Rasel z upragnionym zwycięstwem. Za nami 13. kolejka Bałtyckiej III ligi

Piłkarze Rasela Dygowo (czerwone stroje) odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo.
Piłkarze Rasela Dygowo (czerwone stroje) odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo. Dawid Jaśkiewicz
W niedzielę rozegrana została większość spotkań trzynastej kolejki Bałtyckiej trzeciej ligi. Z pięciu zespołów z naszego regionu, po komplet punktów sięgnęli jedynie gracze Rasela Dygowo.

Trzynasta seria gier rozpoczęła się już w czwartek, meczem Bałtyku Gdynia z Kaszubią Kościerzyna. Spotkanie pomiędzy Drawą Drawsko Pomorskie a GKS Przodkowo zostanie rozegrane jedenastego listopada.

Pozostałe zespoły o ligowe punkty walczyły w minioną niedzielę. W pojedynku drużyn tęskniących za ligowym zwycięstwem, Bałtyk Koszalin uległ na swoim boisku Raselowi Dygowo 0:1. Podopieczni Piotra Dubieli przerwali w ten sposób serię dziewięciu kolejnych porażek. O wygranej Rasela przesądziło trafienie Adriana Rutkowskiego. Drużyna prowadzona przez Łukasza Korszańskiego czeka na zwycięstwo już od dziewięciu meczów i jej strata do zespołów ze środka ligowej tabeli systematycznie rośnie.

W jednym z najciekawszych spotkań trzynastej kolejki, Gwardia Koszalin podejmowała rezerwy Arki Gdynia. Pojedynek od samego początku układał się pomyślnie dla gości. Znakomitą partię rozgrywali trenujący na co dzień z pierwszym zespołem gdyńskiego klubu, Aleksander Jagiełło oraz Hiszpan Antonio Calderon, którzy swoją postawą wywierali olbrzymi wpływ na grę drużyny prowadzonej przez Roberta Wilczyńskiego. Mimo to, po samobójczym trafieniu Damiana Mosiejki, goście zostali zmuszeni do gonienia wyniku. Tuż po przerwie autor pechowej bramki zdołał doprowadzić do wyrównania, a rezultat spotkania ustalili Maciej Wardziński i Aleksander Jagiełło.

Bez punktów z dalekich wyjazdów wróciły zespoły Leśnika Manowo i Astry Ustronie Morskie. Leśnik nie zdołał zwyciężyć w siódmym kolejnym meczu, doznając tym samym szóstej porażki z rzędu. W pojedynku z rozpędzonym Chemikiem Police o wygranej gospodarzy zadecydowała znakomita gra z kontry. Jeszcze przed przerwą do siatki Szapowala trafił Łukasz Cyruk. Po zmianie stron kolejne bramki dołożyli Paweł Cierech i Adrian Chodorowski. Tuż przed końcowym gwizdkiem, podanie Marcina Gozdala na gola zamienił Paweł Marczak. Po tej porażce zespół z Manowa ma zaledwie trzy punkty przewagi nad zamykającym tabelę Raselem Dygowo.

W podobnej sytuacji co Leśnik znajduje się również Astra. Beniaminek z Ustronia Morskiego uległ na wyjeździe Cartusii Kartuzy 0:2. Już w czwartej minucie Tomasza Tkacza pokonał Paweł Rzepnikowski. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwolili gościom na rozwinięcie skrzydeł. Kwadrans po przerwie drugiego gola dla miejscowych zdobył Adam Piątkowski. Dla Cartusii jest to piąta wygrana z rzędu. Dzięki udanym występom podopieczni Piotra Kwiatkowskiego tracą zaledwie trzy punkty do otwierających ligową tabelę Bałtyku Gdynia i Gwardii Koszalin.