Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co dzieje się w weekend w Koszalinie i regionie? Sprawdzamy gdzie warto być

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Zebraliśmy dla was kilka pomysłów na weekend. Każdy znajdzie w tym zestawie propozycję dla siebie.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - Koszalin
W niedzielę 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w budynku Parku Wodnego Koszalin, przy Centrum Rekreacji "Forma" od godz. 11:00 odbędą się nietypowe zmagania. Chodzi o nieprzerwane uciskanie klatki piersiowej.

Celem imprezy jest uświadamianie mieszkańców na temat roli pierwszej pomocy w ratowaniu życia oraz promocja nabywania umiejętności związanych z pomocą przedmedyczną.

- Prowadzenie resuscytacji u osób nieprzytomnych i nieoddychających jest jedyną czynnością mogącą dać im szansę przeżycia. Dlatego tak ważnym jest, aby każda osoba wiedziała, w jaki sposób ma pomóc. Będziemy zachęcać każdego, aby spróbował swoich sił w uciskaniu klatki piersiowej. Rok temu pobiliśmy rekord świata w nieprzerwanym uciskaniu. Teraz chcemy, żeby dużo więcej osób miało okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Wstęp wolny - informują organizatorzy z firmy MiMed - Usługi Ratownictwa Medycznego.

Sportowe emocje w koszalińskiej Emce
W sobotę 15 października w Galerii Emka rozpocznie się czterotygodniowy turniej sportowy Emka Panna Pro. To turniej piłkarski dla młodych adeptów futbolu w trzech kategoriach wiekowych. Przez kolejne cztery weekendy (15.10, 22.10, 29.10 oraz 5.11 w godzinach 14.00-18.00) odbywać się będą zmagania na specjalne przygotowanej arenie - oktagonie.

Aby wziąć udział w turnieju, należy zapisać się na stronie organizatora extratimepro.pl. Organizatorów wspiera Klub Uczelniany AZS Politechniki Koszalińskiej. Do wyboru są trzy kategorie wiekowe: kids 5-8 lat, young 9 - 13 lat oraz junior 14- 17 lat.
Prócz rywalizacji sportowej będzie można zapoznać się z ofertą zajęć sportowych klubu uczelnianego Politechniki Koszalińskiej, a także wziąć udział w zajęciach i konkursach. Na najlepszych czekają cenne nagrody. Każdy finalista turnieju w swojej kategorii otrzyma indywidualne nagrody sportowe oraz bezpłatne karnety na treningi Extra Time - Pro. Osobne nagrody fundują sponsorzy, m.in. vouchery i upominki.

Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie
Kolejna edycja tej cyklicznej imprezy odbędzie się w sobotę 15 października. Od godz. 11 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej działać będzie kilkanaście stoisk kolekcjonerów i sprzedawców nie tylko z Koszalina, ale również z Poznania, Szczecina, a nawet ze Szwecji!

Pojawią się nie tylko świetnie znani już bywalcom płytowych giełd wystawcy, ale także nowi wystawcy z Białogardu i Piły.
Na stoiskach będzie można znaleźć niemal każdy gatunek muzyczny od muzyki klasycznej i jazzu, przez pop, elektronikę i hip-hop, po punk, rock i najbardziej ekstremalne odmiany metalu.

Przykłady? Kolekcjoner z Piły wystawi ok. 1000 winyli, 500 płyt CD oraz około 300 kaset magnetofonowych. Posiada szeroki wachlarz gatunków od klasyki poprzez pop, rock, metal, heavy metal, po muzykę elektroniczną. Wśród wykonawców będzie Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbat, ZZ Top, Golden Earring, Super Tramp, Level 42, The Beatles, Electric Light Orchestra, OMD, TOTO, ABBA, Mike Oldfield, Jean Michel Jare, Barklay James Harvest, The Rolling Stones i wiele, wiele innych.
Jeden z wystawców z Koszalina weźmie ze sobą około 1000-1200 winyli z takimi gatunkami jak choćby jazz, reggae, disco, pop i rock.

Natomiast na stoisku GraMuzyka, czyli organizatora wydarzenia będzie można znaleźć sporo muzyki z Koszalina, m.in. płyty zespołów Oil Stains, Pampeluna, Bacteryazz, Woodland Spirit, Gdzie Cikwiaty, Lady Extasy, UC Project. Będzie tu też można kupić kompilacje "Z archiwum koszalińskiego rapu" i jednocześnie wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Maciusia Grzybowskiego z Koszalina, który zmaga się chorobami przewlekłymi: stwardnieniem guzowatym i padaczką lekooporną.

Zapraszamy więc wszystkich miłośników muzyki do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w sobotę 15 października w godz. 11-14 na 27. Płytową Giełdę GraMuzyka.

Dzień wcześniej, 14 października także w Kołobrzegu odbędzie się podobna impreza. O godz. 17 w Regionalnym Centrum Kultury rozpocznie się Giełda Muzyczna RCK. Potrwa do godz. 20.

Audycja Adama Frankiewicza w kołobrzeskim RCK

W piątek, 14 października, w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury, kolejne spotkanie z Adamem Frankiewiczem i jego projektami. Tym razem zaprasza do małej sali teatralnej, na słuchowisko i wykład performatywny w jednym: Radio Sonore #1
Radio Sonore, czyli słuchanie świata: performatywna audycja radiowa na małej sali teatralnej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. To cykl wydarzeń prowadzonych przez Adama Frankiewicza o field recordingu. Czym jest field recording, kiedy się narodził. Czym jest ekologia dźwięku i dlaczego warto nagrywać wnukom swoje historie mówione do dyktafonu. O filozofii dźwięku, różnych szkołach słuchania i mikrofonach. Jak nagrać las, dlaczego pora dnia ma znaczenie i co brzmi pod wodą. O przygotowaniach do nagrywania, dziennikach dźwiękowych i analizach pejzażu. Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w skali kraju, zaproszeni goście, wykłady i koncerty. W założeniach projektu jest stworzenie grupy kołobrzeskich zbieraczy dźwięków i utworzenie archiwum kołobrzeskiej sonosfery.
Początek o godz. 18 (mała sala teatralna), wstęp wolny (darmowe wejściówki do odebrania w kasie RCK)

Kołobrzeskie morsy rozpoczynają sezon sobotnią kąpielą
Już w sobotę o godz.15 pierwsza, oficjalna kąpiel. Członkowie Kołobrzeskiego Klubu Morsów spotkają się jak zwykle na plaży centralnej, przy molo. Zbiórka na plaży o godz.14.30.

10 minut później rozgrzewka w stylu fitness, a po niej chwila na pamiątkowe zdjęcie grupowe. Już o godz. 15.20 morsy uformują barwny korowód przy molo. Wyruszą przez miasto do Reduty Morast w marinie solnej. Tu o godz. 16 rozpocznie się impreza integracyjna.

Pokaz filmu: Chopin. Nie boję się ciemności
Dokument, splatający historie trzech wybitnych pianistów, których poza pasją do muzyki Chopina łączą trudne doświadczenia historyczne, odciskające piętno na życiu społeczeństw.

W filmie mamy szansę poznać historie opowiedziane przez LESZKA MOŻDŻERA, WONA JAE – YEONA oraz FARESA MARKA BASMADJIEGO. Stajemy się też uczestnikami wyjątkowych koncertów, które bohaterowie zagrali w miejscach pamięci, m. in. w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau. (opis Inbornmedia).
Piątek, godzina 18, kino Bajka.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera