AZS Koszalin - Trefl Sopot 65:70 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Porażką zakończyli 2016 rok koszykarze AZS Koszalin.

Przegrana w ramach 12. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki była dziewiątą w dwunastym meczu tego sezonu i piątą w szóstym występie przed własną publicznością.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w III kwarcie. Goście wygrali ją 23:13 i do końca kontrolowali wynik. Najlepszym fragmentem w wykonaniu Akademików były pierwsze minuty II kwarty. Po serii 10:0 w 15. min uzyskali przewagę 12 punktów (29:17), której nie potrafili jednak obronić.

Goście przeważali na tablicach (45 zbiórek, w tym aż 17 na atakowanej tablicy). W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła im słaba skuteczność z gry. Do przerwy wynosiła niespełna 30 procent, a w całym meczu tylko 35 proc. (17,6 za 3 pkt). Mieli jednak w swoich szeregach indywidualności. Po zmianie stron bardzo dobrze spisywał się Anthony Ireland (zdobył aż 19 ze swoich 23 pkt). Efektowne double-double (11 pkt, 16 zbiórek) zanotował Nikola Marković, a tylko jednej zbiórki zabrakło do tego Filipowi Dylewiczowi (12 pkt, 9 zb.).

W AZS blado wypadł debiut przed koszalińską publicznością Curtisa Millage'a. Amerykanin w ciągu 25 minut na parkiecie zdobył tylko 4 pkt (2/9 z gry, 0/5 za 3 pkt) i jako jedyny w zespole miał ujemny eval (-2). Żaden z jego partnerów nie był w stanie wziąć na siebie ciężaru gry i zdobywania punktów.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 65:70 (15:15, 16:14, 13:23, 21:18)

AZS: Harris 10 (4 zb.), Nelson 9 (1x3, 3 as., 4 str.), Wall 8 (1x3, 7 zb., 3 str.), Millage 4 (3 zb.), Sikora 0 - Manigault 12 (5 zb.), Stelmach 12 (2x3, 8 zb.), Zalewski 6 (2x3, 4 zb.), Nowakowski 4.

Trefl: Ireland 23 (1x3), Dylewicz 12 (9 zb.), Marković 11 (3x3, 16 zb.), Karolak 10 (2x3), Śmigielski 4 (4 zb., 5 as.) - Stamenković 8, Stefański 2 (4 zb.), M. Kolenda 0, Majewski 0, Mielczarek 0.