MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapraszamy do dyskusji, ale TYLKO bez hejtu! Zasady naszej akcji HejTySTOP

Krzysztof Nałęcz
Krzysztof Nałęcz
Hejt stop - tą inicjatywą spróbujemy po raz kolejny powiedzieć - rozmawiajmy ze sobą jak najwięcej. Ale na poziomie.

Od razu wyznam. To nie pierwsza nasza inicjatywa w walce z z hejtem internetowym. Ale fala posługiwania się nienawiścią i uprzedzeniami w rozmowach w sieci wydaje się rozlewać coraz większą falą. Mało tego. Stała się orężem w walce biznesowej, sportowej i ochoczo zaczęły z niej korzystać partie polityczne w swoim sporze. I to sporze o co? O idee i wartości.
Hejt doczekał się już artykułów, prac naukowych i filmów fabularnych. Szkoda. Internet pełne jest bardzo wartościowych komentarzy, informacji, opinii. Sam korzystam z nich ochoczo. Jaka szkoda, że ta zdrowa część internetu przegrywa z wulgarnością i chamstwem. Walczymy z tym jak potrafimy. Ludzie cenią sobie wolność słowa, a wszelkie ograniczenia wywołują u użytkowników internetu odruch - „to cenzura”.
Ciężki zarzut i nieprawdziwy. To próba opanowania sytuacji. Sytuacji, w której bardzo chcemy aby możliwość swobodnej i nieskrępowanej wypowiedzi istniała i była jak najszersza. Bo jest solą i istotą demokracji. Ale napisane słowa nie mogą obrażać, ranić, niszczyć a zdarza się już, że i zabijać.
Nie ma to zgody i przyzwolenia. Wiemy, że taka akcja uda się tylko wówczas, kiedy będziemy mieli sojuszników w was, drodzy Czytelnicy.

Zasady naszej akcji HejTySTOP

Chcemy, aby nasz serwis był miejscem bez słownej przemocy. Aby przestrzeń, w której czytacie nasze artykuły oraz dyskutujecie o sprawach istotnych dla Was, była bezpieczna i komfortowa. Dlatego walczymy z hejtem (z ang. „hate”, wym. hejt – nienawiść) i w związku z tym dajemy możliwość wprowadzania komentarzy tylko tym Internautom, którzy dokonali rejestracji w naszym portalu lub zalogują się przy użyciu Facebooka.

Mamy nadzieję, że Wy – nasi Czytelnicy – staniecie się ambasadorami akcji #HejTySTOP. Wierzymy w to, że będziecie przestrzegać poniższych zasad oraz zwracać uwagę wszystkim tym, którzy się do nich nie stosują.

Aby być zalogowanym użytkownikiem, wystarczy założyć profil w naszym serwisie. Jeśli go jeszcze nie posiadasz - w tym miejscu możesz je założyć tutaj:
Rejestracja / Logowanie
(obiecujemy strzec Twoich danych zgodnie z zasadami naszej polityki prywatności. Tu możesz zapoznać się z regulaminem).

Zapraszamy do dyskusji: komentujcie, dyskutujcie, krytykujcie jeśli trzeba, ale zawsze z szacunkiem i bez hejtowania. Zgodnie z zasadami #HejTySTOP

Oto zasady dyskusji na poziomie #HejTySTOP:

Zasady akcji #HejTySTOP:
1. Szanuj innych, nie obrażaj. Pamiętaj, że każda osoba ma prawo do swojego zdania i nie musi się z Tobą zgadzać. Rozmawiaj kulturalnie – naprzeciwko siebie masz drugiego człowieka.
2. Przestrzegaj prawa. Przepisy obowiązują także w Internecie, a sprawcy mogą być ustaleni i ukarani przez wymiar sprawiedliwości.
3. Nie oceniaj innych ze względu na ich pochodzenie, status społeczny, wyznanie, płeć, stopień niepełnosprawności czy orientację seksualną. Nie hejtuj nikogo z tego powodu.
4. Nie używaj wulgaryzmów.
5. NIE KRZYCZ! Tekst pisany wielkimi literami powszechnie uważany jest za formę podnoszenia głosu.
6. Pisz na temat. Nie przesyłaj informacji, które nie dotyczą trwającej dyskusji.
7. Nie przesyłaj informacji nieprawdziwych, nie rozpowszechniaj fake newsów.
8. Nie spamuj. To nie jest miejsce do przesyłania ofert handlowych czy łańcuszków.
9. Plagiat stop. Nie powielaj czyjejś własności: tekstów czy fotografii, a jeśli robisz to zgodnie z prawem, pamiętaj o podaniu źródła.
10. Pisz poprawnie. Przestrzegaj zasad pisowni i interpunkcji.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera