Droga S6. Co z obwodnicą Koszalina i Sianowa? Dobre i złe...

  Droga S6. Co z obwodnicą Koszalina i Sianowa? Dobre i złe wiadomości

  Piotr Polechoński

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Droga S6. Co z obwodnicą Koszalina i Sianowa? Dobre i złe wiadomości
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©GDDKiA

  Dobra wiadomość: najpóźniej do końca przyszłego roku ma zostać zakończona budowa S6 od Szczecina do Koszalina. Zła: brakuje pieniędzy na sfinansowanie obwodnicy Koszalina i Sianowa, niejasne są też perspektywy dalszych losów budowy S6 na odcinku Sianów - Gdańsk.
  To najważniejsze wnioski jakie można wysnuć z wczorajszych obrad zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6. Te odbyły się w koszalińskim ratuszu, a udział w nich - oprócz samorządowców zasiadających w stowarzyszeniu - wzięli też przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, reprezentujących oddziały w Szczecinie i w Gdańsku.

  Najwięcej emocji wzbudziło to, co miał do powiedzenia Bogdan Gościniak, kierownik jednego z odcinków na trasie Szczecin - Koszalin.

  - Niestety, sytuacja związana z dokończeniem obwodnicy omijającej Koszalin i Sianów, czyli budową 9 - kilometrowego odcinka, nie jest najlepsza. W tej chwili na jego realizację, mamy przeznaczone 220 mln zł. Tymczasem pod koniec listopada poznalismy oferty w przetargu na budowę. Zgłosiły się cztery firmy, a ich oferty wahają się od 330 do 470 mln zł. Innymi słowy brakuje nam co najmniej 100 mln zł, aby móc zacząć w ogóle jakiekolwiek rozmowy - relacjonował wczoraj Bogdan Gościniak.  Co to sytuacja oznacza? Procedura jest taka, że w takiej sytuacji w najbliższym czasie GDDKiA wystąpi do rządu o niezbędne, dodatkowe dofinansowanie, aby móc dalej realizować projekt, czyli dokończyć budowę obwodnicy. Co się stanie, gdy rząd odmówi?

  - Wówczas ogłoszony przetarg zostanie unieważniony i zostaną rozpisane kolejne z nadzieją, że zgłosi się wykonawca - tłumaczył przedstawiciel szczecińskiego GDDKiA.

  Efekt tego jest taki, że na chwilę obecną nie ma pieniędzy na dokończenie obwodnicy i nie wiadamo kiedy się znajdą. Tym samym aktualny termin oddania obwodnicy do użytku - październik 2019 - jest pod pod dużym znakiem zapytania. Niezagrożone za to mają być przyszłoroczne terminy oddania zachodniej części S6 od Goleniowa do Koszalina.  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gk24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY