Puchar Polski ZZPN. Awans Bałtyku, MKP i Wieży

W Koszalinie piłkarze Bałtyku (niebiesko-białe stroje) nie dali szansy Mechanikowi Bobolice. Jacek Wójcik
Dziś rozegrane zostały mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Była to ostatnia runda rozgrywana z podziałem na regiony koszaliński i szczeciński.

W regionie koszalińskim odbyły się trzy mecze. Bez gry do ćwierćfinałów awansował Orzeł Wałcz (miał wolny los). Najmniej emocji było w Koszalinie, gdzie starciu dwóch czwartoligowców Bałtyk rozbił Mechanika Bobolice 7:0 (3:0). Przypomnijmy, że 1,5 tygodnia wcześniej obie drużyny spotkały się w meczu ligowym. Wówczas było 6:0 dla Bałtyku.

Dwa zespoły z IV ligi zagrały także w Postominie. Miejscowa Wieża przegrywała po 30. minutach z Olimpem Gościno 0:2. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron zwycięskiego gola zdobył dla nich Fabian Słowiński, dobijając strzał w poprzeczkę autora gola na 1:2, Pawła Szmytkiewicza.

Najwięcej emocji było w Będzinie, gdzie jedyny przedstawiciel okręgówki w PP w strefie koszalińskiej, Vimobilia, gościła czwartoligowy MKP Szczecinek. Po 45. minutach pachniało niespodzianką. Dwa gole Marcina Jasińskiego, po podaniach grającego trenera Mateusza Wiśniewskiego, dały gospodarzom niezłą zaliczkę przed drugą połową. Po zmianie stron zespół z Będzina starał się obronić korzystny wynik, co mu się jednak nie udało. MKP zdobył kontaktowego gola w 52. min, a 8. min później doprowadził do remisu. Wynik 2:2 utrzymał się do końca, chociaż goście przez kilkanaście minut grali w przewadze liczebnej, po wykluczeniu zawodnika Vimobilii, Wojciecha Zacholskiego (druga żółta kartka).

Ponieważ na tym szczeblu rywalizacji nie ma dogrywek, o awansie decydował konkurs rzutów karnych. Po dwóch seriach było 2:2. W trzeciej bramkarz Vimobilii, Mateusz Kozyra, obronił strzał Łukasza Szwejdy. W odpowiedzi Adrian Cikacz trafił w poprzeczkę i nadal był remis. Także po piątej serii wynik był nierozstrzygnięty (4:4). W szóstej jedenastki nie wykorzystał Michał Piławski (piłka otarła się o poprzeczkę). Swojej szansy nie zmarnował za to Bartosz Wojciechowski i MKP wygrał 5:4.

Wyniki:
Bałtyk Koszalin - Mechanik Bobolice 7:0 (3:0)
1:0 Czenko (10.), 2:0 Waleński (17.), 3:0 Krauze (23.), 4:0 Sochalski (48. samob.), 5:0 Krauze (70.), 6:0 i 7:0 Cybula (89. i 90.)

Vimobilia Będzino - MKP Szczecinek 2:2 (2:0) karne 4:5
1:0 i 2:0 Jasiński (6. i 44.), 2:1 Karajew (52.), 2:2 Szwejda (60.)

Wieża Postomino - Olimp Gościno 3:2 (2:2)
0:1 Nowicki (20.), 0:2 Dondaj (30.), 1:2 Szmytkiewicz (35.), 2:2 Ciechański (43.), 3:2 Słowiński (75.).

Wyniki z regionu szczecińskiego: Wybrzeże Rewalskie Rewal - Błękitni Stargard 3:2, Iskierka Szczecin - Flota Świnoujście 0:0 karne 4:5, Dąb Dębno - Pogoń II Szczecin 1:9, Ina Goleniów - Świt Szczecin 0:5.