Rasel Dygowo straszy przed finałem

Mikołaj Duwe (w czerwonym stroju) strzelił po przerwie klasycznego hattricka
Mikołaj Duwe (w czerwonym stroju) strzelił po przerwie klasycznego hattricka Rajmund Wełnic
Na 2,5 tygodnia przed finałem Pucharu Polski ZZPN, jego uczestnicy zmierzyli się na stadionie w Szczecinku w ramach 30. kolejki. Z przymiarki do finału bardziej zadowoleni mogą być goście z Dygowa, którzy zrewanżowali się MKP za jesienne 0:4 na swoim boisku.

Po I połowie bliżsi wygranej byli gospodarze za sprawą Mateusza Malczyka, który po indywidualnej akcji strzelił tzw. gola do szatni. To był dla MKP dobry prognostyk przed drugą odsłoną. A jednak należała ona do rewelacyjnego na wiosnę Rasela. Już w 49. min swój popis rozpoczął szybki Mikołaj Duwe.

Po podaniu bramkarza Pawła Waśkowa wyprzedził obrońców i pokonał Patryka Wilczyńskiego. Podobnie padły dwa kolejne gole zdobyte przez Duwego z tym, że asystowali Andrzej Wojciechowski i Adam Zejfer. Tym samym niespełna 22-letni napastnik skompletował klasycznego hattricka (na wiosnę strzelił już 11 goli). W doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć jego zmiennik, Marek Niemierzycki. Trafił w poprzeczkę.

- Do przerwy widać było zmęczenie środowym meczem w Koszalinie. W szatni powiedzieliśmy sobie jednak, że mecz trwa nie 45 a 90 min i wyszliśmy na drugą połowę z lepszym nastawieniem. Duwe wykorzystał swoją szybkość i wysoką grę defensywy MKP. Wychodził sam na sam z bramkarzem i kończył akcje - powiedział prezes Rasela, A. Wojciechowski. - Straciliśmy trzy podobne bramki. Brakowało komunikacji między stoperami. Zabrakło zawieszonego za kartki Piotra Kusiaka, a Bartek Woźniak musiał zejść z boiska z powodu rozciętego łuku brwiowego - wyjaśnił Zbigniew Wę-glowski, trener MKP.

MKP Szczecinek - Rasel Dygowo 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Malczyk (43.), 1:1, 1:2, 1:3 Duwe (49., 68. i 75.).

MKP: Wilczyński - Jurjewicz, Woźniak (24. Winnicki), Kozanko, Szymański (61. Grabowski), Góra, Sojka, GobisI (78. Schab), Jabłoński (69. Bednarski), Malczyk, Kaszczyc.

Rasel: Waśków - Kołodziejski, Ejzygmann, Murawski, Suchwałko (75. Kukielewski), Zejfer, Stępień, Wojciechowski (82. Krzyżewski), Wiśniewski, LampaI, Duwe (86. Niemierzycki).