II liga piłki ręcznej kobiet wróciła do gry. Zwycięstwo i porażka drużyn z regionu

jak
archiwum
Po trwającej 1,5 miesiąca przerwie rywalizację wznowiła II liga szczypiornistek.

W otwierającej rundę rewanżową 8. kolejce, zespoły z regionu grały ze zmiennym szczęściem. Piąte zwycięstwo w rozgrywkach zanotował AZS Politechniki Koszalińskiej, a piąte niepowodzenie UKS Morski Sianów.

Politechnika gościła przedostatni w tabeli zespół Tytani Wejherowo. W 1. rundzie koszalinianki bez większych problemów wygrały na parkiecie rywalek (29:18). Nie inaczej było w rewanżu. Przyjezdne dotrzymywały kroku tylko do 8. minuty (2:2). Po kolejnych ośmiu było już 8:4, a pierwsza połowa zakończyła się wygraną Politechniki 15:9. Po 7. min drugiej odsłony było już 19:10. Później przewaga podopiecznych Iwony Cywińskiej dochodziła do 11 goli, ale zakończyło się na dziesięciu. Aż 13 z 30 trafień dla PK zaliczyła najskuteczniejsza zawodniczka ligi, Anna Matczak.

Warto dodać, że jej zasługą było pierwszych 7 trafień w II połowie meczu.

W miniony weekend rozegrano awansem trzy mecze z 4. kolejki spotkań II ligi kobiet. W jednym z nich AZS Politechnika Koszalińska pokonał MKS Brodnica.Wynik spotkania otworzyła Natalia Jura, a po bramce Weroniki Antczak w 8. min było 4:2. MKS odpowiedział serią 3 goli na pierwsze prowadzenie w meczu. Po raz drugi i ostatni przyjezdne przeważały w 16. min (8:7). Politechnika odpowiedział serię 3 goli (18. - 10.8), a w 28. min odskoczyła na najwyższe w tej odsłonie 15:12, po dwóch kolejnych trafieniach Anny Matczak (w tym z karnego). Rywalki kryły ją indywidualnie, co jednak nie przynosiło efektu. Mecz zakończyła z dorobkiem 14 goli i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelczyń (54 gole). Po zmianie stron koszalinianki w ciągu 8. min potroiły przewagę bramkową (22:16). Później utrzymywała się przewaga 3-5 goli. W 51. min było 31:25. W końcówce nastąpił zryw MKS, który pomiędzy 53. a 56. min zaliczył serię czterech trafień z rzędu, zbliżając się na 2 gole. W ostatnich 4. minutach obie drużyny zdobyły tylko po jednym golu. Niezawodna Matczak wykorzystała szósty rzut karny na 32:29, a rywalki poprawiły wynik w ostatniej minucie. W dwóch innych spotkaniach Słupia Słupsk uległa Kusemu Szczecin 14:26 (4:10), a Drwęca Lubicz przegrała z Arką Gdynia 17:36 (8:17). Do rozegrania z 4. kolejki został tylko mecz Tytani Wejherowo - UKS Morski Sianów, który zaplanowano 23 bm. (sobota). W tabeli prowadzą Arka i Kusy z kompletem 12 punktów, a trzecia jest Politechnika (9 pkt). AZS Politechnika Koszalińska - MKS Brodnica 32:30 (16:14) AZS: Karpińska - Ber, Wiśniewska, Antczak 4, Karwas, Lipiec, Jura 5, Matczak 14, Neumann, Gołębiowska 3, Dobrzański, Włodarczyk 3.Zobacz także Magazyn sportowy GK24 (18.11.2019)

II liga kobiet: AZS Politechnika Koszalińska - MKS Brodnica ...

Niespodzianki w Szczecinie nie sprawiły zawodniczki Morskiego. Podopieczne Mariusza Dobrzenieckiego dotrzymywały kroku Kusemu do 11. min, gdy przegrywały tylko 4:5. Seria trzech trafień miejscowych pozwoliła im odskoczyć na 4 gole.

Do końca pierwszej połowy różnica bramkowa powiększyła się jeszcze o 2 gole (14:8). Po zmianie stron, do 42. min, zawodniczki z Sianowa kilka razy dochodziły na 3 gole straty, ale od wyniku 15:18 na boisku dominował Kusy.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły szczypiornistki drugoligowego UKS Morski Sianów. Z kolei AZS Politechnika Koszalińska zaliczył drugie w sezonie niepowodzenie. Sianowianki nie miały większych problemów z pokonaniem u siebie zdecydowanego outsidera rozgrywek, Słupi Słupsk. Znacznie trudniejsze zadanie miała Politechnika, która - wzmocniona bramkarką Natalią Filończuk z Młynów Stoisław Koszalin - na wyjeździe zmierzyła się z niepokonanym Kusym Szczecin. UKS Morski Sianów - MKS Słupia Słupsk 43:22 (22:12) Morski: Peda - Sikora 13, Radoch 7, Kopania 7, Mocarz 6, Deszkiewicz 4, Sadecka 2, Radzikowska 2, Frąckowiak 1, Madera 1. Kusy Szczecin - KU AZS Politechnika Koszalińska 33:27 (18:8) AZS: Filończuk, Sawczuk - Karwas 8, Matczak 5, Dobrzańska 5, Jura 3, Neumann 3, Ber 1, Wiśniewska 1, Lipiec 1, Antczak, Włodarczyk. Zobacz także Magazyn Sportowy GK24 (2.12)

UKS Morski Sianów na fali. AZS Politechnika Koszalińska prze...

AZS Polit. Koszalińska - Tytani Wejherowo 30:20 (15:9)
Politechnika: Karpińska, Sawczuk - Ber 1, P. Jura, Kaczmarek, Wiśniewska, M. Hryniewicz 1, Z. Hryniewicz 1, Karwas 5, Lipiec, N. Jura 2, Matczak 13, Kotłowska 2, Neumann 2, Dobrzańska 1, Włodarczyk 2.

Kusy Szczecin - UKS Morski Sianów 30:20 (14:8)
Morski: Peda - Frąckowiak 2, Radoch 2, Mocarz 1, Sikora 6, Madera 1, Sadecka 2, Deszkiewicz, Kopania 2, Radzikowska 4.