Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana czasu to szansa na rekordowy czas na mecie Nocnej Ściemy

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Na liście startowej do maratonu jest już ponad stu biegaczy. Z połową królewskiego dystansu chce się zmierzyć sześć razy więcej osób.
Na liście startowej do maratonu jest już ponad stu biegaczy. Z połową królewskiego dystansu chce się zmierzyć sześć razy więcej osób. Radek Koleśnik
W nocy z 29 na 30 października rozpocznie się dwunasta edycja Nocnej Ściemy, jedyny bieg, który zakrzywia czasoprzestrzeń. Swój udział w imprezie potwierdziło już ponad 700 biegaczek i biegaczy. Każdy liczy na… rekord świata, bo dobra zabawa to pewniak!

- Nie możemy się doczekać rozpoczęcia biegu w blasku fajerwerków, które ponownie wyfruną w powietrze punktualnie o godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę. Szykuje się fantastyczny bieg dla biegaczy... i marsz dla patyczaków. To święto biegowe, które zapoczątkowaliśmy w Koszalinie w 2011 roku – wskazuje Michał Bieliński, szef Stowarzyszenia Sport, Rekreacja i Wolontariat SFX, pomysłodawca i organizator Nocnej Ściemy i wielu innych imprez biegowych w Koszalinie.

Dlaczego „Ściema”? - Godzinę po starcie czas cofa się o 60 minut wraz z jego zmianą z letniego w zimowy... To jest klucz do niesamowitych wyników – tłumaczy pomysłodawca Nocnej Ściemy. Aktualne rekordy trasy to 1 godzina 32 minuty i 51 sekund dla maratonu (Andrzej Witek, 2016 r.) i 8 minut 30 sekund w półmaratonie (Bogdan Semenovych, 2011 r.).

Na trasie wraz z maratończykami, mającymi do pokonania ponad 42 km, z dystansem półmaratonu zmierzą się zarówno biegacze jak i „patyczaki", czyli osoby maszerujące, wyposażone w kijki nordic walking. Każdy uczestnik będzie mieć aż 6 godzin na zwiedzanie trasy i poznawanie jej trzy- lub sześciokrotnie, zależnie od wybranego dystansu. Kto na trasie będzie najdłużej, może zdobyć nagrodę w kategorii „turysta”.

Start biegu: 29 października, noc z soboty na niedzielę, godz. 2, stadion ZOS „Bałtyk” w Koszalinie. Wpisowe dla spóźnialskich - 150 zł. Biuro zawodów czynne będzie już od godz. 16 w hali Politechniki Koszalińskiej przy ul. Racławickiej.

W 2020 r. zmieniła się nieco trasa biegu. - Zamiast pochyłej ulicy Sybiraków pojawiła się ulica Wojska Polskiego z efektownymi eksponatami muzeum lotnictwa w Koszalinie. Dodatkowo odebraliśmy biegaczom jedną nawrotkę w okolicach 6 kilometra. Będzie więc mnie zwrotów akcji, a uzyskane tempo będzie łatwo utrzymać. Dzięki zmianom zyskacie trochę oddechu i to trzykrotnie lub sześciokrotnie - zależnie od wybranego dystansu, a liczba podbiegów i zbiegów się skurczy w porównaniu do poprzednich wersji – wskazuje Bieliński.

W czasie biegu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Trasa pętli biegu: stadion ZOS „Bałtyk, ul. Stawisińskiego, Rondo Solidarności, ul. Gnieźnieńska, ul. 4 Marca, ul. Wojska Polskiego, ul. 4 Marca, ul. Zwycięstwa, ul. Chełmońskiego, ul. Piaskowa, ul. Stawisińskiego, stadion ZOS „Bałtyk”.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera