Energa AZS Koszalin - Olimpia Beskid Nowy Sącz 26:23 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Energa AZS Koszalin - Olimpia Beskid Nowy Sącz 26:23 (10:12).
Energa AZS Koszalin - Olimpia Beskid Nowy Sącz 26:23 (10:12). Jacek Wójcik
Dwunastym zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy w Superlidze PGNiG Kobiet piłkarki ręczne Energi AZS Koszalin.

Olimpia po sensacyjnych zwycięstwach na MKS Selgros Lublin i Metraco Zagłębiem Lubin potrzebowała jeszcze jednej wygranej by zakwalifikować się do play-off (pod warunkiem równoczesnej porażki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk). Stąd od początku próbowała narzucić swoje warunki gry. Podopieczne Lucyny Zygmunt w pierwszej połowie niemal przez cały czas były na prowadzeniu różnicą 1-2 bramek. W końcówce tej odsłony przyjezdne zaliczyły serię 5 goli z rzędu i ich przewaga wzrosła na moment do czterech trafień (12:8).

Słabo broniące i nieskuteczne w ataku koszalinianki przebudziły się po zmianie stron. Od stanu 18:16 dla Olimpii, między 40. i 50. minutą Energa AZS zaliczyła serię 7:0. To był przełomowy fragment tego spotkania. Popularne Góralki już się po tym nie podniosły. W końcówce, po trafieniu Romany Roszak, było najwyższe prowadzenie AZS w meczu 26:20 (56.). Ambitnie walcząca Olimpia zdołała tylko zniwelować rozmiary porażki.

AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 1, Roszak 4, Stasiak 4, Trawczyńska 4, Domaros, Chmiel, Kacznowska, Błaszczyk, Nieściaruk 4, Sądej 6, Kołodziejska 3, Nowicka.

Olimpia: Szczurek, Sach - Płachta 2, Stelmach 5, Leśniak 9, Figiel, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa 3, Smbatian 2, Nocuń 2.

W 1/4 finału play-off szósta na koniec rundy zasadniczej Energa AZS zmierzy się z trzecim w tabeli Startem Elbląg. Pozostałe pary tworzą: Pogoń Baltica Szczecin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia.