Koszykówka: Lider z Sopotu pokonany przez Kotwicę Kołobrzeg! [filmy, zdjęcia]

Oded Brandwein (w środku) zdobył po przerwie 18 z 37 punktów Kotwicy.
Oded Brandwein (w środku) zdobył po przerwie 18 z 37 punktów Kotwicy. Jacek Wójcik
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg po raz kolejny pokazali lwi pazur. W meczu 20. kolejki pokonali u siebie lidera z Sopotu 64:59.
Tauron Basket Liga: Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 64:59

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 64:59

To pierwsza wygrana Czarodziejów z Wydm w 2012 roku. Podopiecznym trenera Tomasza Mrożka udał się tym samym rewanż za wysoką porażkę w meczu wyjazdowym.

Trefl dobrze rozpoczął mecz i po 5 minutach prowadził 12:4. Szybko okazało się jednak, że goście sprawili jedynie dobre pierwsze wrażenie. Do końca kwarty Kotwica odrobiła straty, a w drugiej kwarcie zastopowała rywala. Trefl przegrał tę odsłonę 6:12, trafiając tylko jeden rzut z gry.

Prowadzenie Kotwicy po 20 minutach 27:22 jeszcze o niczym nie przesądzało. Od początku drugiej połowy gospodarze uzyskali jednak zdecydowaną przewagę. Świetnie grał Oded Brandwein, który po przerwie zdobył swoje wszystkie punkty w tym meczu (18).

Izraelczyk zdobył pierwsze 10 pkt dla Kotwicy w 3 kwarcie (37:26 w 24 min). Przewaga kołobrzeżan w tej odsłonie dochodziła do 14 pkt.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od 5 pkt Brandweina (51:39). Trefl gonił, ale poza skutecznym Johnem Turkiem (26 pkt, 12/15 z gry) nie miał żadnych atutów. Bezbarwne spotkanie rozegrali Chris Burgess, Filip Dylewicz, Maciej Stefański i Jermaine Mallett. Wymieniona czwórka zdobyła w sumie... 4 punkty, trafiając 1 z 16 rzutów z gry!

Nienajlepiej dysponowani byli też Łukasze Koszarek i Wiśniewski oraz Adam Waczyński. Sopocianie fatalnie rzucali z gry (36 proc.) i osobistych (35 proc.).

Kotwica popełniła jednak kilka błędów i na minutę przed końcem meczu goście doszli na 4 oczka. Przerywanie akcji Kotwicy faulami nic jednak im nie dało. Wprawdzie Jessie Sapp i Brandwein spudłowali kilka rzutów, ale te trafione wystarczyły, by dowieźć wygraną nad liderem do końcowej syreny.

Konferencja pomeczowa: Trefl Sopot o spotkaniu

Konferencja pomeczowa: Kotwica Kołobrzeg o spotkaniu