Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na budowach w Koszalinie na razie bez większych zakłóceń

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Strabag - w ramach przebudowy ul. Władysława IV - wykonuje m. in. wjazd na osiedle Unii Europejskiej ulicą Holenderską
Strabag - w ramach przebudowy ul. Władysława IV - wykonuje m. in. wjazd na osiedle Unii Europejskiej ulicą Holenderską Radek Koleśnik
W Koszalinie w kilku miejscach trwają ważne inwestycje, m. in. przebudowa ul. Władysława IV. Co z nimi w czasach epidemii?

W koszalińskim ratuszu uspokajają, że - przynajmniej na razie - ze względu na zagrożenie epidemiczne nie ma przerw na placach budowy. Wyjątkiem jest ul. Krańcowa, gdzie trwa realizacja drogi i prace przejęły miejskie „Wodociągi”. Jednak ze względu na dość duże zużycie wody w ostatnich dniach (wiele osób przebywa w domach i w ciągu dnia przekłada się to m. in. na wzrost zużycia wody), prace te zostały przerwane, by nie powodować spadku ciśnienia wody, a tym samym nie utrudniać okolicznym mieszkańcom dostępu do niej.

- Na placach budowy nie ma problemu z brakiem pracowników - ci są na miejscu i działają. Gorzej wygląda sprawa z dostępem do materiałów budowlanych - mamy sygnały, że z tym jest problem na rynku i tu za jakiś czas mogą sie pojawić kłopoty - mówi Robert Grabowski, rzecznik prezydenta.

Byliśmy we wtorek na placu budowy na wjeździe z ul. Władysława IV w ul. Holenderską, która prowadzi na osiedle Unii Europejskiej. Roboty przy przebudowie skrzyżowania są prowadzone na pełnych obrotach.

- Do końca tygodnia, o ile pogoda się nie pogorszy, powinny być położone tutaj wszystkie warstwy asfaltu - informuje Robert Grabowski. - Gdy skrzyżowanie będzie gotowe, wówczas zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu i wjazd na osiedle zostanie w tym miejscu otwarty. Wróci też - na ile pozwolą oczywiście aktualne ograniczenia w mieście ze względu na zagrożenie koronawirusem - poprzedni rozkład jazdy autobusów MZK, obowiązujący na osiedlu Unii Europejskiej.

W najbliższych dniach będzie też kładziony asfalt nieco dalej, na ul. Francuskiej i Duńskiej (mowa o wjazdach od ul. Władysława IV). Trwa też montaż ekranów dźwiękochłonnych - ten ma się zakończyć około 10 kwietnia. Cała inwestycja ma być gotowa w październiku 2022.

Zobacz także: Postęp prac na terenie amfiteatru w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo