MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Leśnicy nie tylko sadzą lasy. Inwestycja w Szczecinku

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Wizualizacja nowej siedziby Nadleśnictwa Szczecinek, widok od strony narożnika ulic Polnej i Myśliwskiej
Wizualizacja nowej siedziby Nadleśnictwa Szczecinek, widok od strony narożnika ulic Polnej i Myśliwskiej Fot. Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Szczecinek buduje nową siedzibę przy ulicy Polnej - przeprowadzka z ulicy Kościuszki na Polną za nieco ponad rok

Chodzi o teren na rogu ulic Polnej i Myśliwskiej, na którym do niedawna znajdowało się garażowisko. Dziś to plac budowy, gotowe są już fundamenty budynku, który za kilkanaście miesięcy pomieści siedzibę Nadleśnictwa Szczecinek.

- Niedługo można spodziewać się widoku ścian pod pierwszą kondygnację - informuje Marek Stasiuk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. - Budynek z założenia ma być dwukondygnacyjnym biurowcem, łamanym na kształt litery „L”. Ma być wykonany w technologii tradycyjnej - prosta konstrukcja i architektura. W budynku przewidziane są pomieszczenia administracyjno-biurowe, socjalne, sanitarne oraz zaplecze techniczne. W pobliżu budynku mają znajdować się także garaże na samochody służbowe nadleśnictwa. Zagospodarowanie terenu wokół biurowca także zostało rozplanowane. Mają pojawić się nowe nasadzenia, miejsca ogrodzeniowe z drewna i klinkieru oraz wyznaczony teren parkingowy. Na teren siedziby będzie można wjechać od strony ul. Myśliwskiej i Polnej.

Do przetargu na wykonanie inwestycji stanęło aż 17 firm. Zdecydowano, że wykonaniem nowej siedziby Nadleśnictwa Szczecinek zajmie się firma Tech-bud ze Słupska. Koszt inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Planowany termin zakończenia budowy to połowa przyszłego roku.

Szczecineccy leśnicy obecnie zajmują okazały gmach przy ulicy Kościuszki, który kiedyś był siedzibą całej dyrekcji okręgowej Lasów Państwowych. Obiekt jest za duży na potrzeby nadleśnictwa, część pomieszczeń dzierżawią zresztą już teraz różne firmy i instytucje. Ponadto jest raczej mało funkcjonalny, brakuje tam parkingów, a lokalizacja powoduje trudności z wjazdem i wyjazdem. - Obecna siedziba Nadleśnictwa Szczecinek zostanie przeznaczona do sprzedaży - informuje rzecznik RDLP Szczecinek Marek Stasiuk.

W szczecineckim Nadleśnictwie pracują 62 osoby, administrują one lasami na terenie 580 kilometrów kwadratowych gmin Szczecinek, Biały Bór, Bobolice, Borne Sulinowo i Grzmiąca. Najwięcej oczywiście jest borów sosnowych, ale sporo także dębów, buków i brzóz.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!