Wybrzeże Rewalskie Rewal przerwało serię Gwardii Koszalin [ZDJĘCIA]

Gwardia Koszalin (białe koszulki) poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie.
Gwardia Koszalin (białe koszulki) poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. Jacek Wójcik
Niepokonana przez 10. kolejek Gwardia Koszalin przegrała u siebie mecz na szczycie z Wybrzeżem Rewalskim Rewal i straciła fotel lidera piłkarskiej IV ligi.

Do sobotniego meczu Gwardia przystąpiła z bilansem 9 zwycięstw i 1 remis. Wybrzeże miało tyle samo wygranych oraz porażkę poniesioną w Koszalinie, ale na boisku Bałtyku (0:3 w 2. serii). Od początku meczu na szczycie przeważała Gwardia, ale nie potrafiła przechytrzyć defensywy gości. Za to już pierwsza groźna akcja Wybrzeża przyniosła mu prowadzenie, po dośrodkowaniu Konrada Żulpo i główce byłego napastnika Gwardii, Wiktora Sawickiego. Najlepszą okazję na wyrównanie miał przed przerwą Sebastian Milanowski. Będąc sam na sam z bramkarzem... zgubił piłkę.

Dobrze dla Gwardii rozpoczęła się druga połowa. W 53. min bohater derbów z Bałtykiem (2 gole), Mateusz Piotrowski odebrał piłkę na połowie rywali i uderzył z 20 m. Po rykoszecie od obrońcy futbolówka wpadła do siatki. Po wyrównaniu gospodarze szukali zwycięskiego gola. W ich grze brakowało jednak elementu zaskoczenia. W 84. min, po wznowieniu z autu, goście przenieśli akcję na lewą stronę boiska. Paweł Krawiec wbiegł w szesnastkę i płaskim strzałem przy słupku ustalił wynik. Był to drugi celny strzał gości w meczu. W końcówce Gwardia szukała remisu, ale to Wybrzeże miało dwie okazje sam na sam z bramkarzem na przypieczętowanie wyniku. Obydwu nie wykorzystało.

Zanim rozpoczął się mecz na Fałata, w Dygowie miejscowa Perła gościła innego pretendenta do awansu, Kluczevię Stargard. Do przerwy prowadzili goście 1:0, a pechowo własnego bramkarza pokonał Jakub Poznański. Po zmianie stron goście stracili Patryka Bila (czerwona kartka) i Perła przez ok. 30. min grała w przewadze. Wyrównanie padło w ostatniej akcji, w 5. min doliczonego czasu gry, gdy podanie Poznańskiego wykorzystał Marek Procner.

W innych meczach uwagę zwraca druga z rzędu wygrana 4:0 Olimpu Gościno, tym razem z beniaminkiem z Dolic. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Po czerwonej kartce dla bramkarza Arkadiusza Głąba, od 66. min między słupkami stał grający trener gospodarzy, Marcin Słoboda!

Drugą z rzędu porażkę 0:6 zanotował Mechanik Bobolice. W Sądowie goście już w 5. min mieli rzut karny na 1:0, ale spudłował Karol Saganowski.

Wyniki drużyn z regionu:

Olimp Gościno - Unia Dolice 4:0 (2:0)
1:0 Rutkowski (26.), 2:0 Gozdal (37.), 3:0 Wajszczyk (52.), 4:0 Rutkowski (57.)

Perła URB Dygowo - Kluczevia Stargard 1:1 (0:1)
0:1 Poznański (42. samob.), 1:1 Procner (90+5)

Gwardia Koszalin - Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:2 (0:1)
0:1 Sawicki (19.), 1:1 Piotrowski (53.), 1:2 Krawiec (84.)

Wieża Postomino - Ina Goleniów 1:5 (0:1)
0:1 Kurtanidze (23.), 0:2, 0:3 Banachewicz (50., 61.), 0:4 Sulajew (82.), 1:4 Sandrak-Winnicki (83.), 1:5 Tomaszewicz (86.)

MKP Szczecinek - Chemik Police 1:1 (0:1)
0:1 Kurzawa (42.), 1:1 Górny (60.)

Odra Chojna - Darłovia Darłowo 1:0 (0:0)
1:0 Borczyński (82.)

Biali Sądów - Mechanik Bobolice 6:0 (4:0)
1:0 Krutin (10.), 2:0 G. Magnuski (17.), 3:0 Krutin (20.), 4:0 R. Surma (27.), 5:0 Inczewski (78.), 6:0 Krutin (88.).