AZS Koszalin - Asseco Gdynia 83:65 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po czterech przegranych z rzędu, AZS Koszalin odniósł 12 w sezonie zwycięstwo w Tauron Basket Lidze.

Na zwycięstwo Akademicy czekali od 14 lutego. Ostatni raz wygrali również w Koszalinie ze Startem Lublin, jeszcze pod wodzą trenera Davida Dedka. W sobotnim meczu przeciwko wyżej notowanej ekipie z Gdyni poprowadził zespół z ławki Kamil Sadowski. Najmłodszy trener w historii TBL (25 lat skończy w maju) mógł cieszyć się z pierwszej wygranej.

Po kilku bezbarwnych występach, tym razem widaćy było zaangażowanie i chęć gry w koszalińskim zespole. Dopisywała też skuteczność. Blisko 60 procent skuteczności za 2 punkty i 40 procent za 3 pkt, to osiągnięcia na poziomie ekstraklasy. Była też walka na tablicach (zbiórki 39:32 dla AZS) i dzielenie się piłką (18 asyst).

Po odejściu Patrika Audy, liderami zespoły byli Artur Mielczarek (22 pkt, 9/14 z gry) i Cameron Gliddon (20 pkt, 6/8 z gry, po 4 asysty i zbiórki). Na tablicach wyróżniał się Mikołaj Witliński (8 pkt, 11 zbiórek). K. Sadowski postawił też na A.J. Waltona i Marcina Nowakowskiego na rozegraniu, zupełnie rezygnując z bardzo słabo grającego ostatnio Stefhona Hannaha (cały mecz na ławce).

Akademicy w pierwszych dwóch kwartach wypracowali sobie 7 pkt przewagi. W trzeciej kwarcie odskoczyli rywalom na 20 oczek, ale walczące o play-off Asseco nie rezygnowało. Przed ostatnią kwartą było tylko 10 pkt różnicy. W czwartej kwarcie, po serii 9:0, AZS uzyskał najwyższe prowadzenie 77:55, by po akcji 2+1 Adama Pechacka wygrać ostatecznie 83:65.

AZS Koszalin - Asseco Gdynia 83:65 (22:20, 19:14, 19:16, 23:15)

AZS: Mielczarek 22 (4x3), Gliddon 20 (4x3), Pechacek 15 (1x3), Witliński 8 (1x3, 11 zb.), Wadowski 7, Nowakowski 6 (1x3), Walton 5 (1x3, 5 zb.,4 as.), Dąbrowski 0 (4 zb.), Łukasiak 0.

Asseco: Kowalczyk 11 (2x3), Parzeński 10 (5 zb.), Hickey 9 (1x3, 6 zb.), Frasunkiewicz 9 (3x3, 4 as.), Matczak 9 (2x3, 5 zb.), Szczotka 7 (1x3), Żołnierewicz 5 (1x3), Morozow 3 (1x3), Kaplanović 2, Czerlonko 0, Konopatzki 0.