Lider z Koszalina. Dwunasta kolejka Bałtyckiej III ligi za nami

djas
Starcie Leśnika Manowo i Drawy Drawsko Pomorskie miało bardzo emocjonujący przebieg. Na zdjęciu Kacper Stukonis z Drawy (z lewej) oraz napastnik Leśnika, Konrad Romańczyk. Dawid Jaśkiewicz
Za nami dwunasta kolejka Bałtyckiej trzeciej ligi. Nowym liderem rozgrywek zostali piłkarze Gwardii Koszalin.

Podopieczni Tadeusza Żakiety odnieśli szóstą ligową wygraną z rzędu. W meczu na szczycie trzecioligowych rozgrywek, gwardziści pokonali na wyjeździe Kaszubię Kościerzyna i przy porażce Bałtyku Gdynia z KS Chwaszczyno, awansowali na fotel lidera trzeciej ligi. Szczególnie druga część spotkania pomiędzy Kaszubią a Gwardią była interesującym widowiskiem. Do siatki trafili jednak tylko goście. W 65 minucie po szybkiej kontrze zwycięską bramkę dla koszalińskiej drużyny zdobył Jakub Zejglic.

Z zespołów z naszego regionu po wygraną sięgnęła również Drawa Drawsko Pomorskie. Podopieczni Łukasza Woźniaka ograli w meczu wyjazdowym Leśnika Manowo 3:2. Po bezbramkowej pierwszej połowie, już kwadrans po zmianie stron gospodarze strzelili dwa gole i wydawało się, że już nic nie zabierze Leśnikowi wygranej. Po trafieniach Mateusza Wiśniewskiego i Seweryna Fijołka, końcówka spotkania należała jednak do gości. Sygnał do ataków dała bramka z rzutu karnego Pawła Bieleckiego. W 86 minucie do wyrównania doprowadził Patryk Galoch, a w doliczonym czasie gry fantastycznym uderzeniem z dalszej odległości popisał się Przemysław Brzeziański.

Dziewiątej z rzędu porażki doznali piłkarze Rasela Dygowo. Drużyna prowadzona przez Piotra Dubielę uległa tym razem na swoim boisku Cartusii Kartuzy. Spotkanie nie ułożyło się dla gospodarzy najlepiej. Już po kilkudziesięciu sekundach Adriana Hartleba pokonał Piotr Przybylski. W dwudziestej piątej minucie do wyrównania doprowadził Maciej Płomiński. Wydawało się, że strzelona bramka doda gospodarzom animuszu i Rasel wreszcie przerwie złą passę. Tuż przed przerwą do siatki trafił jednak Paweł Rzepnikowski i jak się okazało, gol rosłego obrońcy gości przesądził o losach tego spotkania.

Udanej serii nie notują w ostatnim czasie również gracze Bałtyku Koszalin. Po wyjazdowym remisie z rezerwami szczecińskiej Pogoni podopieczni Łukasza Korszańskiego czekają na ligowe zwycięstwo już od ośmiu spotkań. Już na początku pojedynku do siatki Macieja Dulewicza trafił Jakub Okuszko. Po trzydziestu minutach do wyrównania doprowadził Marcin Chyła.

W meczu dwóch bezpośrednich rywali z dolnych rejonów ligowej tabeli, Astra Ustronie Morskie uległa na swoim boisku Chemikowi Police 0:1. O losach tego pojedynku przesądziło trafienie już z siódmej minuty. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Sowała. Dla zespołu prowadzonego przez Andrzeja Tychowskiego była to trzecia wygrana z rzędu. Dzięki udanym występom Chemik oddalił się w ligowej tabeli od Bałtyku Koszalin, Leśnika Manowo oraz Astry Ustronie Morskie.