Towarzysko: Karol Pęplino - Darłovia Darłowo 2:3 (0:2)

Zbigniew Zawada zdobył trzeciego gola dla Darłovii.
Zbigniew Zawada zdobył trzeciego gola dla Darłovii. Fot. Jacek Wójcik
Serię meczów sparingowych przed rundą wiosenną piłkarze Darłovii rozpoczęli w Pęplinie, meczem z miejscowym Karolem - czwartym zespołem słupskiej ligi okręgowej.

Na grząskim boisku obie drużyny zagrały dobre spotkanie. W zespole Darłovii, prowadzonym przez Krzysztofa Jasiewicza wystąpił napastnik Grzegorz Kosiarski z Gwardii Koszalin. Popularny "Kosiara" zdobył w 44 minucie gola z rzutu karnego, podwyższając wynik na 2:0. Wcześniej, w 37 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Kumosiak. Po zmianie stron goście nieco spuścili z tonu i do głosu doszli miejscowi. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Darłovii 3:2, a trzeciego gola zdobył Zbigniew Zawada w 81 minucie. Dodajmy, że w 69 minucie doskonałej okazji na zdobycie gola nie wykorzystał Paweł Tarnionek, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Karola Marcin Petrus.

Karol Pęplino - Darłovia Darłowo 2:3 (0:2)
Gole: Paweł Basiak, Karol Petrus - Marcin Kumosiak, Grzegorz Kosiarski (rzut karny), Zbigniew Zawada.

Darłovia: Natkański - Sawa, Tarnionek, Krawczyk, Szopiński, Rychlewski, Jasiewicz, Zawada, Stermach, Kosiarski, Kumosiak. Na zmiany wchodzili: Dąbrowski, Wiernicki, Gronkiewicz.