AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 83:75 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trwa dobra passa koszykarzy AZS w końcówce 1. rundy PLK. Wygrana z Polpharmą była trzecią z rzędu.

Akademicy w ciągu tygodnia podwoili liczbę zwycięstw w tym sezonie. Serię rozpoczęli na parkiecie Siarki Tarnobrzeg, a następnie wygrali u siebie z MKS Dąbrowa Górnicza. Po sobotnim starciu z Polpharmą ich bilans to 6 wygranych i 9 porażek. Nad zespołami plasującymi się w strefie spadkowej podopieczni trenera Piotra Ignatowicza mają już wyraźną przewagę.

Przez trzy kwarty spotkania z Polpharmą nieco lepsze wrażenie sprawiali goście. W pierwszej połowie AZS nie mógł poradzić sobie z Michaelem Hicksem, który trafił 5 z 8 rzutów z gry i na koncie miał aż 17 punktów. Goście schodzili do szatni przy 6-punktowym prowadzeniu.

W trzeciej kwarcie dołożyli jeszcze punkt przewagi. Ostatnia była jednak popisem gospodarzy. Hicksa z gry wyłączył Sławomir Sikora. Wprawdzie trafiał z dystansu Marcin Flieger (w drugiej połowie 5/8 zza łuku), ale to nie wystarczyło na wchodzących na wysokie obroty gospodarzy, których akcje napędzał duet Curtis Millage - Marcin Nowakowski. Pod koszem nie do zatrzymania był Darrell Harris (kolejne double-double). Właściwie każdy z graczy AZS dołożył swoją cegiełkę do efektownej wygranej 33:18 w IV kwarcie, która przesądziła o wyniku spotkania.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (15:17, 18:22, 17:18, 33:18)

AZS: Harris 19 (11 zbiórek), Millage 17 (2x3), Stelmach 12 (3x3), Manigault 9 (1x3), Nelson 9 (1x3), Wall 5, Nowakowski 4, Sikora 4, Zalewski 4 (1x3).

Polpharma: Flieger 23 (5x3), Hicks 19 (2x3), Mirković 13 (1x3), Miles 6, Paliukenas 5 (1x3), Diduszko 3 (1x3), Sajus 2, Michałek 2, Schenk 2, Davis 0, Johnson 0, Długosz 0.