Energii wciąż nie brakuje. Piotrcovia Piotrków Tryb. - Energa AZS Koszalin 24:33 (14:16)

W 2016 roku nie ma mocnych na piłkarki ręczne Energi AZS Koszalina. Styczeń zakończyły wygraną w Piotrkowie Trybunalskim archiwum

Bilans pierwszego miesiąca 2016 r. i zarazem rundy rewanżowej Superligi PGNiG Kobiet dla Akademiczek to 5 wygranych i 1 remis. Sobotnie spotkanie 17. kolejki w Piotrkowie Trybunalskim miało szczególne znacznie dla szczypiornistek z koszalińskiego klubu. Jesienią Piotrcovia niespodziewanie wygrała w Koszalinie i rezultat tego meczu był największą plamą na honorze zespołu w tym sezonie.

Spotkanie w Piotrkowie było emocjonujące tylko przez ok. 40 minut. Energa AZS świetnie rozpoczęła mecz, potrzebując zaledwie 3 minut na wypracowanie sobie prowadzenia 3:0 po golach niezawodnej Katarzyny Kołodziejskiej (2) oraz Hanny Sądej. Po 10 minutach nasz zespół miał nawet 4 gole przewagi (8:4). Między 10. i 16. min Akademiczkom przydarzył się przestój. Rywalki zaliczyły cztery trafienia z rzędu, doprowadzając w połowie tej odsłony do remisu 8:8, a mogło być gorzej, gdyby rzut karny przy stanie 8:6 wykorzystała Edyta Szymańska. Koszalinianki nie pozwoliły Piotrcovii na objęcie prowadzenia. Od remisu 9:9 zaczęły od nowa budować swoją przewagę. W 27. min znów sięgnęła ona 4 goli (15:11) m.in. za sprawą Adrianny Nowickiej, która dwa razy wpisała się na listę strzelczyń. Ostatecznie po 30 min nasz zespół był na dwubramkowym prowadzeniu.

Na początku drugiej odsłony Piotrcovia zbliżyła się na jedno trafienie. Przewaga Energi AZS zaczęła rosnąć po karze dla Szymańskiej. W 34. min były to już 3 gole (19:16). Miejscowe utrzymywały jeszcze kontakt do 37. min (20:18 dla AZS). Przewaga Akademiczek rosła jednak z każdą kolejną minutą. W Piotrcovii przestała trafiać Agata Wypych (wszystkie gole zdobyła do 33. min), która w 35. min nie wykorzystała karnego (wcześniej 4/4).

Kluczowy był fragment między 38. a 44. min, gdy przy prowadzeniu 20:18 nasz zespół zdobył 5 goli bez odpowiedzi miejscowych. Skutecznie w tym fragmencie grały Sądej i Romana Roszak. Do końca meczu rywalki nie zdołały zbliżyć się na mniej niż 6 goli. W końcówce przewaga Akademiczek sięgała 10-11 goli i A. Unijat mogła pozwolić sobie na ogrywanie młodych zawodniczek.

Już we wtorek Energa AZS rozegra kolejny mecz. Tym razem w Koszalinie podejmie UKS PCM Kościerzyna w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski.

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Energa AZS Koszalin 24:33 (14:16)

Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka - Sobińska 1, Kucharska 3, Szymańska 4, Kopertowska 6, Wypych 7, Szafnicka 1, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska 2, Matyja, Osuch, Wawrzynowska.

AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 3, Roszak 6, Stasiak 3, Budnicka 2, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nieściaruk 1, Sądej 7, Kołodziejska 8, Nowicka 2, Domaros 1.