Za nami 16. kolejka Bałtyckiej III ligi. Sprawdź wyniki

Zespoły występujące w Bałtyckiej trzeciej lidze mają za sobą pierwszą serię gier w rundzie wiosennej. Dawid Jaśkiewicz
Zespoły występujące w Bałtyckiej trzeciej lidze mają za pierwszą serię gier w rundzie wiosennej.

Tuż przed startem tej części sezonu głośno było o olbrzymich problemach, które pojawiły się w Drawsku Pomorskim. Z powodu trudnej sytuacji finansowej Drawę opuściło wielu zawodników, lecz ci, którzy pozostali klubie, w meczu przeciwko Gwardii pokazali, że nie zamierzają być wiosną dostarczycielami łatwych punktów. Podopieczni Łukasza Woźniaka pokonali koszalińską drużynę po bramce samobójczej strzelonej przez Szymona Chacia.

Po bardzo cenne trzy punkty sięgnęli również piłkarze Rasela Dygowo. Podopieczni Piotra Dubieli ograli na wyjeździe rezerwy pierwszoligowej Arki Gdynia aż 4:1. Warto dodać, że aż trzy gole dla zespołu beniaminka strzelili debiutanci - Ukraińcy Artiom Marczenko i Konstatntin Mitlenko oraz pozyskany z Kotwicy Kołobrzeg, Mikołaj Duwe. Na listę strzelców wpisał się także Adrian Rutkowski. Honorową bramkę dla gdynian zdobył Bartosz Ława. Obok doświadczonego pomocnika, w drugiej drużynie Arki wystąpili również m.in. Aleksander Jagiełło, Maciej Wardziński czy Grzegorz Tomasiewicz.

Dzięki tej wygranej Rasel opuścił ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Obecnie zamyka ją Leśnik Manowo, który uległ na wyjeździe liderującemu Gryfowi Wejherowo 0:2. Rezultat spotkania po kwadransie gry celnym strzałem z rzutu karnego otworzył Przemysław Kostuch. Kilka minut później do siatki trafił Sebastian Kowalski. Podopieczni Wojciecha Megiera dążyli w drugiej połowie do zdobycia kontaktowej bramki, lecz swoich szans nie wykorzystali Dawid Ejzygmann i Mateusz Wiśniewski.

Po punkty nie zdołała sięgnąć również Astra Ustronie Morskie, która nie sprostała rezerwom szczecińskiej Pogoni. O losach meczu zadecydowały ostatnie minuty spotkania. Gracze prowadzeni przez Roberta Żolika przeprowadzali groźne akcje, jednak narażeni byli na kontry, po których Portowcy strzelili aż trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Zakrzewski, a jednego gola zdobył Marcin Listkowski.

Zwycięstwa nie zdołał wywalczyć także Bałtyk Koszalin, który zremisował z GKS Przodkowo 1:1. Tuż po przerwie gości na prowadzenie wyprowadził Franciszek Barzowski. Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Bartosz Maciąg. Zespół z Przodkowa miał kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz w doliczonym czasie gry wyrównującego gola dla gospodarzy zdobył Marcin Chyła.

W najciekawszym meczu pierwszej wiosennej serii gier, Lechia II Gdańsk pokonała Bałtyk Gdynia aż 4:0. W drużynie rezerw wystąpili m.in. Łukasz Budziłek, Marcin Pietrowski, Rudinilson, Donatas Kazlauskas, Adam Dźwigała, Daniel Łukasik, Mateusz Możdzeń czy Piotr Grzelczak.