Inteligentne rozwiązania dla domu zebrane w jednej aplikacji na smartfony. Jak to działa?

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Nowoczesny system pozwala zarządzać urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie, zarówno przesłonami wewnętrznymi - rolety, żaluzje, jak i zewnętrznymi
Nowoczesny system pozwala zarządzać urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie, zarówno przesłonami wewnętrznymi - rolety, żaluzje, jak i zewnętrznymi Archiwum prywatne
Rozmowa z Beatą Nachurną-Sałatą, Świat Rolet

Przesłony okienne i inteligenty dom - o jakich przesłonach mowa? Czy każdą roletę lub żaluzję można podłączyć pod system?
System inteligentny IO Homecontrol firmy Somfy, który posiadamy w ofercie, pozwala zarządzać urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie, zarówno przesłonami wewnętrznymi, czyli roletami, żaluzjami, zasłonami - jak i produktami zewnętrznymi, żaluzjami fasadowymi, markizami, refleksolami. Oprócz zastosowania silników nowej generacji opiera się również na centrali Tahoma box, która jest pewnego rodzaju routerem, pozwalającym na przesyłanie sygnału pomiędzy urządzeniami a aplikacją. Sam system Somfy IO Homecontrol, wprowadza nie tylko nowe protokoły bezpieczeństwa, ale też pozwala na kontrolę sterowanych urządzeń. Użytkownik dostaje zatem informację zwrotną i wie co stało się z urządzeniem, któremu wydał komendę. Dodatkowo można wybrać rozwiązania podnoszące poziom bezpieczeństwa w domu: urządzenia alarmowe, kamery, czujnik ruchu, otwarcia okien i monitorować sytuację w domu z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jakie możliwości stwarza połączenie napędów roletowych pod system inteligentnego domu?
Zasadnicza korzyść z takiego rozwiązania, to zebranie wszystkich przesłon lub urządzeń w jednej aplikacji. Inteligentne sterowanie roletami, żaluzjami lub markizą daje nam codzienny komfort użytkowania. Dzięki aplikacji możemy ustalać scenariusze i tryb pracy rolet. Oszczędza to czas, zużycie energii i pozwala cieszyć się przebywaniem w domu. Proces doboru odpowiednich urządzeń uzależniony jest od potrzeb klienta i przeznaczonego na ten cel budżetu. Staramy się jak najlepiej doradzić zarówno w salonie firmowym, gdzie klient może zobaczyć różnorodność produktów jak i na pomiarze, gdzie dopasowujemy przesłony do wnętrza.

Ile trwa montaż takich zasłon?
Montaż rolet i żaluzji z automatyką jest niewiele dłuższy niż systemów sterowanych ręcznie. Podstawą jest wykonanie prac przez profesjonalnych montażystów. Końcowy etap to programowanie. Później Klient może również we własnym zakresie ustawiać scenariusze i zmieniać je do własnych potrzeb.

Firma oferuje rozwiązania najwyższej jakości. Jak wyglądała droga do osiągnięcia takiego poziomu?
Świat Rolet powstał dzięki inwencji trzech osób, wcześniej związanych z branżą. Budując zespół w 2007 roku mieliśmy świadomość, że musimy się poświęcić temu projektowi i ciężko pracować. Świat Rolet stał się naszym światem dosłownie i w przenośni. Dobór produktów najwyższej jakości, współpraca z liderami branży i indywidualne podejście do każdego powierzonego zadania, szkolenia i znajomość najnowszych trendów postawiły nas dzisiaj w czołówce firm z branży w naszym regionie. Nazwa Świat Rolet zobowiązuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie