kilka innych krajów.

58 mld euro na dopłaty to największa pozycja w wydatkach unijnego budżetu. Jednak polscy rolnicy otrzymują czasem nawet trzykrotnie mniej niż niemieccy, francuscy czy włoscy.

Inna sprawa, że nawet jeśli rządowi PiS uda się wywalczyć zrównanie, zmaleje ogólna pula do podziału, m.in. ze względu na wyjście z UE Wielkiej Brytanii, wielkiego płatnika netto, a także rosnące znaczenie innych wydatków unijnych jak imigracja, bezpieczeństwo, bezrobocie wśród młodzieży i zmiany klimatyczne.

Podobnie jak poprzednia piątka Kaczyńskiego nowe obietnice PiS spodobają się głównie tym, których dochody są nieduże: mały ZUS, 13. i 14. emerytura, badania profilaktyczne. Obwodnice miast i równe dopłaty dla rolników spodobają się wszystkim.

Wybory Parlamentarne 2019: wyniki, jak głosować, frekwencja, sondaże, cisza wyborcza, kto wygra [SEJM, SENAT KTO SIĘ DOSTAŁ]

Poprzednia piątka Kaczyńskiego:

  • emerytura plus
  • 500 plus na pierwsze dziecko
  • likwidacja PIT-u dla osób do 26 roku życia, obniżenie PIT-u pracowniczego
  • wzrost kwoty wolnej od podatku
  • przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

H
Henryk

W 2017 roku PIS i Duda obiecali tak samo jak teraz i co zmieniło się coś, bo ja tego nie widzę jak była bieda tak jest jeszcze gorsza a leczenie z dnia nadzień jest jeszcze gorsze. Prezes PIS-u jak oczerniał ludzi tak będzie oczerniał sędziego Juszczyna, który chciał obejrzeć listę to wiedzieli jak szybko ukarać a sędziego Macieja Nowacki, który złamał prawo z art.231 to nie został ukarany i mało tego to nie powinien być w KRS, bo brakło mu trzy głosy, ale PIS go poparło i dalej jest w KRS i nie został ukarany to ja Polak mam na takich głosować, co sami prawo łamią. A co robi prezydent Duda łamie cały czas prawo i to do tego buntuje naród na sędziów to ja mam głosować na takich ludzi, co podzielili nasz kraj na dobrych i złych, że nawet jesteśmy smuceni między rodzinami to ja mam głosować, na kogo aby było jeszcze gorzej i było bezprawie, jaki jest do tej pory. I co mam, jako Polak doprowadzić, aby PIS było niezależnym władcą i sądy ani rząd by niemieli nic do powiedzenia a wystarczy, co już PIS robi a rządzi prezydentem już ma większość w sejmie a co by chciał żeby miał jeszcze w senacie i już by był nietykalny wystarczy, co już robi PIS i mam go dosyć tego bezprawia. Jak będą wybory to jak Polak będzie mądry to nie będzie głosował na Dudę, bo by było zniszczeniem naszego kraju? Jak chcesz, aby było dobrze w kraju to będziesz głosował na Małgorzatę Kidawę Błońską?

p
panAAM
17 listopada, 13:34, Malgorzata:

Rząd tak bardzo szuka wszędzie kasy niech utworzy komisje samych pracowników ZUS oni wymiataja i niech skontroluja prywatne zakłady i firmy płacone najmniejsza krajowa reszta w kopertach pod biurkiem ludzie ile to miliardów nie wpływa do zusu.Parodia jest taka, że wszyscy o tym wiedzą ale boją się tego ruszyć a nie potem pieprzyc o niskich emeryturach niskie bo z czego obliczyć z lewych kopert.

6 grudnia 2019, 09:35, Gość:

winne są obie strony, bo jedni płacą pod stołem a drudzy to biorą, proceder trawa przez wiele wiele lat za różnych rządów i żaden rząd sobie z tym nie poradzi, skoro to społeczeństwo akceptuje

i lepiej w kopercie dostać a nie legalnie bo i tak rzad cię oszwabi i wydoi. A emeryturę ci tak wyliczą że za 20 30 lat to nie starczy emerytowi na suchy chleb do konia

r
robol

kto będzie pracował na pomysły prezesa???????? ci co zapierd....ją. Oni będą pracowali na nierobów i dzieciorobów. Dzieci dzieciorobów też nie będą pracowały bo i po co. 18 lat przestaną płacić to lepiej się rozmnażać niż parać pracą. Niech debile robią na cwaniaków. I tak ten co pracuje teraz przez 4 m-ce za darmo będzie za jakiś czas pracował przez 6 miechów za darmo a później przez 8 bo przecież będzie trzeba utrzymywać nierobów. Aż pewnego dnia ci co pracują się wku....wią. Ale będzie za późno. Nieroby ich spacyfikują.

G
Gość

brakuje nam współpracy między różnymi warstwami społeczny.. czepiamy się wszystkiego, co można wyemitowac w mediach! puki państwo nie zacznie dbać o tych co napędzają gospodarke- rodziny... inie okażą należnego szacunku władzy wykonawczej- kadry z ramienia prawa w sądach... Kraj będzie dalej osłabiony, przez tych co gwiazdor a w mediach!

G
Gość

masakra! przestańcie obiecywac!!! wygrywa tan co lepiej zmysla, a powinien ten co ma lepszy pomysł... jak wyjść z problemów!? REALNY POMYSŁ!!!

G
Gość
8 października, 11:03, Gość:

a co obiecuje Neumannn np w sadownictwie

że kasta nie da się uszyć, a tacy jak on z opozycji im pomagają

G
Gość
17 listopada, 13:34, Malgorzata:

Rząd tak bardzo szuka wszędzie kasy niech utworzy komisje samych pracowników ZUS oni wymiataja i niech skontroluja prywatne zakłady i firmy płacone najmniejsza krajowa reszta w kopertach pod biurkiem ludzie ile to miliardów nie wpływa do zusu.Parodia jest taka, że wszyscy o tym wiedzą ale boją się tego ruszyć a nie potem pieprzyc o niskich emeryturach niskie bo z czego obliczyć z lewych kopert.

winne są obie strony, bo jedni płacą pod stołem a drudzy to biorą, proceder trawa przez wiele wiele lat za różnych rządów i żaden rząd sobie z tym nie poradzi, skoro to społeczeństwo akceptuje

G
Gość

a co blokuje opozycja, lewacy i inni blokują 13 dla emerytów, bo im od nadmiaru pieniędzy poprzewraca się w glowie, ale poslom to za mało, bo jak tu żyć za 9000 zł, wstyd posłowie i senatorowie że próbujecie to blokować

t
też klasa średnia
21 października, 20:05, klasa średnia:

A ja co? A ja płacę.

My jesteśmy bankomatami.

M
Malgorzata

Rząd tak bardzo szuka wszędzie kasy niech utworzy komisje samych pracowników ZUS oni wymiataja i niech skontroluja prywatne zakłady i firmy płacone najmniejsza krajowa reszta w kopertach pod biurkiem ludzie ile to miliardów nie wpływa do zusu.Parodia jest taka, że wszyscy o tym wiedzą ale boją się tego ruszyć a nie potem pieprzyc o niskich emeryturach niskie bo z czego obliczyć z lewych kopert.

G
Gość

Gróbarczyk obiecywał przebudowę Kanału Jamneńskiego. :)

G
Gość
8 października, 13:01, Gość:

a co obiecuje Stachu Meliorant?

ze bedzie do końca swiata Ziętarski Ziętarski Ziętarski

G
Gość
25 października, 10:38, kaczyński666:

Ja od początku nie miałem co do tego wątpliwości, chociaż do tej pory duża część komentatorów uważała, że PiS to taka partia, co chce dobrze, ale może sposób działania nie jest dobry, może nie umieją czy błądzą, ale mają dobre intencje. Uważam, że to właśnie jest błędne myślenie. Od początku było widać, że mają obsesje, wręcz leninowską, na punkcie władzy. Nie chcieli normalnej władzy, jakiej każdy rząd potrzebuje, aby prowadzić dobrą politykę dla kraju, dla społeczeństwa, chcieli takiej władzy, która pozwoli im utrzymać się u władzy bez końca. Po to było to demolowanie podstaw demokratycznego państwa prawa. Chcą wszelkimi możliwymi środkami, także pozakonstytucyjnymi, zapewnić sobie władzę nieograniczoną, bezkarną i bezterminową. To są trzy atrybuty władzy, której pragną.

Można powiedzieć, że Kaczyński odwrócił paradygmat Lenina, który potrzebował pełni władzy, aby zbudować pewien specyficzny ustrój społeczny, podczas gdy Kaczyński i jego partia próbują budować specyficzny ustrój polityczny i społeczny po to, aby mieć pełnię władzy.

wiadomo.co/prof-roman-kuzniar-kaczynski-odwrocil-paradygmat-lenina/

" demolowanie podstaw demokratycznego państwa prawa", czy ty bredzisz o klockach LEGO?

k
kaczyński666

Ja od początku nie miałem co do tego wątpliwości, chociaż do tej pory duża część komentatorów uważała, że PiS to taka partia, co chce dobrze, ale może sposób działania nie jest dobry, może nie umieją czy błądzą, ale mają dobre intencje. Uważam, że to właśnie jest błędne myślenie. Od początku było widać, że mają obsesje, wręcz leninowską, na punkcie władzy. Nie chcieli normalnej władzy, jakiej każdy rząd potrzebuje, aby prowadzić dobrą politykę dla kraju, dla społeczeństwa, chcieli takiej władzy, która pozwoli im utrzymać się u władzy bez końca. Po to było to demolowanie podstaw demokratycznego państwa prawa. Chcą wszelkimi możliwymi środkami, także pozakonstytucyjnymi, zapewnić sobie władzę nieograniczoną, bezkarną i bezterminową. To są trzy atrybuty władzy, której pragną.

Można powiedzieć, że Kaczyński odwrócił paradygmat Lenina, który potrzebował pełni władzy, aby zbudować pewien specyficzny ustrój społeczny, podczas gdy Kaczyński i jego partia próbują budować specyficzny ustrój polityczny i społeczny po to, aby mieć pełnię władzy.

wiadomo.co/prof-roman-kuzniar-kaczynski-odwrocil-paradygmat-lenina/

k
klasa średnia

A ja co? A ja płacę.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3