Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi i Film 2022 w Koszalinie. Festiwal został rozszerzony o nowy konkurs

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Karty zgłoszeniowe należy wysłać najpóźniej do 17 kwietnia.
Karty zgłoszeniowe należy wysłać najpóźniej do 17 kwietnia. archiwum
Wystartował nabór filmów do trzech konkursów 41. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 6-11 czerwca.

Formuła imprezy została rozbudowana. Obok Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych rozstrzygnięty zostanie pierwszy Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych: Fabularnych, Dokumentalnych i Animowanych. Prezentowane w nim filmy muszą trwać minimum godzinę.

- Współczesne kino dokumentalne to obecnie różnorodność artystyczna, formalna i tematyczna: skromne, autorskie miniatury filmowe, ale też rozbudowane narracyjnie produkcje, oferujące epicki rozmach dramaturgiczny ­– mówi Janusz Kijowski, dyrektor programowy Młodzi i Film. - Dokumentaliści trzymają rękę na pulsie, sięgając po tematy aktualne, a jednocześnie uniwersalne. Poszukują nowoczesnego języka: w nawiązaniu do tradycji gatunku oferują nowatorskie rozwiązania. Przyglądam się temu od dłuższego czasu z wielkim podziwem. Nasz festiwal dzięki nowemu konkursowi wiele zyskuje: poszerza swoją perspektywę, wzbogacając się o nowy wymiar wypowiedzi filmowej. Kino to uniwersum o niezbadanych i nieokreślonych granicach.
Filmy można zgłaszać za pomocą formularzy dostępnych na stronie mlodziifilm.pl. Karty zgłoszeniowe należy wysłać najpóźniej do 17 kwietnia.

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” to najstarsza polska impreza, prezentująca debiutantów wielkiego ekranu. Historia Festiwalu sięga roku 1973, kiedy to w Koszalinie właśnie swój film przedstawił widzom Krzysztof Zanussi. W Koszalinie debiutowali między innymi Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Katarzyna Rosłaniec, Maria Sadowska, Kuba Czekaj, Jan P. Matuszyński, Marcin Wrona, czy Dariusz Gajewski.

Konkursy to najważniejsze filary festiwalu, ale program imprezy każdego roku wypełnia bogata lista atrakcji towarzyszących – wystaw, koncertów, wykładów. MiF również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Retrospektywy, pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne. Tradycją są dyskusje „Szczerość za szczerość”. Spotkania twórców z publicznością odbywają się po projekcjach filmów konkursowych.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera