Ważne zwycięstwo Młynów Stoisław Koszalin w Orlen Superlidze Kobiet

OPRAC.:
Radość koszalińskiej drużyny po wygranym meczu.
Radość koszalińskiej drużyny po wygranym meczu. Orlen Superliga
W meczu 9. kolejki Orlen Superligi Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin pokonały na wyjeździe beniaminka rozgrywek, AWS Energa Szczypiorno Kalisz 30:16

Przed tym spotkaniem obie drużyny były w nie najlepszej sytuacji. Miały po dwa punkty i różnił je tylko bilans bramkowy. Od początku zdecydowanie lepiej prezentowały się zawodniczki z Koszalina. Po sześciu minutach podopieczne Krzysztofa Przybylskiego prowadziły 5:1. W kolejnych minutach gospodynie złapały odpowiedni rytm, z kolei w koszalińskim zespole trwała strzelecka niemoc. W 18. minucie, po rzucie karnym, miejscowe doprowadziły do remisu 5:5.

Na bezradność swojej drużyny nie mógł dłużej patrzeć trener Przybylski. Po blisko dwunastu minutach bez bramki zaprosił zawodniczki na krótką rozmowę przy ławce. Po powrocie do gry gospodynie objęły prowadzenie 6:5. Młyny Stoisław swoje szóste trafienie zdobyły dopiero po czternastu minutach bez skutecznego rzutu (20. min – 6:6). Końcówka tej części należała do zespołu z Koszalina, który zszedł na przerwę z czterobramkową zaliczką.

Po zmianie stron Młyny Stoisław konsekwentnie zwiększały swoją przewagę, a w bramce znakomicie spisywała się Natalia Filończuk. W 58. minucie koszalinianki objęły najwyższe w meczu prowadzenie 30:14.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Młyny Stoisław Koszalin 16:30 (8:12)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Izabela Prudzienica, Nikola Falińska – Daria Miłek 3, Katarzyna Wilczek 2, Sylwia Lisewska, Katarzyna Pilitowska 3, Oleksandra Zamyshliak 3, Kinga Stanisławczyk, Paulina Kaczmarek, Martyna Borysławska 1, Wiktoria Gliwińska 1, Paulina Kucharska 1, Milena Kaczmarek 2, Małgorzata Kisiel – Stężała.

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Karina Bayrak, Nikola Męczykowska, Patrycja Jura, Anna Mączka 10, Aleksandra Zaleśny 1, Gabriela Haric , Martyna Koper 1, Dominika Szynkaruk, Hanna Rycharska 2, Karolina Szajek 1, Marcelina Polańska 7, Kristina Kubisova 8, Adrianna Nowicka.