MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie muszą siedzieć w domu

(mas)
W pracowni komputerowej warsztatów są cztery stanowiska. Zajęcia prowadzi Tomasz Parafiniuk.
W pracowni komputerowej warsztatów są cztery stanowiska. Zajęcia prowadzi Tomasz Parafiniuk. Piotr Czapliński
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sławnie, dostały pieniądze na utrzymanie nowych pomieszczeń.

Dzięki temu mogły przyjąć do siebie kolejnych podopiecznych, którzy na co dzień byli skazani na siedzenie w czterech ścianach.

W WTZ powstały trzy nowe pracownie - muzyczna, witrażu oraz stolarska. Teraz na zajęcia, poza dwudziestoma dotychczasowymi podopiecznymi, może uczęszczać dodatkowo 15 mieszkańców powiatu sławieńskiego. - Dla nich nasze warsztaty to okno na świat. Wychodzimy na spacery, ale też do urzędów, gdzie pokazujemy, jak załatwiać różne sprawy, no i oczywiście od poniedziałku do piątku prowadzimy dla nich zajęcia - od szycia po obsługę komputera - mówi Elżbieta Śledź, pracownik socjalny.

Przypomnijmy, pod koniec poprzedniej kadencji samorządu stowarzyszenie "Akson", które prowadzi WTZ, starało się o wsparcie w sławieńskim starostwie. W końcu udało się. Warsztaty dostały za pośrednictwem starostwa, 152 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za te pieniądze można było przygotować pomieszczenia i kupić m.in. wyposażenie pracowni - sprzęt muzyczny, maszynę stolarską, narzędzia do witrażu.

WTZ prowadzą także zajęcia plastyczne, informatyczne, krawieckie dla podopiecznych w wieku od 18 do 40 lat. - To ludzie ze Sławna, ale też gminy Darłowo, gminy Malechowo - mówi Elżbieta Bronowicka, szefowa stowarzyszenia. - Te dwie gminy spoza Sławna wspierają nas, dowożą swoich mieszkańców busami. Są też u nas mieszkańcy z gminy Sławno, ale o nich sami się troszczymy, sami kupujemy bilety na przejazd. Urząd Gminy w Sławnie nie dokłada do naszej działalności. WTZ wspiera też Urząd Miejski w Sławnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński