Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

CNS Hip-Hop Jam w Koszalinie. Weekend z kulturą hip-hopową

Mariusz Rodziewicz
Mariusz Rodziewicz
CNS Hip-Hop Jam po 20 latach przerwy wraca na tereny garaży przy ul. Chałubińskiego w Koszalinie
CNS Hip-Hop Jam po 20 latach przerwy wraca na tereny garaży przy ul. Chałubińskiego w Koszalinie archiwum / materiały organizatora
W sobotę o godz. 10 na terenach garaży przy ul. Chałubińskiego w Koszalinie rozpoczyna się wielkie święto kultury hip-hopowej. Na CNS Hip-Hop Jam będzie można podziwiać najlepszych malarzy graffiti z całej Polski.

Impreza trwać będzie przez cały weekend na terenie otwartym (teren garaży przy ul. Chałubińskiego / Karłowicza / Ruszczyca), więc każdy może przyjść i wziąć w niej udział.

Malarze będą tworzyć swoje dzieła zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Malowanie prac planowane jest w godz. 10-20. W tym czasie organizatorzy zaplanowali także inne atrakcje.

Podczas CNS Hip-Hop Jamu DJ Lesio zadba o odpowiednią oprawę muzyczną. To ważne, bo DJ-ing to po graffiti kolejny element kultury hip-hopowej. Następne to rap, który podczas wydarzenia także będzie miał swoich reprezentantów oraz taniec break dance. Młodzi tancerze z kultowej koszalińskiej ekipy NASA mają się pojawić na terenach przy ul. Chałubińskiego w sobotę około godz. 16. Swoje występy zaplanowane mają także uczniowie szkoły tańca HoodMood.

Podczas wydarzenia działać będzie sklepik, w którym kupić będzie można m.in. okolicznościowe koszulki, farby oraz płyty z muzyką hip-hopową, m.in. płyty z cyklu "Z archiwum koszalińskiego rapu". To seria kompilacji ze starymi nagraniami solistów i składów z Koszalina. Do tej pory ukazały się cztery części, a na nich kilkadziesiąt utworów. Na trzech pierwszych można usłyszeć tylko reprezentantów z Koszalina (m.in. Onil, 4P, BlaBla, Yaro, Dżastem Dżułysz, SPR Formacja, Voom, Benito, Peti i wielu innych), część czwarta ma podtytuł "Gościnnie" i tutaj można znaleźć kawałki mieszkańców Koszalina nagranych wspólnie z raperami z Polski i ze świata. Pieniądze ze sprzedaży idzie na pomoc małemu Maciusiowi z Koszalina, synkowi Cinka z break dance'owej ekipy NASA (która wystąpi w sobotę na matach). Chłopiec cierpi na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Zachęcamy do zakupów! Płyty będą dostępne w sobotę od g. 14 i będą do kupienia do g. 19 - będzie je sprzedawał Filip, młody wolontariusz fundacji pomocy dzieciom Magia z Koszalina. Cena - minimum 25 złotych za egzemplarz.

Będą też atrakcje dla dzieci i młodzieży. W sobotę od godz. 13, oraz w niedzielę od godz. 10 trwać będą warsztaty graffiti.

Warsztaty podzielone będą na dwie grupy wiekowe:

Dzieci do lat 10 - warsztaty kreatywne na kocykach prowadzone przez Katarzynę Soroko - magistra zdrowia publicznego oraz pedagoga. Warsztaty będą miały formę kreatywnego malowania kamieni oraz malowania rąk i twarzy przy użyciu brokatu.

Dzieci od 10 do 17 lat - warsztaty malowania mini muralu na 20 metrowej "ścianie" prowadzone odpowiednio przez:

- Dominikę Nawara - pedagoga z wykształcenia od lat działającego z młodzieżą na szerokich polach artystycznych, od tańca, sztuk plastycznych, zajęć rozwijających kreatywność po arteterapię. Pionierka w zakresie badań społecznych nad młodymi blogerami i twórcami internetowymi na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po godzinach maluje obrazy na płótnie jak i na ścianach ubarwiając tym otoczenie. Uwielbia taniec, uśmiech i czekoladowe ciastka.

- Dawida Wojdę - koszalińskiego artystę graffiti, prowadzącego Dejart malarstwo artystyczne Koszalin. Twórcę wielu murali na terenie całej Polski. Właściciela koszalińskiej Szkoły Graffiti.

- Łukasza Szamburskiego - koszalińskiego artystę graffiti, rysownika z Szamburski Pracownia. Autora karykatur, portretów oraz ilustracji i murali dla wielu organizacji pozarządowych w tym autor Koszalińskiego Nobla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przyznawanego przez kapitułę Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie.

- Mariusza Brzozowskiego - artystę graffiti, autora wielu prac malarskich na całym świecie począwszy od angielskiego Nothingam po australijskie Malbourne. Pasjonata sztuki oraz podróżnika szerzącego pozytywną idee kreatywnego podejścia do świata.
Do warsztatów będą mogły przystąpić dzieci, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą pisemną zgodę podpisując regulamin warsztatów.

Dzieci uczestniczące w warsztatach będą ciągle pod opieką rodziców, którzy będą mogli dopingować swoje pociechy podczas trwania prac kreatywnych. Organizatorzy proszą o przygotowanie dzieci uczestniczących w warsztatach w "odzież roboczą", która może przypadkowo ulec zmianie zabarwienia.

W sobotę wieczorem w klubie Big One zaplanowane jest afterparty.

Przypomnijmy, że CNS Graffiti Jamy organizowane były na terenach garaży przy ul. Chałubińskiego ponad 20 lat temu. Po tak długiej przerwie impreza wraca na swoje miejsce. Dla wielu będzie to więc niesamowita podróż do przeszłości.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera