Regionalny Puchar Polski: 16 goli w Gąskach, karne w Czaplinku [ZDJĘCIA]

Bałtyk Koszalin (niebieskie stroje) wygrał w Gąskach 15:1.
Bałtyk Koszalin (niebieskie stroje) wygrał w Gąskach 15:1. Jacek Wójcik
W środę rozegrano cztery ostatnie mecze 5. rundy regionalnego Pucharu Polski w okręgu koszalińskim.

Najbardziej wyrównane spotkanie obejrzeli kibice w Czaplinku. W regulaminowych 90. minutach nie doczekano się goli i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Wygrali je goście ze Szczecinka 5:4, a jako ostatni strzelał bramkarz Mateusz Sochalski. Szansę na wyrównanie miał Tomasz Mallek, ale poślizgnął się przy strzale i piłka poleciała nad bramkę. Warto dodać, że po raz trzeci w edycji 2017/18 losy meczu z udziałem Lecha Czaplinek rozstrzygnęły się w karnych. Wcześniej w ten sposób eliminowali Wiarusa Żółtnica i Jedność Ikara Krosino.

W Czaplinku zabrakło goli z gry, za to w Gąskach padło ich aż... 16! Lider IV ligi, Bałtyk Koszalin, potraktował grającą w regionalnej okręgówce Falę z pełną powagą i pokonał ją 15:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Goście trzy razy trafiali w poprzeczkę, a przy stanie 10:1 karnego nie wykorzystał Dawid Gruchała-Węsierski. Jego strzał obronił golkiper Fali, Ali Mohmad Jolak. Pochodzący z Syrii bramkarz miał w tym spotkaniu sporo innych udanych interwencji, ale nie był w stanie zapobiec wysokiej porażce.

Spójnia Świdwin (regionalna okręgówka) do przerwy stawiała opór Raselowi Dygowo i przegrywała tylko 2:3. Po zmianie stron gospodarze opadli z sił i czwartoligowcy strzelili im jeszcze 3 gole. Bramkę meczu zdobył w I połowie (na 3:1) Sławomir Kukielewski, trafiając bezpośrednio z rzutu rożnego!

W ten sam sposób bramkę dla Mechanika Bobolice (Koszalińska Klasa Okręgowa) zdobył w meczu z Gryfem Polanów (IV liga) Karol Saganowski. Było to trafienie na 1:1. Wcześniej z karnego wynik otworzył Rafał Lipiński. Rezultat remisowy utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron dominowali goście. Prowadzenie dla nich odzyskał Jakub Janasik. W 70. min Mechanik stracił bramkarza Jakuba Adamczewskiego (czerwona kartka za obronę ręką poza polem karnym), a w 84. min trzeciego gola.

Wyniki:

Fala ABFrost Gąski - Bałtyk Koszalin 1:15 (1:8)
0:1 Krauze (12.), 0:2 Lichmański (19.), 0:3 Kupisz (20.), 0:4 Krauze (27.), 0:5 Gregorek (28.), 0:6 Kupisz (29.), 1:6 Nazar (41. karny), 1:7 i 1:8 Karpiński (41. i 45.), 1:9 Kupisz (50.), 1:10 P. Jachemek (52.), 1:11 Kupisz (69.), 1:12 i 1:13 Pazdur (72. i 76.), 1:14 i 1:15 Kupisz (81. i 89.).

Lech Czaplinek - MKP Szczecinek 0:0 karne 4:5

Spójnia Świdwin - Rasel Dygowo 2:6 (2:3)
0:1 Duwe (1.), 0:2 Śmielewski (15.), 1:2 Wiak (20.), 1:3 Kukielewski (40.), 2:3 Wiak (42.), 2:4 Wojciechowski (55.), 2:5 Wiśniewski (70.), 2:6 Wojciechowski (75.).

Mechanik Bobolice - Gryf Polanów 1:3 (1:1)
0:1 Lipiński (20. karny), 1:1 K. Saganowski (35.), 1:2 Janasik (57.), 1:3 Komorowski (84.).

Przypomnijmy, że w rozegranych wcześniej meczach 5. rundy PP padły następujące wyniki: Wieża Postomino - Olimp Gościno 1:2, Calisia Kalisz Pom. - Sokół Karlino 1:8, Iskra Białogard - Kotwica Kołobrzeg 0:1. Wolny los w 5. rundzie miał Leśnik Manowo.