Wariant naprawczy sztormowych wrót w Mielnie jest już gotowy [wideo]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Ma być tak: skrzydła wrót otworzymy na stałe, między przęsła wsadzimy zasuwy i przepławkę.

Propozycję pilnego rozwiązania problemu ekologicznego, polegającego na tym, że nie ma odpowiedniej przepławki dla ryb na Kanale Jamneńskim oraz że woda morska nie ma szans na wlanie się do jeziora, przez co akwen zmienia swój wyjątkowy charakter, poznaliśmy wczoraj.

Dokument został przygotowany przez spółkę Energa Invest, która niedawno wygrała przetarg na opracowanie wielkiej „wielowariantowej koncepcji przebudowy węzła wodnego na Kanale Jamneńskim”. Energa Invest ma na to prawie rok, choć kierownictwo spółki zapowiedziało, że postara się przygotować wszystkie rysunki już do listopada tego roku. Jednak by szybko rozwiązać najpilniejszy problem, problem ekologiczny, jakim jest brak odpowiedniej przepławki dla ryb oraz zablokowanie Jamna wrotami sztormowymi, które uniemożliwiają wlew wody morskiej do jeziora, a jedynie powodują, że woda z Jamna w szybkim tempie spływa do morza, koncepcja rozwiązania tego problemu miała i rzeczywiście została przygotowana już teraz. Jest - słyszymy od zainteresowanych - optymalna.

Co dalej z Kanałem Jamneńskim? Będzie koncepcja przebudowy

- Ta propozycja, bo przecież nie jest to jeszcze projekt, ale właściwie koncepcja, choć bardzo rozbudowana, moim zdaniem jest naprawdę dobra - komentuje wstępne rysunki Krzysztof Najda, szef Fundacji Ekologicznej Jantar. - Rozwiązuje, przynajmniej na jakiś czas, główne ekologiczne problemy związane z wybetonowaniem kanału. Niestety, nadal Jamno będzie zamknięte dla żeglugi. Ale przecież wielowariantowa koncepcja, którą poznamy - mam nadzieję - w październiku, ma i ten problem rozwiązać. Tylko czy są na to wszystko pieniądze? - pyta Najda.

Wizyta ministra nad Kanałem Jamneńskim. Wrota zostaną przebudowane

- Na razie nie ma, ale sądzę, że to kwestia dni, by je otrzymać i wprowadzić w życie założenia koncepcji, mającej naprawić główne, czyli ekologiczne problemy - powiedział nam wczoraj Marek Duklanowski, szef Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Szczecinie. Innymi słowy, wstępna koncepcja, którą wczoraj poznaliśmy, ma szansę być zrealizowana szybko. - Jeszcze w tym roku - zapewnia Duklanowski.

Choć na razie to tylko słowa, nie zmienia to jednak faktu, że nowa propozycja Energi Invest została już zaprezentowana. Co przewiduje?

Według tej koncepcji - naprawczej - Wrota Sztormowe zostaną otwarte na stałe. Będą podzielone na dwie części. Ta po stronie zachodniej będzie stanowić segmentową przepławkę dla ryb z odpowiednimi otworami i komorami. Część po wschodniej stronie stanowić będzie natomiast funkcję zabezpieczenia powodziowego w formie zasuw. Zasuwy mają być otwierane i zamykane ręcznie.

Gróbarczyk w Mielnie: Wrota sztormowe na Kanale Jamneńskim to element totalnego partactwa

- Problem w tym, że umowę na obsługę wrót ma firma z Tucholi. To daleko, a przecież trzeba reagować szybko, w ciągu minut, może godziny - zauważa Krzysztof Najda. - Dlatego uważam, że te zasuwy powinny być sterowane elektronicznie i powiązane z monitoringiem jeziora Jamno oraz stanem morza podawanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety, ale potrzebne jest opracowanie odpowiedniego algorytmu, który regulowałby poziom wód według danych z IMGW i monitoringu, a nie według widzimisię kogoś z urzędników - dodaje szef Jantara.

Protest w obronie jeziora Jamno. Tłumy przy kanale [wideo, zdjęcia]

Realizacja założeń tej najnowszej koncepcji to około 300, może 400 tysięcy złotych. Przygotowanie i realizacja całej przewidywanej na październik przebudowy węzła Kanału Jamneńskiego to nawet 20 mln złotych. Ale wtedy ma być też wyjaśniona sprawa żeglowania między jeziorem a morzem. Bo dziś jest to niemożliwe.

POLECAMY TAKŻE

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paweł

Mam pytanie: kto projektował i kto to zaakceptował do realizacji? A dlaczego w trakcie budowy nikt nie protestował tylko obecnie? Jak rządziła Partia Oszustów z Gawłowskim w roli głównej to wszyscy aktywiści cicho siedzieli. A teraz raptem o wariancie

naprawczym wrzask. A kto odpowiada za tą nieudaną realizację i kto za to poniesie karę?

G
Gość

Byłem pierwszy raz nad jeziorem Jamno i wrażenia nam kiepskie,wszystko wymarłe,nic się tam nie dzieje,jakieś budy jedna na drugiej pozamykane ,parę zardzewuałych łódek,totalnie wszystko zaniedbane ,jakbym cofnął się o 30 lat a takie ciekawe położenie ,przykro na to patrzeć.

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

To nie pisał Stanisław G., główny oskarżony w AFERZE MELIORACYJNEJ. Zbyt fachowe nazewnictwo, zupełnie niezrozumiałe dla Stanisława G.

Najprawdopodobniej napisał to jego kolega z ławy ...oskarżonych w procesie malwersantów z ZZMiUW, Dariusz L.

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

2019-07-23T11:57:13 02:00, Gość:

Pan Stanisław odezwał się?:)

2019-07-23T18:38:04 02:00, Gość:

Chyba tak.

2019-07-23T18:40:01 02:00, Gość:

Widać pióro dr.Stanisława.

Być może,ale chyba był ,,narąbany".Druga w nocy,nieskładne pismo, jakieś dyrdymały itd.

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

2019-07-23T11:57:13 02:00, Gość:

Pan Stanisław odezwał się?:)

2019-07-23T18:38:04 02:00, Gość:

Chyba tak.

Widać pióro dr.Stanisława.

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

2019-07-23T11:57:13 02:00, Gość:

Pan Stanisław odezwał się?:)

Chyba tak.

G
Gość

Ktoś tu pyta na jak długo jest te rozwiązanie. Prawdopodobnie na 10 lat. Nie ma inwestora na budowę portu jachtowego. Gmina Mielno ze swoim budżetem w wysokości 50 milionów złotych, nie jest w stanie nic zainicjować. Miasto Koszalin,jest niezainteresowane. Tak, że lipa. Jednakże jest super, że WODY opamiętały się i podjęły jakiekolwiek działania jeżeli chodzi o ochronę ekosystemu jeziora Jamno. Dotychczas Zarząd Zlewni w Koszalinie kontynuował działania swojego poprzednika tj. ZZMiUW i jego dyrektora Tomasza P.

W RZGW Szczecin drastyczne zmiany personalne. Z poprzedniej kadry została tylko jedna osoba. Tak drastyczne zmiany zostały spowodowane bojkotem deklaracji ministra Gróbarczyka i prezesa Wód Przemysława Dacy. Zostaje jeszcze kwestia zrobienia porządku w Zarządzie Zlewni w Koszalinie. Dyrekcja ZZ Koszalin, niby z nowego nadania, jednakże w żaden sposób nie związana z obecnymi władzami, jedynie przez osobistą protekcję jednego z posłów.DRAMAT. Bądźmy dobrej myśli, że jednak dojdzie do zmian personalnych w ZZ.

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

Pan Stanisław odezwał się?:)

G
Gość
2019-07-23T09:16:24 02:00, HAHAHHA:

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

A u was murzynów biją. :)

H
HAHAHHA

A Pan NK z fundacji jakie ma wykształcenie?

Jest inżynierem o specjalności?

Czy oficjalnie może się pochwalić swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym? (nie chce nikogo obrażać - ale to poważne techniczne sprawy)

Co to za ocena koncepcji po rysunkach?

Które przedszkole jest teraz czynne - proszę dać dzieciom do oceny rysunki?

Ktoś zrobił obliczenia, wyliczenia, dotyczące np. różnych prędkości wody w "otworach - przejściu" dla ryb.

Czy gatunki ryby które wchodzą akurat do jeziora Jamno z morza są na tyle silne aby pokonać nurt wody który się tam utworzy?

Niech się ichtiolog z projektantem publicznie wypowie i da odpowiedz dla środowiska wędkarzy co i jak.

NK jako fundacja niech się zajmie sprawdzaniem kto co wpuszcza do jeziora Jamno (oczyszczalnie ścieków - polecam być nocą w czasie deszczu - wtedy chyba widać co i jak i gdzie, wszystkie dopływy do rzek, studzienki kanalizacje, czy wszędzie respektowane są odpowiednie wydane dokumenty, czy instytucje respektują przepisy itd. - zgodnie ze statutem FUNDACJI i jej założeniami)

A z czego ma być to wszystko wykonane? Beton? Przecież beton to zło - jaki materiał wytrzyma silę morza jak jest sztorm?

I NK dopuści do betonowania betonowego już stwora?

Budowanie ponowne z betonu, zamiast ekologicznego materiału - czy aby to nie skandal?

A wypowiedz NK odnośnie o obsługę?

Nie za wcześnie o taką troskę kto to będzie obsługiwał to wszystko?

Może dyrektor WP ma już pomysł na to ,że przy okazji koncepcji postawi budkę stróżówkę i sklepik spożywczy (jeszcze zarobi kilka zł a i turyści skorzystają ) zatrudni osoby, przeszkoli, i obsługiwać to wszystko będą pracownicy Wód Polskich przez 24h/24h , 12m w roku (proszę podpowiedzieć w Wawie prezesowi Dacy)

Czemu nie skoro ma być niedługo możliwość dla jednostek pływających.

HMMM a może pan NK ma już plan aby udać się z ofertą do prezesa/dyrektora wód polskich i zaproponuje mu swoja osobę jako jedynego eksperta do pilnowania i obsługi wrót, bo obce firmy są za daleko i się nie znają, a on jest ich przyjacielem i uratuje ich.

Wszystko fajnie pięknie, robi się pranie mózgów i mydli się oczy - teraz z koncepcja i ratowaniem ekologicznym jeziora (o tym powinni się wypowiedzieć eksperci, naukowcy z czego się to wszystko wzięło, od kiedy, co należy zrobić - a może chodzi głównie o ścieki? Wszystko co wpływa do jeziora Jamno to wielki ściek, piszą dość dużo w ostatnim czasie o tym, iż w niedalekiej przyszłości Bałtyk będzie jednym wielkim syfem z powodu skażonych materiałów - statków z czasu II wojny światowej na dnie Bałtyku, to wtedy już nie będzie zbawiennego wlewu wód morskich do j. Jamno?) - syf wpływa z każdej strony do jeziora.

A kanał żeglowny się zrobi - kiedy i z jakich pieniędzy - konkrety poproszę?

W dalszym etapie.................., pieniądze będą za kilka dni - pokażemy i odeślemy do Wa-wy.

UWAGA BUM!!!

A co z wyjściem w morze - ktoś coś słyszał - rozmawiał?

Co z tego, że zrobią nawet "jutro" kanał żeglowny obok czy we wrotach. Panowie Żeglarze i Motorowodniacy i inni pływający i myślący, co z wyjściem w morze - czy ktoś (WP) zaczął rozmowy z Urzędem Morskim o wyjściu w morze (tor wodny) - od wysokości 10 - 30 metrów przed wydmami od strony jeziora do wyjścia za falochron ( nie widziałem na konferencjach nikogo z Urzędu Morskiego - może Pan Redaktor dopyta u źródła jak wygląda ta sytuacja) i tu zaraz okaże się, że są problemy na kolejne lata - może ma ktoś tą wiedzę - CO Z BEZPIECZNYM WYJŚCIEM W MORZE I POWROTEM JEDNOSTEK Z MORZA

Pod PUBLICZKĘ teraz zrobi się zamęt przy wrotach, a co z wyjściem w morze?

G
Gość
2019-07-23T07:03:56 02:00, Gość:

Za naprawę wrót sztormowych obciążyć Gawłowskiego !!!

dobra propozycja

a
aals

Stasiu do pierdla.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3