Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Proszą o pomoc nie tylko dla rysi i wilków

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Symbolem WWF są zagrożone gatunki zwierząt - w Polsce to głównie rysie i wilki
Symbolem WWF są zagrożone gatunki zwierząt - w Polsce to głównie rysie i wilki WWF
Od kilku dni przedstawiciele fundacji WWF w naszym regionie szukają darczyńców, którzy będą regularnie wspierać fundację.

Od kilku dni do drzwi mieszkań i domów pukają przedstawiciele fundacji WWF i namawiają do robienia comiesięcznych przelewów na jej konto. Taka forma zbierania funduszy jest popularna na całym świecie, a od kilku lat i w Polsce. Regularnie korzysta z niej kilka fundacji, WWF od 2009 roku. WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działa od ponad 55 lat w ponad 150 krajach. W Polsce działa na rzecz ochrony rzek, lasów oraz zagrożonych gatunków, m. in. wilków, rysi, niedźwiedzi, a także żyjących w Morzu Bałtyckim fok i morświnów (tzw. gatunków parasolowych). Bałtyk to jedno z najmniejszych i najbardziej wrażliwych mórz na świecie, a jednocześnie najbardziej zagrożonych. WWF zabiega o to, aby je ocalić. Prowadzi też działania edukacyjne i promuje rozwiązania prawne, które mogą pomóc w powstrzymaniu zmian klimatu. Od lat walczy również z przemytem zwierząt i nielegalnym handlem zagrożonymi gatunkami.

- WWF może chronić przyrodę tylko dzięki hojności naszych darczyńców - mówi Marzenna Nowakowska z WWF Polska. - Każda wpłata, szczególnie regularna, przekłada się na konkretne działania i w ten sposób stają się one naszymi wspólnymi, darczyńców i WWF, działaniami na rzecz ochrony przyrody w Polsce i na świecie.

- Zachęcamy do wysłuchania przedstawicieli WWF, pukających do państwa drzwi - dodaje Nowakowska. - Nasi przedstawiciele to mili, uśmiechnięci, zaangażowani w ochronę przyrody ludzie, którzy rzetelnie przekazują wiedzę o prowadzonych przez nas projektach i informują o aktualnych działaniach WWF. Dajcie im szansę.

Przedstawiciele fundacji trzymają się kilku zasad - są ubrani w zielone kamizelki z logo organizacji, mają identyfikatory z hologramem i indywidualnym numerem. Na stronie WWF można potwierdzić tożsamość przedstawiciela.

Ich zadaniem jest przedstawienie celów działania WWF, aktualnych projektów (jest ich kilkanaście) oraz namówienie do regularnego wsparcia działań fundacji, czyli przelewu w kwocie 35 złotych.

Zgodnie z przyjętymi założeniami darczyńca ma mieć nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 75 lat, pieniądze mogą być przekazywane jedynie z konta osoby, z którą przedstawiciel WWF rozmawiał (nie można się zobowiązać w czyimś imieniu). Po kilku dniach od wizyty swojego przedstawiciela fundacja telefonicznie się upewnia, czy chcemy wspierać jej działania, jeśli tak przekazuje do banku dokumenty o comiesięczne przekazywanie datków. Z takiego zobowiązania można się w każdej chwili wycofać.

Międzynarodowy Dzień Kota. Zdjęcia od internautów

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zobacz także: Lemury, rysie, antylopy - wrocławskie zoo ambasadorem zagrożonych gatunków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo