MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wilgoć w piwnicy po każdym deszczu. Kto naprawi usterkę przy ulicy Lelewela w Koszalinie? [ZDJĘCIA]

Łukasz Suchanowski
Łukasz Suchanowski
Po każdej większej ulewie, piwnica w budynku przy ulicy Lelewela w Koszalinie, w którym mieszka pani Anna Pawlikowska jest zalewana. Lokatorka wysyła w tej sprawie pisma do spółdzielni i władz miasta. Jak na razie efektów brak – choć pojawiła się mała nadzieja …

W lutym nad miastem przeszła silna ulewa. W piwnicy bloku przy ul. Lelewela, który należy do zasobów Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie, po awarii kanalizacji deszczowej pojawiło się sporo wody. Według relacji pani Anny, pracownicy spółdzielni wynieśli z piwnicy ponad 100 wiader wody. - Od tego czasu przy każdej ulewie piwnica była zalewana – dodaje Anna Pawlikowska. – W spółdzielni mi powiedzieli, że mnie pobłogosławią jak cokolwiek załatwię - dodaje.

Okazało się, że działka, na której znajduje się uszkodzona sieć znajduje się na terenie należącym do miasta i nie jest na stanie majątkowym spółdzielni. - Wysłałam 11 kwietnia pismo do ówczesnego prezydenta miasta – pana Piotra Jedlińskiego - z prośbą o interwencję w tej sprawie. Odpowiedzi nie otrzymałam - mówi pani Anna. Dlaczego tak usilnie zabiega o naprawę? - Choruję na dychawicę oskrzelową, a dalsze podtopienia mogą skutkować wzrostem wilgotności oraz zagrzybieniem – a to jest bardzo groźne dla mojego zdrowia – mówi pani Anna. Lokatorka – jak mówi - ma silne wsparcie wśród sąsiadów oraz Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców.

-Problem jest w ratuszu znany – mówi „Głosowi” Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Miasta Koszalina. - Miejskie Wodociągi i Kanalizacja nie mają dostępu do kanału. Rozwiązanie problemu widzę w tym, aby KSM „Przylesie” jako administrator wystąpiła ze zleceniem bezpośrednio do MWiK o wykonanie prac naprawczych.

Zapytaliśmy także w KSM Przylesie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że spółdzielnia zwróciła się już do prezydenta Koszalina w sprawie wykonania inwentaryzacji sieci kanalizacji deszczowej w rejonie budynków. 26 kwietnia 2024 roku ówczesny prezydent Piotr Jedliński stwierdził, że MWiK sp. Z.o.o. zostanie zobowiązana do naprawy awarii.

-Dalsza bezczynność w tej sprawie spowoduje, że KSM Przylesie w celu ochrony infrastruktury przed negatywnymi skutkami podtopień będzie zmuszona wystąpić na drogę prawną – poinformowała nas Bożena Bogacka, zastępca prezesa zarządu KSM „Przylesie”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński