AP Kotwica Kołobrzeg wyrwała wygraną w końcówce

Od ciężko wywalczonego zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon w II lidze piłkarki AP Kotwica Kołobrzeg. archiwum

Dramatyczne i trzymające w napięciu do ostatnich sekund widowisko obejrzeli kibice w Kołobrzegu na otwarcie sezonu w II lidze pań. Miejscowa AP Kotwica przegrywała do przerwy 0:2, by w samej końcówce wyrwać rywalkom komplet punktów.

Pierwsze 45. minut nie było udane dla podopiecznych Łukasza Krymowskiego. Wróciły koszmary z I ligi, zespół raził nieskutecznością. Świetnych okazji nie wykorzystały Marcelina Biskupska, Kinga Kosakowska czy Anna Tabaczyk. Zemściło się to w 21. min, gdy gola dla odgryzających się atakami rywalek strzeliła Aleksandra Krawiec. To zachęciło piłkarki Ostrovii. Jeszcze przed przerwą trafiły w słupek, a jedna z zawodniczek przegrała pojedynek sam na sam z Klaudią Zakliką. W 38. min przyjezdne podwyższyły jednak na 2:0, strzałem przy słupku Małgorzaty Knuły.

W przerwie w kołobrzeskim zespole nastąpiły dwie zmiany, co podziałało korzystnie na jego postawę. Kotwica atakowała, ale długo nie mogła przełamać nieskuteczności. Dopiero w 83. min, po rzucie rożnym pozyskanej tuż przed startem rozgrywek - z AP LG Gdańsk - Igi Chmielewskiej, Agnieszka Fecycz tylko przyłożyła stopę, zdobywając kontaktowego gola.

Po tym trafieniu Kotwica przycisnęła rywalki i w 86. min wyrównała. Po indywidualnej akcji Marty Krakowskiej, bramkarka gości obroniła strzał, ale dobitka do pustej bramki była formalnością dla Natalii Fidos. Przyjezdne odgryzły się dwoma sytuacjami sam na sam z Zakliką, ale to Kotwica zdobyła zwycięskiego gola. W 4. min doliczonego czasu gry Monika Wziątek zakończyła strzałem głową dośrodkowanie Kosakowskiej.

AP Kotwica Kołobrzeg - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3:2 (0:2)
0:1 Krawiec (21.), 0:2 Knuła (38.), 1:2 Fecycz (83.), 2:2 Fidos (86.), 2:3 Wziątek (90+4).
Kotwica: Zaklika - Kowalczuk, Szczygielska, Wziątek, Włodarczyk, Tabaczyk (46. Krakowska), Falborska, Biskupska (46. Chmielewska), Fecycz, Kosakowska, Fidos.

W innych meczach 1. kolejki: WAP Włocławek - LUKS Ziemia Lubińska 14:1. UKS SMS III Łódź - Skra Częstochowa 2:2, Bielawianka Bielawa - Unifreeze Górzno 3:4, Medyk II Konin - Śląsk II Wrocław przeł. na 16.9, GSS Grodzisk Wlkp pauza.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, piłkarki AP Kotwica Kołobrzeg świętowały awans do I ligi. W rozegranym w Koszalinie meczu 20. kolejki, podopieczne Łukasza Krymowskiego pokonały 4:1 Victorię SP2 Sianów.Zobacz także Magazyn Sportowy GK24 (10.06)

II liga kobiet: UKS Victoria SP2 Sianów - AP Kotwica Kołobrz...