Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwolnienie od opłat za żłobek i nowe zasady rozliczania za śmieci. Dziś sesja online w Białogardzie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
archiwum polskapress
Dziś rozpocznie się pierwsza w dobie pandemii sesja Rady Miejskiej w Białogardzie. Radni mają wziąć w niej udział siedząc w domach i korzystając z własnych komputerów. A głosować będą ręcznie, frontem do kamery...

Próby takiej sesji miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Powiodły się, więc raczej powinno wszystko pójść już teraz sprawnie. Ale - jak zaznacza przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Strząbała - radni, którzy mają kłopoty z połączeniem z siecią, mają nienajlepsze łącze internetowe bądź szwankuje im komputer, mogą się pojawić na sali obrad białogardzkiego ratusza. Tu sesją będzie zawiadywał właśnie przewodniczący.

A porządek obrad jest przebogaty. Nic dziwnego, w marcu sesji nie było. Ta więc rozpocznie się dziś o godz. 9. Radni wysłuchają raportów z realizacji programów przeciwalkoholowych i przeciwnarkotykowych, sprawozdania z działalności zespołu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, programu wspierania rodziny. Projektów uchwał do zatwierdzenia jest aż 12.

Najważniejsze to uchwała w sprawie warunków zwolnienia od ponoszenia opłat z tytułu korzystania ze żłobków utworzonych przez miasto oraz uchwała w sprawie wyboru metod ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na obszarze miasta. Ta pierwsza przewiduje, że zwalnia się całkowicie od ponoszenia opłat z tytułu korzystania ze żłobków wszystich rodziców. To jednak wręcz oczywista sprawa, skoro żłobki, decyzją wojewody, zostały zamknięte na czas pandemii. Druga uchwała to uchwała dotycząca opłat.

Rada ma zdecydować jak będzie rozliczany wywóz odpadów z posesji. Propozycja jest taka, by zostało „po staremu”, czyli w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, opłata za gospodarowanie odpadami stanowić będzie „iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość oraz stawki opłaty, ustalonej w odrębnych przepisach. Ta stawka będzie dopiero ustalona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo