Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku

opr. redakcja
Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku rozpoczyna rekrutację. Jak co roku kusi nowych uczniów nie tylko ciekawymi kierunkami, ale przede wszystkim bogatą ofertą zajęć dodatkowych oraz programów, z których korzysta placówka.

Od 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku realizowane są 2 letnie projekty praktyk zawodowych dla naszych uczniów. W ramach projektu uczniowie bezpłatnie mają szansę wyjechać na 2 tygodniowy staż w zagranicznych firmach. W latach 2016 – 2018 zrealizowaliśmy projekt w ramach którego uczniowie odbywali staże zawodowe w Londynie. Obecnie realizujemy kolejny projekt „Rozwój kompetencji zawodowych i językowych – kluczem do sukcesu”. Projekt jest finansowany z programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i pozwala uczniom klas trzecich technikum wszystkich nauczanych w naszej szkole typów, na zdobycie nowych umiejętności, kompetencji zarówno językowych oraz zawodowych. W ramach projektu 11 uczniów w czerwcu 2019 poszerzało swoją wiedzę zawodową w stolicy Irlandii w Dublinie. Kolejna grupa uczniów czeka na ustalenie terminu wyjazdu.
Obecnie został złożony wniosek na nowy 2 letni projekt praktyk zawodowych dla naszych uczniów na lata 2020 – 2021. Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu Erasmus+
Ewa Pawenta
Nauczyciel języka angielskiego

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecink...

Projekt „W i Poza Ekranem” zapisał się w kalendarz e-sportowych imprez naszego szczecineckiego regionu. Jako jeden z głównych organizatorów mogę głośno stwierdzić, że wieloletnia praca nad nim przyczyniła się zarówno nam jak i całokształtowi rozwoju imprezy. Każdego roku wychodziliśmy z innymi innowacjami, które mniej lub bardziej zapisały się w harmonogram turnieju.
Współpracując z lokalnymi władzami oraz przedsiębiorcami, każdego roku wchodziliśmy na wyższy stopień naszego przedsięwzięcia. Wraz z grupą młodych, ambitnych i kreatywnych osobowości, stworzyliśmy turniej, który z roku na rok zaskakiwał wszystkich. To właśnie Ci młodzi ludzie tworzyli ten turniej od początku do końca.
Mogę otwarcie powiedzieć, że praca nad „W i Poza Ekranem” była jedną z ważniejszych lekcji, której byłem poddany.
Serdecznie chciałbym zachęcić młode ambitne osoby, by z chęcią udział w tym wydarzeniu, jak i przy jego organizacji. Jest to okazja by rozwijać własne zainteresowania oraz nabyć nowe umiejętności.
Kamil Pysz
Absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. KEN

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecink...

Działania w ramach zawodu technik ekonomista:
- wysokie wyniki egzaminów zawodowych w ramach kształconych kwalifikacji A.35; AU.35;A.36. wyniki kształtują się w granicach 98%-100%.
- udział w olimpiadach i konkursach cyklicznych tj. Olimpiada ZUS; Konkurs Wiedzy o Podatkach: Zostań ekonomistą organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu; Konkurs wiedzy z finansów i rachunkowości organizowany przez Politechnikę Koszalińską; Turniej Wiedzy Handlowo Menadżerskiej. Uczniowie osiągają tytuły laureatów na różnych poziomach przeprowadzanych konkursów.
- projekt „Dobry klimat dla zawodowców” wsparcie dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Projektem objęci uczniowie wszystkich profili kształcenia. Projekt zakłada wprowadzanie i dostosowanie uczniów do rynku pracy. Obejmuje płatne staże w zakładach pracy , uczestnictwo w szkoleniu ECDL dotyczące obsługi komputera kończące się egzaminem i certyfikatem państwowym. W ramach projektu zostały doposażone pracownie w sprzęt komputerowych oraz specjalistyczny do realizacji specjalistycznych zajęć lekcyjnych. Dodatkowo w projekcie uczestniczyli nauczyciele informatyki, którzy korzystali z przewidzianych dla nich studiów podyplomowych podnoszących ich kwalifikacje zawodowe.
Dżulia Radułow
Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecin...

„Dobry klimat dla zawodowców”
Projekt „Dobry klimat dla zawodowców” wspomaga inicjatywy charytatywne. W tym roku szkolnym projekt wspomógł Samorząd Uczniowski w akcji „Zostań Aniołem dla Dziecka z Oddziału Onkologicznego”. Inicjatywa ta dotyczyła wsparcia małych pacjentów z Oddziału Onkologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Nasze działania skoncentrowały się na przeprowadzeniu loterii fantów oraz licytacji dwóch pudełek niespodzianek. Fanty które były losowane w czwartek i piątek pochodziły od naszych darczyńców. Stoisko cieszyło się duża popularnością a do licytacji pudełek która odbyła się jak co roku w piątek na dużej przerwie włączyli się nauczyciele oraz młodzież z całej szkoły.

Asystent koordynatora projektu z ramienia szkoły
Dżulia Radułow

Szkolny Klub Wolontariusza

W Zespole Szkół nr 1 im. KEN działa Szkolny Klub Wolontariusza, gdzie uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zbiórkach dobroczynnych, kiermaszach i akcjach organizowanych przez szkołę lub szczecineckie instytucje na terenie naszego miasta. Młodzież należąca do klubu chętnie poświęca swój wolny czas na pomoc potrzebującym, często niepełnosprawnym, bezdomnym, starszym i samotnym osobom. Szkolny Klub Wolontariusza współpracuje z wieloma instytucjami, m.in.: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, Szczecineckim Hospicjum czy Funduszem Tratwa.
Działania klubu stwarzają okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomagają w rozwijaniu zainteresowań, niesieniu bezinteresownej pomocy. Często mamy okazję nawiązania przyjaźni z naszymi podopiecznymi, chcemy być dla nich towarzyszami we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach.

Aneta Salwa
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bardzo prężnie działa Samorząd Uczniowski. Społeczność uczniowska chętnie angażuje się w różne inicjatywy i akcje organizowane w szkole. W tym roku szkolnym podjęliśmy wyzwanie, aby dzień 21 listopada był dniem bez papierosa w ramach promowania zdrowego stylu życia. Oczywiście staramy się, aby nasze wyrzeczenia przynosiły dobro nie tylko nam. Dlatego włączyliśmy się do akcji „Zostań Aniołem dla Dziecka z Oddziału Onkologicznego”. Staramy się także wzbogacać życie codzienne naszych kolegów i koleżanek różnymi imprezami szkolnymi. Co roku organizujemy w szkole mikołajki, walentynki, dzień piżamy oczywiście zawsze miło i serdecznie witamy nową brać naszej szkoły. Mamy też imprezy takie jak „W i Poza Ekranem”, „Noc gier i filmów” w których młodzież z przyjemnością uczestniczy. Angażujemy się także w różne inicjatywy charytatywne, które uczą nas dostrzegać ludzi potrzebujących.

Agnieszka Ziomek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na naszą stronę!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie